Spojte se s námi


Kultura

Legendární Pearl Jam ruší dnešní koncert v Praze. Vedder má problém s hlasivkami

Publikováno

dne

Páteční večer v Praze měl patřit legendě rockové muziky. V O2 areně měli vystoupit slavní Pearl Jam, tedy jedni z hlavních průkopníků grunge. Kvůli zdravotním problémům frontmana kapely se ovšem vystoupení ruší.

Americká kapela Pearl Jam, která byla založena v Seattlu, již nyní patří mezi legendy rockové hudby. V pátek se jejího vystoupení měli dočkat fanoušci v České republice. Na koncert ale bohužel nedojde.

Frontman kapely Eddie Vedder, který je mimo jiné politicky aktivní a během koncertů nemá problém dávat najevo své názory, se totiž stále nedal dohromady z vystoupení své kapely ve Francii.

Pearl Jam hráli ve Francii na festivalu Lollapalooza, tedy nedaleko místa, kde v té době byly rozsáhlé lesní požáry. Tam se Vedder nadýchal prachu a kouře, kvůli čemuž má nyní nemocné hlasivky. Podle vyjádření kapely Vedderovi nepomohla ani přílišná vedra.

Zrušení koncertu kapela oznámila na sociálních sítích. Ve svém oznámení Pearl Jam vyjádřili upřímnou omluvu. „Doufali jsme, že se Ed před pátečním vystoupením uzdraví. Navštívil doktora v Praze a pokračuje v léčbě, hlas ale bohužel stále nemá,“ stojí v textu.

Ještě před pražským koncertem museli Pearl Jam zrušit středeční koncert, který se měl konat ve Vídni. Jedná se tedy o druhý zrušený koncert.

Pearl Jam patří spolu s Nirvanou mezi hlavní průkopníky žánru grunge. Samotní Pearl Jam k jeho rozvoji a popularitě přispěli zejména albem Ten z roku 1991, na němž jsou hity jako Alive, Jeremy či Even Flow.

Vedder má navíc své sólové projekty. Nahrál například soundtracky ke kultovnímu filmu Útěk do divočiny.

Zdroj: Pearl Jam, Rolling Stone, Seznam Zprávy

Oblíbené