Spojte se s námi


Cestování

Květnová dovolená? Z Vídně či Bratislavy se lze podívat do mnoha atraktivních lokalit. Podívejte se na nejlepší akční letenky ze sousedních států

Se začátkem dubna je ideální čas na vyhledávání zajímavých letenek na květen. Seznam atraktivních destinací dostupných z České republiky jsme již dohromady dávali. Nyní se můžete podívat na přehled zajímavých zpátečních letenek z Vídně, Bratislavy, Katovic či Drážďan.

Publikováno

dne

Se začátkem dubna je ideální čas na vyhledávání zajímavých letenek na květen. Seznam atraktivních destinací dostupných z České republiky jsme již dohromady dávali. Nyní se můžete podívat na přehled zajímavých zpátečních letenek z Vídně, Bratislavy, Katovic či Drážďan.

Letenky z Vídně do 1500 korun

Na květen nalezneme hned několik zajímavých zpátečních letenek směrem z rakouské metropole. Vůbec nejlevněji se lze dostat se společností Ryanair do švédského Stockholmu. Termínů je k dispozici hromada, nejlevněji se lze dostat v termínu 17. až 23. května za 889 korun.

Pod 1000 korun se lze dostat i v případě, že bychom se chtěli dostat do dánského Billundu či do italských Benátek. Opět se společností Ryanair. Billund vyjde nejlépe v termínu 20. až 27. května za 950 korun.

Kdo by se chtěl dostat do Francie, konkrétně k Azurovému pobřeží, má hned dvě zajímavé možnosti. Společnost IC Peru nabízí za dobré ceny hromadu termínů na zpáteční letenky do Nice. Příkladem lze uvést 3. až 10. května za 1134 korun. Pro změnu Ryanair nabízí termín 5. až 12. května za 1303 korun do Marseille.

V akci najdeme i letenky do italských měst. Bologna je k mání nejlevněji od 31. května do 3. června za 1186 korun se společností Ryanair. Řím lze navštívit hned v několika termínech za dobré ceny, například 1. až 4. května za 1465 korun. Do italské metropole provozuje linku IC Peru.

Sníte o Kodani? Pak i v květnu najdeme další zajímavé letenky právě do dánského města. Od 16. do 20. května nabízí Ryanair zpáteční letenky za 1193. V podobných cenách je k dispozici vícero termínů.

Milovníci Chorvatska se mohou radovat z atraktivních letenek do Dubrovniku, nejlevněji u společnosti Ryanair vyjde termín 8. až 15. května za 1298 korun. Do 1400 vás pak Ryanair dopraví také na Ibizu a to hned v několika termínech.

Poslední destinace, kam se lze dostat za cenu pod 1500 korun, je Bukurešť. V termínu 15. až 23. května nabízí Ryanair letenky za 1414 korun.

Letenky z Vídně do 2300 korun

Sice v cenové skupině nad 1500 korun, nicméně některé zpáteční letenky z této nabídky vám dozajista udělají radost. Nejlevněji vyjde černohorská Podgorica, kam se lze s IC Peru dostat od 4. do 7. května za 1542 korun.

Milovníci Anglie mohou využít letenky Ryanairu do Manchesteru, nejvýhodněji v termínu 5. až 10. května za 1565 korun. K mání jsou i zpáteční letenky do katalánské Barcelony. LC Peru vás přepraví nejlevněji od 7. do 17. května za 1641 korun.

Zajímavá je rozhodně možnost zaletět si do Tel Avivu. Ryanair nabízí za 1814 korun zpáteční letenky na 10. až 13. května. Wizz Air nabízí pro změnu zpáteční letenky do Ammánu za 1912 korun v termínu od 6. do 19. května.

Na své si přijdou i ti, kteří touží po návštěvě Islandu. LC Peru nabízí letenky za 2292 korun na termín 20. až 27. května.

Letenky z Bratislavy

Velmi zajímavé destinace jsou dostupné i z Bratislavy. Mezi nejatraktivnější patří bezesporu skotský Edinburgh. Magické Skotsko lze letět obdivovat od 13. do 20. května za 2009 korun se společností Ryanair.

Ryanair má obecně z Bratislavy na starost většinu z destinací, které v seznamu uvádíme. Například do Záhřebu se lze dostat už za 825 korun a to hned v několika nejrůznějších termínech.

Kdo by chtěl ještě o kousek dál, do Řecka, tak může využít letenek do Soluně (např. 13. až 20. května za 1103 korun) či na ostrov Korfu (10. až 18. května za 1498 korun). Poslední destinací, kam se lze dostat s Ryanairem, je turecký Dalaman (8. až 11. května za 1696 korun).

Pro změnu Wizz Air nabízí za ceny okolo 1200 korun zpáteční letenky do makedonského města Skopje.

Letenky z Katovic a Drážďan

Na závěr tu máme ještě tři zajímavé a cenově skvěle dostupné zpáteční letenky z Katovic a Drážďan.

Z polského města se lze podívat směrem do norského Osla (3. až 8. května za zhruba 1050 korun, termínů je za dobrou cenu k dispozici vícero u společnosti Ryanair) či do švédského Malmö (15. až 29. května nejlevněji, 830 korun, společnost Wizz Air).

Z Drážďan nejvíce zaujmou zpáteční letenky do Londýna. Za slušnou cenu je k dispozici vícero termínů. Nejlépe vychází 11. až 17. květen za cenu do 1050 korun.

Zdroj: Ryanair, Wizz Air, LC Peru

Cestování

Tip na výlet: Olomouc, srdce Hané. Vydejte se do jednoho z nejkrásnějších měst v republice

Že je Haná země svatá? O tom už slyšel v republice zřejmě každý. Rozhodně se ale vyplatí přesvědčit se o tom na vlastní kůži. Zejména návštěvou hanácké metropole. Olomouc patří mezi nejkrásnější města na našem území a zaslouží si pozornost.

Publikováno

dne

Že je Haná země svatá? O tom už slyšel v republice zřejmě každý. Rozhodně se ale vyplatí přesvědčit se o tom na vlastní kůži. Zejména návštěvou hanácké metropole. Olomouc patří mezi nejkrásnější města na našem území a zaslouží si pozornost.

Olomouc, jedno z nejkrásnějších měst v republice, barokní perla Moravy, metropole Hané. Není tolik zmiňováno mezi místy, kam se určitě vydat, nicméně i právě tato „upozaděnost“ bývalému mocenskému centru Moravy sluší.

A co vlastně v hanáckém městě najdeme? Není toho málo. Nicméně za víkend se dá zřejmě vše důležité a podstatné stihnout. Za zmínku stojí například fakt, že právě zde najdeme druhou nejvýznamnější a největší památkovou rezervaci v republice. Hned po Praze.

Historické centrum je opravdu kouzelné. Horní a Dolní náměstí mají co nabídnout a rozhodně stojí za to strávit tu nějaký čas, vychutnat si zdejší atmosféru s pohledem na radnici a třeba i na specifický orloj.

Velmi fotogenickou částí je právě radnice spolu s morovým sloupem, který patří mezi kulturní památky UNESCO. Najdeme zde i několik kašen. V kombinaci s lokálními obchůdky a restauracemi, které nabízí tu pravou moravskou atmosféru, se jedná o skvělé místo.

Ať už je léto, zima či je zde nějaká kulturní či jiná akce, například vánoční trhy, tak je centrum Olomouce kouzelné. Navíc se zde nemačká hlava na hlavě, což je naprosto perfektní.

Olomouc je pak známa také pro specifické vojenské pevnůstky, kterých tu najdeme hned několik. Za návštěvu stojí také katedrála sv. Václava s největší kostelní věží na Moravě, či kostel sv. Mořice, kam lze i vyrazit na vrchol věže, odkud jsou krásné výhledy do všech stran.

Hanácká metropole je mimochodem známa kvůli floristice a krásným parkům. Bezručovy, Smetanovy a Čechovy sady nabízejí prostor nejen ke krásné procházce, ale také poležení a různé další aktivity.

Celé centrum se rozhodně vyplatí projít pěšky. A nejen centrum. Prakticky všude můžete najít nějaká překvapení. Za zmínku stojí, že Olomouc je díky tomu, že se jedná o studentské město, plna kulturního vyžití a tak se zde stále něco děje a můžeme zde na různých místech najít nečekané sochy či výzdoby. Například vetřelce v ulici Šemberova.

Zapomenout nelze určitě ani na zoologickou zahradu na Svatém Kopečku a při směru sem najdete i překrásnou baziliku, která patří mezi nejvýznamnější poutní místa nejen na Moravě.

Zdroj: Frews, Mapy.cz, Tourism Olomouc

Pokračovat ve čtení

Cestování

Skrytý klenot České republiky. Rychlebské hory mají nálepku „zapomenuté“, pro krátký útek do divočiny jsou jako stvořené

Zapomenuté hory. I tak jsou mnohdy přezdívány Rychlebské hory, které najdeme ve slezské části České republiky. Jejich hřeben tvoří hranici s Polskem a třebaže jsou opomíjeny, rozhodně si zaslouží Vaši pozornost. Nabízí totiž krásné přírodní scenérie a jsou ideálním místem pro útěky od civilizace.

Publikováno

dne

Zapomenuté hory. I tak jsou mnohdy přezdívány Rychlebské hory, které najdeme ve slezské části České republiky. Jejich hřeben tvoří hranici s Polskem a třebaže jsou opomíjeny, rozhodně si zaslouží Vaši pozornost. Nabízí totiž krásné přírodní scenérie a jsou ideálním místem pro útěky od civilizace.

Výhledy, vodopády, poutní místa, téměř liduprázdno, na hřebeni většina času bez mobilního signálu, trasy jak pro pěší, tak pro cyklisty. Rychlebské hory jsou opomíjené a proto se jim mnohdy říká „zapomenuté hory“, nicméně i to je důvod, proč si zaslouží pozornost.

Sudety takové, jak jsou vykreslované. Přesně to jsou Rychleby. Pokřivená minulost na Vás dýchá téměř z každého místa. Ostatně její důsledky jsou zejména při sestupu z hřebene téměř do kterékoliv obce patrné na pohled. Při všem respektu a vší úctě.

A co vlastně v Rychlebách dělat? Jak už bylo naznačeno, možností je mnoho. Své si zde užijí zejména milovníci cyklistických trailů, když zde fungují již legendární Rychlebské stezky, a hikeři, kteří vyhledávají klid a čistou přírodu.

Nenechte se zmást. Rychlebské hory sice nepatří k největším, nicméně pokud se rozhodnete pro jejich přechod podél hranice s Polskem, nepoddají se vám ale zadarmo. Naopak. Dají i pořádně zabrat. Střídají se stoupání a klesání, za den není problém překonat 1500 výškových metrů.

Místo na spaní však není zrovna těžké najít, pokud samozřejmě jdete se stanem či tarpem, tudíž je poměrně snadné si přechod udělat snazší a není nutné se přemáhat a s přechodem narychlo.

A ideální přechod? Záleží, kolik máte času. Jak po polské hranici, tak po trase, kterou vede již oficiální trail Stezka Českem, se je na co koukat. Stejně tak záleží, co preferujete.

Pokud chcete jít po výhledech, vyplatí se jít po hřebeni z Bílé Vody až do Starého Města pod Sněžníkem. Pokud chcete narážet na zříceniny, vodopády či cokoliv jiného, tak se vyplatí vyrazit z Javorníka a trasu si detailněji naplánovat.

Mezi největší lákadla každopádně patří Borůvková hora, kam se lze dostat z Javorníka i Bílé Vody. Dále stojí za návštěvu zřícenina gotického hradu Rychleby či Račí údolí, tedy místa nedaleko Javorníka.

Přenádhernou perlou Rychleb jsou Nýznerovské vodopády, respektive vodopády Stříbrného potoka, které lze navštívit při sestupu z hřebene ze sedla Peklo, a že vás čeká skutečně pekelně nepříjemné klesání, či procházkou ze Žulové nebo Nýznerova.

Když jsme se dostali do Žulové, tak je populární výšlap na Boží horu, kde najdeme kostel a nádherné výhledy prakticky do všech stran. Odtud se pak dá pokračovat na národní přírodní památku Venušiny misky na Smolném vrchu.

Při navázání na hřeben se určitě vyplatí navštívit horskou chatu Paprsek, od níž už jsou jen kousek k dispozici fantastické výhledy s fotogenickou Dalimilovou rozhlednou na vrcholu Větrov. Pak už se dá sejít pouze do zmíněného Starého Města.

K vidění je toho zkrátka mnoho. Vypisovat všechny krásy, byli bychom tu zřejmě nekonečně dlouho. Každopádně Rychleby stojí za prozkoumání a návštěvu.

Zdroj: Mapy.cz, Frews, Rychlebské hory

Pokračovat ve čtení

Cestování

Ráj na zemi? Tenerife je ideální destinací pro letní dovolenou! Nabízí romantiku, nádhernou přírodu a mnoho zábavy

Ráj na zemi – i takto je mnohými turisty popisováno nejen Tenerife, ale vlastně celé Kanárské ostrovy. Právě Tenerife totiž nabízí snad vše, co by ideální, potažmo vysněná dovolená měla mít. Od odpočinku na pláži, přes krásné historické oblasti, až po hiking v nádherné přírodě. Co všechno mohou turisté na Tenerife navštívit?

Publikováno

dne

Ráj na zemi – i takto je mnohými turisty popisováno nejen Tenerife, ale vlastně celé Kanárské ostrovy. Právě Tenerife totiž nabízí snad vše, co by ideální, potažmo vysněná dovolená měla mít. Od odpočinku na pláži, přes krásné historické oblasti, až po hiking v nádherné přírodě. Co všechno mohou turisté na Tenerife navštívit?

Pokud vám nevadí utratit za letní dovolenou nemalou částku, Tenerife je zkrátka jistota. Proč? Celoročně je na tomto ostrově krásné počasí, v průměru zhruba 24 °C. Není tedy divu, že je o tuto destinaci vskutku velký zájem, a to nejen ze strany českých turistů.

Dovolená na Kanárských ostrovech má prostě a jednoduše vše. Kromě výše zmíněného si páry užijí i notnou dávku romantiky. Co se týče ceny, je nutné vzít v potaz mnoho faktorů, ostatně jako při jiných zájezdech.

A to především, jestli se na Tenerife vydáváte tzv. na vlastní pěst nebo využíváte služeb cestovní kanceláře. V prvním případě je to z hlediska ceny opravdu velice individuální, v tom druhém už se dá více od lecčeho odrazit. A samozřejmě také záleží na vaší představě letní dovolené.

O ubytování na Tenerife skutečně není nouze

Například čtyřhvězdičkový a velmi chválený hotel Be Live Experience Orotava ve středisku Puerto de la Cruz na severu Tenerife s all inclusive a na sedm nocí vyjde zhruba na 50 tisíc korun. Nedaleko od něj se nachází další oblíbený hotel Alua Tenerife, byť je ještě o několik tisíc dražší.

Na jihu je pak velmi oblíbenou oblastí Costa Adeje. Za například čtyřhvězdičkové hotely se stejnými parametry si ale připlatíte. V tomto případě se pohybujeme v částkách nad 60 nebo 70 tisíc Kč. Užitečnou a používanou záležitostí jsou autopůjčovny, přičemž speciální na Tenerife jej mnoho recenzentů doporučilo využít.

Na základě osobních zkušeností většiny českých turistů je nejdůvěryhodnější autopůjčovnou Cicar. Po klientech často nevyžadují ani kreditní kartu, na bankovním kontě ani neuvidíte žádnou blokaci v důsledku jakési zálohy. Celý ostrov díky skvělé přístupnosti a kvalitní dálnici objedete autem za zhruba hodinu a půl. A dostanete se prakticky na všechna atraktivní místa.

Zoologické zahrady

Jaká místa tedy na Tenerife navštívit? Opět a zase – záleží opravdu na preferencích každého z turistů, tudíž některá z doporučení zkrátka nemusí být pro vás. Pokud ale máte rádi ZOO, Tenerife disponuje takřka čtyřmi zoologickými zahradami.

Jeden kilometr od věhlasného střediska Puerto de la Cruz se nachází Loro Parque, který nabízí jednu z největších atrakcí celých Kanárských ostrovů. Organizátoři zde každodenně uvádějí vystoupení delfínů, kosatek, show lachtanů, vystoupení papoušků.

Co se dalších zvířat týče, Loro Parque nabízí například gorily, jaguáry, obří želvy či mořské akvárium, kde v proskleném tunelu můžete pozorovat žraloky či korálové útesy. Vidět byste určitě měli i velkou zahradu s orchidejemi.

Zoologické zahrady, respektive parky jsou na Tenerife vskutku specifické. V Jungle Parque o rozloze 7,5 hektarů žije přes 500 zvířat a je kombinací zoologické a botanické zahrady. Vidět zde můžete například bílé lvy, krokodýly či pandu červenou. Procházka džunglí obsahuje také vodopády či nebo jeskyně.

Nedaleko odtud se nachází zábavní středisko Camel Parque, načež jak už z názvu vyplývá, nabízí opravdu specifický, a troufneme si říci nezapomenutelný zážitek. Kromě toho, že na tomto místě můžete vyzkoušet typické kanárské jídlo a vidět mnoho hospodářských zvířat, čeká na vás také jízda na dromedárovi.

Poslední zoologickou zahradou je Monkey Parque, ta ale není příliš rozsáhlá. A jak opět z názvu vyplývá, tato ZOO se specializuje především na chov opic a jiných primátů. K vidění jsou napříkad šavlozubé mandrily, giboni nebo kočkodani.

Národní park Teide

Zřejmě hlavním tahákem Tenerife pro všechny turisty je národní park Teide, kde se nachází i nejvyšší hora Španělska Pico del Teide. Kromě ní ale mohou návštěvníci obdivovat zvláštní čedičové útvary a druhy kaktusů, které se nikde jinde na světě nevyskytují.

Na Pico del Teide můžete vyjít buď pěšky nebo se svézt lanovkou. Nutno podotknout, ta míří až do výšky 3 555 m. n. m.

Ovšem ten výhled stojí za to. Pro páry je to zejména při západu slunce jedna z nejromantičtějších věcí, kterou mohou v životě zažít.

Akvaparky

Nejlepším akvaparkem na světě je podle mnohých Siam Parque, kde najdete například tobogán s uzavřenou podvodní pasáží mezi krokodýli.

Nechybí adrenalinové klouzačky, největší socha draka nebo bazén s umělým vlnobitím, kde můžete i serfovat.

Rovněž jedním z nejlepších akvaparků na světě, to je Aqualand Costa Adeje. Jeho hlavní předností jsou velice rozmanité tobogány a skluzavky, kromě toho ale nabízí také jednu z nejlepších show delfínů na světě.

Tento akvapark se nachází mezi slavnými středisky Costa Adeje a Playa de las Américas, přičemž na své si tady díky vodnímu hradu přijdou také děti.

Pakliže se chcete třeba i se svými ratolestmi vydat na jeden den do zábavního parku, Aqualand Costa Adeje je tou správnou volbou.

La Laguna

Město San Cristóbal de la Laguna vzniklo už v 15. století a od svého počátku bylo dokonce hlavním městem ostrova Tenerife.

K hlavním památkám se řadí katedrála Panny Marie Pomocné, najdete zde ale také mnoho měšťanských domů a starobylých paláců.

S tak velkým množstvím památek, jako jsou například ještě klášter sv. Kláry z Assisi a klášter sv. Kateřiny Sienské nebo královská svatyně Cristo de La Laguna, není divu, že je toto historické město zapsáno na seznamu UNESCO.

Los Gigantes

Opět jedna z nádher ostrova Tenerife. Skaliska Los Gigantes dosahují výšky 800 metrů a patří do přírodní rezervace Parque Rural de Teno.

Los Gigantes není tak navštěvovanou oblastí jako národní park Teide, své kouzlo ale určitě má. Mimochodem také proto, že po vlastních je velmi těžké se k Los Gigantes dostat. Nejlépe se totiž ke skaliskům dostanete lodí po moři.

Prohlédnout si je ale také můžete po silnici, které se kroutí ve vnitrozemí, avšak právě v tomhle například spočívá ono výše zmíněné půjčení vozidla.

Tenerife má opravdu mnoho co nabídnout. Nejzelenější oblastí na tomto ostrově jsou Anaga Mountains, jež leží na severovýchodě. Naprosto ideální pro hiking, respektive pořádný turistický výšlap. Naprosto úchvatnou záležitostí je také možnost prozkoumání okolního moře, ať už ve člunu nebo se přímo potápět.

Tipů, co vše je možné navštívit je skutečně hodně. Jedno je ale jisté. Pokud se na Tenerife vydáte, chybu rozhodně neuděláte, ba právě naopak. Je to totiž dost možné, že se právě tato dovolená stane jednou z nejlepších ve vašem životě.

Zdroje: Canaria info, Tenerife travel guide, YouTube, Loro Parque

Pokračovat ve čtení

Oblíbené