Spojte se s námi


Novinky

Kultovní Film Jurský Park bude mít svou herní adaptaci. Vyjít by měla v příštím roce

Návrat do minulosti. Nová adventura Jurassic Park: Survival je už podle názvu herní adaptací na dnes již kultovní film. Ještě na konci minulého roku se autoři o mnoho detailů nepodělili, nyní ale kromě traileru známe i několik podrobností.

Publikováno

dne

Návrat do minulosti. Nová adventura Jurassic Park: Survival je už podle názvu herní adaptací na dnes již kultovní film. Ještě na konci minulého roku se autoři o mnoho detailů nepodělili, nyní ale kromě traileru známe i několik podrobností.

Fanoušci slavné filmové série volali po nějaké kvalitní herní adaptaci už dlouho. Dobrou zprávou je, že se dočkají, jen je otázkou kdy konkrétně. Společnost Saber Interactive ve spolupráci s Universalem svůj projekt představila už na předávání cen The Game Awards v prosinci loňského roku.

Tehdy si však autoři většinu podrobností nechali pro sebe. O některých detailech však informovali už dříve. Děj se bude odehrávat jeden den po událostech filmu z roku 1993, kdy si šéf společnosti InGen John Hammond přivedl na ostrov Isla Nublar svá vnoučata.

I díky vědomostem renomovaného paleontologa Alana Granta se lidem podařilo z nebezpečného ostrova dostat. Jenže ne všem. Hra je založená na tom, že po odchodu protagonistů z filmu zůstala na ostrově Isla Nublar vědkyně Maya Joshi ze společnosti InGen.

Její hlavní úkol? Přežít, jak ostatně vyplývá z názvu hry (Jurrasic Park: Survival). Na ostrově musí čelit obrovskému nebezpečí ze strany dinosaurů. Znovu se také setkáme s T-Rexem či Velociraptory.

Ikonická místa a smrtelné nebezpečí: Co nabídne Jurassic Park: Survival?

Autoři poté prohlásili, že si do hry schovali nějaké nové druhy, které jsme ve filmu neviděli. To samé platí o lokacích.

V rámci této herní adaptace se vrátíme na dnes již ikonická místa, dostaneme se ale rovněž do dosud neprozkoumaných oblastí. Níže se ostatně můžete podívat na trailer, který odkrývá první zásadní aspekty hry.

Za vědkyni Mayu, která mimochodem nemá žádný vojenský výcvik, si zahrajeme z pohledu první osoby. To je v dnešním herním průmyslu pochopitelně často vídaná záležitost a není to nic netradičního ani pro hororové pecky.

V dnešní moderní éře se tímto směrem vydal například Resident Evil, velmi často je pohled z první osoby využíván ve střílečkách.

Herní server IGN pak informoval také o tom, že hra nabídne hráčům mnoho možností, co se týče různých rozhodnutí, jež budou určovat váš průběh hry. Jurassic Park: Survival každopádně zatím nemá konkrétní datum vydání. Autoři chystají své dílo zveřejnit někdy v roce 2025, a to na PC a konzole PS5 a Xbox Series X a S.

Zdroj: Jurassic Park, IGN, Playstation

Oblíbené