Spojte se s námi


Kultura

Které velké koncerty jsou letos na programu v O2 areně?

O2 arena má každoročně velmi nabitý program, když v pražské hale pravidelně vystupují nejen ti nejlepší z české hudební scény, ale zamíří sem i zahraniční hvězdy. Letošní rok nebude výjimkou. Na jaké koncerty se můžeme těšit?

Publikováno

dne

O2 arena má každoročně velmi nabitý program, když v pražské hale pravidelně vystupují nejen ti nejlepší z české hudební scény, ale zamíří sem i zahraniční hvězdy. Letošní rok nebude výjimkou. Na jaké koncerty se můžeme těšit?

První polovina roku bývá obvykle na koncerty poměrně chudší, i přesto je ale z čeho vybírat. 24. ledna má v O2 areně naplánované vystoupení Štefan Margita, jenž jej hodlá věnovat zesnulé zpěvačce Haně Zagorové. Ke konci ledna se pak v Praze představí Dara Rolins, pro kterou půjde o největší koncert v životě, jak sama uvádí.

Velká bomba je pro české fanoušky nachystána na 17. února, kdy se představí skotský zpěvák Lewis Capaldi. Jeho písně jsou v českých rádiích dosti hrané, zvlášť Someone You Loved a Before You Go.

Od května je pak program v pražské hale o poznání nabitější. Tribuny dozajista dostane do varu koncert Kapitána Dema, jenž se bude konat 13. května. O pět dní později pak přijede zahrát skupina Queenie.

Léto se pak ponese ve velkém stylu. 19. května se představí slavný Ozzy Osbourne a dvojkoncert v posledních dvou dnech v měsíci si v O2 areně rovněž střihne skupina Iron Maiden. A aby toho nebylo málo, před letními prázdninami přijede také skupina Kiss.

Na další sérii koncertů se mohou fanoušci těšit od konce září. 23. září bude patřit skupině Kontrafakt, 14. října pak své umění předvede Ewa Farna. Říjnové koncerty pak uzavře další zahraniční host, který bude tentokrát Louis Tomlinson, a to 19. října.

Na velkou show fanoušky láká Daniel Landa, jenž po sérii akustických koncertů zamíří 4. listopadu hned do O2 areny. Megashow mohou fanoušci očekávat i o šest dní později, kdy bude na řadě Ben Cristovao.

V Praze nebude chybět ani jedna z největší českých hudebních skupin Mirai, která má koncert na programu 30. listopadu. Tu vystřídá další sympatická skupina Jelen, která svou část odehraje 2. prosince. Koncertní rok pak 7. prosince uzavře kapela Lucie, která si navíc ke svému koncertu pozve několik hostů.

Jak je vidět, i v letošním roce se máme, co se týče koncertů, na co těšit. Navíc se nejedná pouze o československé interprety, do Prahy naopak přijede i několik zahraničních umělců. Nutno podotknout, že program výše se týká pouze O2 areny, další koncerty pak budou probíhat na dalších místech po celé České republice.

Zdroj: Program O2 areny

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kultura

Shakira s Gerardem Piquém oslaví kulaté narozeniny ve stejný den

Publikováno

dne

Jak Shakira, tak Gerard Piqué, kteří spolu strávili dlouhých 11 let a zplodili dva syny, oslaví 2. února narozeniny. S tím rozdílem, že kolumbijské zpěvačce bude 45 let, zatímco její bývalý přítel je o 10 let mladší.

Shakira a Piqué se potkali během natáčení videoklipu k písni Waka Waka, jež se stala hymnou mistrovství světa v Jihoafrické republice. Šlo o jednu z nejslavnějších písní rodačky z Barranquilly, zatímco španělský stoper v té době také slavil životní úspěch, když se Španělskem ovládl zmíněný fotbalový šampionát.

Oba jsou tak velmi úspěšní ve svých kariérách a vzájemně se podporovali. Taktéž se často objevovali na společenských událostech a pomáhali si v filantropických aktivitách.

Navzdory tomu, že oba byli velmi zaneprázdněni svými kariérami, byl jejich vztah považován za stabilní a plný lásky a úcty. To dokládá i ten fakt, že spolu mají dva syny – devítiletého Milana a sedmiletého Sashu.

Shakira

Celým jménem Shakira Isabel Mebarak Ripoll je úspěšná zpěvačka, textařka, tanečnice a filantropka. Proslavila se svými hity jako „Whenever, Wherever“, „Hips Don’t Lie“ a „Waka Waka (This Time for Africa)“.

Shakira začala svou hudební kariéru v devadesátých letech a brzy se stala jednou z nejúspěšnějších latinskoamerických zpěvaček. Její hudba zahrnuje prvky různých žánrů, včetně popu, rocku, španělského flamenca a arabské hudby. Je také známá svým tancem a výraznými hlasovými schopnostmi.

Shakira je také známá svým aktivním zapojením do filantropie a bojem proti chudobě a nespravedlnosti. Je zakladatelem nadace Pies Descalzos Foundation, která pomáhá dětem v Latinské Americe zlepšit svou budoucnost prostřednictvím vzdělávání.

Shakira je také několikanásobnou držitelkou cen Grammy a je jednou z nejprodávanějších zpěvaček na světě.

Gerard Piqué

Gerard Piqué Bernabéu byl španělský fotbalový obránce, který k 1. lednu tohoto roku ukončil svoji hráčskou kariéru. Učinil tak v klubu svého srdce – FC Barcelona.

Piqué začal svou kariéru v mládežnických týmech FC Barcelona, ale v roce 2004 odešel do Manchesteru United, kde si zahrál po boku slavných hráčů jako Cristiano Ronaldo a Ryan Giggs. Po třech letech se vrátil zpět do Barcelony, kde se stal důležitou součástí týmu, který vyhrál mnoho trofejí včetně Ligy mistrů.

Piqué je také několikanásobným vítězem španělské ligy a poháru. Byl také členem španělského národního týmu, který vyhrál mistrovství Evropy v roce 2008 a mistrovství světa ve fotbale v roce 2010.

Mimo fotbalovou kariéru se Piqué zapojil do mnoha podnikatelských a filantropických projektů, včetně založení své vlastní nadace, která se zaměřuje na pomoc dětem. Aktuálně je ve vztahu s Clarou Chia Martí.

Zdroj: Transfermarkt, Wikipedia, Marca

Pokračovat ve čtení

Kultura

Od narození Wolfganga Amadea Mozarta již uplynulo 267 let. Připomeňme si tohoto hudebního velikána

Publikováno

dne

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) byl rakouský skladatel a hudebník klasického období. Je považován za jednoho z největších skladatelů všech dob a je známý svými díly jako „Svatba Figara“, „Don Giovanni“ a „Kouzelná flétna“.

Od jeho narození již uplynulo přesně 267 let, avšak za svůj krátký život složil přes 600 děl a mnoho z nich se stále hraje. Mozartův vliv na západní hudbu je hluboký a stále se cítí.

Mozart byl jedním z nejtalentovanějších hudebníků své doby a jeho hudba představuje vrchol klasického stylu. Přitom začal koncertovat a skládat již v útlém věku. Brzy se stal slavným a úspěšným skladatelem, který cestoval po Evropě a koncertoval před vlivnými osobnostmi své doby.

Rakouský génius byl také vynikajícím hudebním improvizátorem a vynikajícím hráčem na klavír. Jeho hudba se vyznačuje jedinečnou melodickou krásou, vynikající harmonií a precizním rytmem.

Během své krátké životnosti Mozart složil více než 600 děl, včetně oper, symfonií, komorní hudby, koncertů a kantát. I přes svůj úspěch a slávu byl Mozart často finančně znevýhodňován a zemřel ve velmi mladém věku 35 let.

Některá z jeho nejslavnějších děl jsou:

Opera: „Sňatek Figara,“ „Don Giovanni,“ „Kouzelná flétna,“ „Cosi fan tutte“

Symfonie: Symfonie č. 40 G moll, Symfonie č. 41 C dur (Jupiter)

Koncerty pro klavír: Koncert č. 21 C dur, Koncert č. 23 A dur

Kamorní hudba: Eine kleine Nachtmusik, Smyčcový kvartet č. 14 G dur (Jarní kvartet)

Vokální hudba: Requiem d moll, Ave verum corpus

Zdroj: Wikipedia, Salzburg.info, Youtube

Pokračovat ve čtení

Ekonomika

Velký milník pro Jamese Camerona. Je prvním režisérem, jehož tři filmy vydělaly přes dvě miliardy dolarů

Velkofilm Avatar 2 zaznamenává na světovém trhu velkolepý úspěch. Režisér James Cameron, jenž má tento snímek na svědomí, se stal vůbec prvním filmařem, který dosáhl senzačního milníku. Už tři jeho filmy vydělaly přes dvě miliardy dolarů.

Publikováno

dne

Velkofilm Avatar 2 zaznamenává na světovém trhu velkolepý úspěch. Režisér James Cameron, jenž má tento snímek na svědomí, se stal vůbec prvním filmařem, který dosáhl senzačního milníku. Už tři jeho filmy vydělaly přes dvě miliardy dolarů.

James Cameron musí mít obrovskou radost. Když totiž vyšel film Avatar: The Way of Water, jenž navazuje na film Avatar z roku 2009, ihned začal trhat rekordy. Nejen v České republice, ale napříč celým světem.

Druhý Avatar navštívilo během prvních pěti týdnů v našich kinech přes milion lidí. Žádný film této mety nedosáhl na našem území rychleji. Mimo sledovanost však velkolepý snímek vydělává velké peníze.

Podle serveru Hollywood Reporter už totiž vydělal celosvětově přes dvě miliardy dolarů, tedy více než 44 miliard korun českých. Cameron s některým ze svých snímků této částky dosáhl již potřetí.

Žádnému jinému režisérovi se tento počin ještě nepodařil. Prvním filmem z Cameronovy dílny, který překonal výdělek dvou miliard dolarů, byl Titanic. Dnes již ikonický snímek vydělal 2,19 miliardy dolarů.

Ještě lépe na tom je první Avatar z roku 2009. Ten je dokonce dosud nejvýdělečnějším filmem všech dob, když na celosvětovém prodeji vstupenek vydělal 2,9 miliardy dolarů.

Nový Avatar (aktuální výdělek činí přesně 2,024 miliardy dolarů) pro změnu útočí na čtvrté místo mezi nejvýdělečnějšími snímky, když může přeskočit Star Wars: Síla se probouzí (2,07 miliardy dolarů) a Avengers: Infinity War (2,05 miliardy dolarů).

Že se velkolepý snímek líbí, o tom vypovídá i hodnocení na Československé filmové databázi (ČSFD), které činí krásných 83 % a jedná se o 653. nejlépe hodnocený film. Do hodnocení filmu se zapojilo více než 11 500 filmových fanoušků.

Zdroj: Hollywood Reporter, ČSFD

Pokračovat ve čtení

Oblíbené