Spojte se s námi


Ekonomika

Kryptoměny, které za poslední měsíc zaznamenaly růst

Publikováno

dne

Většina kryptoměn nemá za sebou zrovna úspěšné období, když si drtivá většina z nich připsala ztrátu. Najdou se však i takové, které si za posledních 30 dnů vedly dobře, tedy i nadále rostly.

Naprosto bezkonkurenčně si vedla kryptoměna Gala, která za posledních 30 dnů zaznamenala růst o 599 %. Od startu projektu (2019) se Gala Games rozrostla na 1,3 milionu aktivních uživatelů a bylo prodáno téměř 26 000 NFT, přičemž některé kusy se prodaly i za několik milionů dolarů.

Zakladatel Eric Schiermeyer chce změnit herní průmysl a vrátit hráčům kontrolu nad hrami. Právě proto vznikly hry jako Fortified, Mirandus, Echoes of Empire a další, které využívají blockchainovou technologii.

Skvěle si vedly i další herní kryptoměny, které zaznamenaly růst především díky oznámení Facebooku (Mety), v němž Mark Zuckerberg představil svoji vizi o metaverse.

Vítězem posledních 30 dnů byl pak jednoznačně The Sandbox, který zvýšil svoji hodnotu o 229 %.

Pozadu nezůstal ani další z nejnadějnějších tokenů z herního světa. O 58 % se zvýšila hodnota Decentralandu, který by měl svést souboj s již zmíněným The Sandboxem a dalšími o světovou nadvládu.

Z těch vůbec největších kryptoměn pak zaznamenal v posledních 30 dnech růst pouze Ethereum, který zvýšil svoji hodnotu o necelých 10 %.

Zdroj: Coinmarketcap, Gala Games

Oblíbené