Spojte se s námi


Zajímavosti

Krimi ze světa: Policie zatkla muže poté, co se ve videu chlubil useknutou hlavou svého otce. Motivem byla nespokojenost s americkou vládou

Justin Mohn byl zatčen poté, co na YouTube zveřejnil video, ve kterém se chlubil useknutou hlavou svého otce. Muž byl vysoce nespokojený se současnou politickou situací v USA. Otce pravděpodobně zastřelil, jelikož byl federálním zaměstnancem.

Publikováno

dne

Justin Mohn byl zatčen poté, co na YouTube zveřejnil video, ve kterém se chlubil useknutou hlavou svého otce. Muž byl vysoce nespokojený se současnou politickou situací v USA. Otce pravděpodobně zastřelil, jelikož byl federálním zaměstnancem.

Na Youtube se objevilo video muže, který sděloval svou kritiku a výraznou nespokojenost s prezidentem Joe Bidenem a celkově současnou vládou v USA. Třiadvacetiletý řečník byl později identifikovaný jako Justin Mohn.

Nahrávka nepůsobila nijak neobvykle, dokud v ruce nezvedl cosi, co vypadalo jako zkrvavená hlava uvnitř průhledného plastového sáčku. Čtrnáctiminutové video na sociální síti zůstalo šest hodin a vidělo ho přes 5 tisíc lidí. Vzhledem k viditelnému násilí, bylo staženo.

Nyní je na věčnost v pekle jako zrádce své země.“

Jak bylo později zjištěno, jednalo se o hlavu jeho otce, Michaela Mohna, kterému bylo 68 let.

„Násilí je jediným řešením, jak zradit federální vládu. Toto je hlava Mika Mohna, federálního zaměstnance přes 20 let a mého otce. Nyní je na věčnost v pekle jako zrádce své země,“ sdílel Mohn ve videu dle Daily Mail.

Mohn také údajně nabídl velkou sumu peněz pro každého, kdo by byl ochoten zabít dalšího vládního zaměstnance, včetně vysoce postavených osobností.

Hlavu uřízl nožem a mačetou

Pitva prokázala, že byl federální pracovník nejprve zastřelen, hlava byla později uříznuta nožem a mačetou v koupelně. Policie našla mrtvé tělo na pozemku v Middletown Township 30. ledna 2024 v 19 hodin poté, co celý incident ohlásila manželka zesnulého.

Policie muže zatkla kolem 21:00 tentýž den. Vloupal se do státního zařízení Národní gardy asi 160 km daleko. Byl vyzbrojen 9mm pistolí SIG Sauer, které chyběl jeden náboj. Během zatýkání nekladl odpor.

Podle CNN řekl Mohn úřadům, že šel do vojenského zařízení, aby „zmobilizoval Národní gardu, aby pozvedla zbraně proti federální vládě.“

Věřil, že se ho vláda snaží dostat

Jeho bývalý spolubydlící Rebhan uvedl: „Vždycky mluvil o tom, jak se ho vláda snaží dostat, a vždycky to bylo jako tyhle vágní příběhy. Nikdy by neuvedl konkrétní příklady. Vyprávěl mi konspirační příběhy, které se mi vždycky zdály přehnané, takže bylo těžké brát cokoliv, co říkal, vážně nebo vědět, o čem říká pravdu.“

Dle Inguirer prokurátoři tvrdí, že byl Mohn v „jasném stavu mysli“ při plánování a provádění zločinů, ze kterých je obviněn. Mluvilo se o vraždě, hanobení mrtvoly, zveřejňování nenávistného videa, terorismu a dalších zločinech.

V současné době je držen v nápravném zařízení okresu Bucks. Předběžné jednání bylo naplánováno na 2. dubna 2024.

Zdroj: CNN, Daily Mail, Inguirer, New York Post, FOX 29 News Philadelphia, CBS News, USA Today, The Independent

Oblíbené