Spojte se s námi


Celebrity

Král Karel III. oslavil půlkulaté 75. narozeniny. Svůj speciální den strávil charitativní činností

Nejstarší korunovaný britský král Karel III. oslavil v úterý půlkulaté 75. narozeniny, které strávil jak jinak, než povinnostmi hodné jeho postavení. Jeho každodenní záležitosti ostatně může kdokoliv sledovat na Instagramu, kam jsou jeho aktivity pravidelně přidávány.

Publikováno

dne

Nejstarší korunovaný britský král Karel III. oslavil v úterý půlkulaté 75. narozeniny, které strávil jak jinak, než povinnostmi hodnými jeho postavení. Jeho každodenní záležitosti ostatně může kdokoliv sledovat na Instagramu, kam jsou jeho aktivity pravidelně přidávány.

Muž, jenž čekal na trůn 70 let, se narodil 14. listopadu 1948 ve Westminsterském paláci v Londýně. V mládí ho vzdělávali doma, ale později studoval na univerzitách ve Skotsku a Austrálii. V roce 1971 obdržel titul bakaláře umění na univerzitě v Cambridge.

Období studií ovšem nepatřilo mezi jeho nejoblíbenější. To ostatně krásně vyobrazila série Koruna, která se zabývá královskou rodinou a je k vidění na Netflixu.

Karel III. je známý pro své zájmy o životní prostředí, architekturu a zemědělství. Je vášnivým zastáncem udržitelného rozvoje a zakládal různé charity a nadace, které se věnují těmto tématům. Navíc má také zájem o tradiční zemědělské praktiky a ekologické metody.

Tomuto vylepšování naší planety věnoval většinu svého života. Bez jakýchkoliv debat přispěl svou aktivitou mnohému, z čehož budou následující generace těžit.

Jak už to tak ale bývá, nejvíce se proslavil vztahy s ženami. V roce 1981 se oženil s princeznou Dianou, s kterou má dva syny, prince Williama a prince Harryho.

Manželství však skončilo rozvodem v roce 1996, a v roce 2005 si vzal Camillu Parker Bowles, se kterou má dlouholetý vztah. Nyní se ale těší z velké pozornosti, tentokrát z důvodu 75. narozenin.

Narozeninový dort už dostal den předem, když se zúčastnil čajového dýchánku v Highgrove House pro jednotlivce, kteří se letos dožili 75 let. Tím však jeho narozeninové aktivity neskončily.

Místo nějaké velké oslavy se věnoval, jak už u něj bývá zvykem, charitativní činnosti. Zahájil například chod projektu s názvem Coronation Food, který Karel III. založil, a který má pomoci ke snížení plýtvání potravinami.

Zdroj: BBC, Instagram

Oblíbené