Spojte se s námi


Novinky

Koronavirus opět sílí, v USA vejdou v platnost nová nařízení o očkování

Publikováno

dne

S příchodem chladnějšího počasí logicky zesilují i nemoci a koronavirus není výjimkou. Dlouhodobě nejhorší statistiky vykazuje USA, kde chystají nová nařízení o očkování.

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena tento týden přišla s novou podobou nařízení o očkování. Počínaje 4. lednem budou muset soukromé firmy se 100 a více zaměstnanci buď každý týden testovat a nebo se budou muset nechat dotyční naočkovat.

Celkem by se to mělo týkat přes 80 milionů lidí. Zda to však vejde skutečně v platnost, se ještě uvidí, jelikož už někteří ministři podali ke konci týdne žalobu.

Vzhledem k nepříznivému vývoji se ale zřejmě v brzké době dočkáme několika dalších opatření. V USA totiž přibývá každým dnem přes 80 tisíc nově nakažených, což jsou dlouhodobě nejhorší výsledky ze všech ostatních států.

Pandemie koronaviru ovšem sílí i v Evropě, kde jsou na tom aktuálně nejhůře Německo a Velká Británie.

Je to však ta správná cesta? Mnohé studie potvrzují, že očkovaní přenášejí koronavirus taktéž, možná v menším procentu, ale přeci. Testovat by se tak měli všichni, jinak by se nemoc mohla vymknout kontrole.

Přesně to se zatím potvrzuje všude po světě a prozatím se dařilo více méně držet pandemii pod kontrolou pouze díky testování.

Zdroj: CBS

Oblíbené