Spojte se s námi


Cestování

Korfu: malebný řecký ostrov a jeho podnebí

Korfu je nádherný řecký ostrov, který je každoročně vyhledávaným cílem desetitisíců turistů z celé Evropy. Co tedy stojí za to na Korfu vidět, jaké atrakce stojí za to si užít a jaké jsou nejkrásnější pláže ostrova?

Publikováno

dne

Korfu je nádherný řecký ostrov, který je každoročně vyhledávaným cílem desetitisíců turistů z celé Evropy. Co tedy stojí za to na Korfu vidět, jaké atrakce stojí za to si užít a jaké jsou nejkrásnější pláže ostrova?

Korfu se nachází v Jónském moři na západním pobřeží Řecka a Albánie. Říká se mu „zelený ostrov“, protože se zde nachází velké množství olivových hájů a citrusových stromů. Panuje zde mírné středomořské klima. Rozmanitá krajina Korfu je zárukou krásných výhledů.

Najdete zde nejen písečné pláže a modré moře, ale také malebné hory, útesy a vinařství ukrytá mezi kopci. Historie Korfu sahá až do antiky a mytologie a jeho název, řecky Kerkyra, je odvozen od nymfy Kerkyry, která nesla toto jméno a do níž se údajně zamiloval bůh moře Poseidon.

Kerkyra
Kerkyra, největší město a hlavní město Korfu, je místem s jedinečnou atmosférou, které se pyšní nádhernými stavbami z různých období – ruinami antických helénistických chrámů, středověkými a benátskými kamennými pevnostmi, půvabnými neoklasicistními paláci a elegantními italskými měšťanskými domy. Staré město je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, v jehož rámci se nachází mnoho historických budov, kostelů, památek a paláců.

Vlacherna a Pontikonissi – Myší ostrov
Vlacherna je krásný pravoslavný chrám, který je s pevninou spojen úzkým molem. Byl postaven v roce 1685 a jeho jedinečná sněhobílá barva fantasticky splývá s klidným mořem. Během pobytu se vyplatí navštívit také vyhlídku Kanoni.

Pontikonissi, známý jako Myší ostrov. Podle legendy název ostrova symbolizuje Odysseovu loď, která se proměnila v kámen. Na Myším ostrově si můžete prohlédnout malý, atmosférický kostelík z 12. století.

Zajímavost: Unikátní bezplatnou atrakcí je samotné molo vedoucí k bílému kostelu. Zde můžete pozorovat startující a přistávající letadla na letišti Korfu, která zde létají přímo nad hlavou! Je to dokonalá příležitost k fotografování 😉

Pantokrator
Nejvyšší bod Korfu, 906 m n. m., na jehož vrchol se lze dostat několika cestami například úzkou, klikatou a malebnou cestou o 25 serpentinách – a rozhodně stojí za to, protože nabízí fantastický panoramatický výhled na ostrov Korfu, Jónské moře i blízkou Albánii a pevninské Řecko. Na vrcholu se tyčí krásný klášter Krista Pantokratora ze 17. století.

Achillion – Palác Sisi
Palác Achillion, sídlo postavené na příkaz císařovny Sisi. Budovu obklopují krásné, barevné zahrady a v jedné z nich si můžete prohlédnout 12metrovou sochu Achilla. Palác spolu s úchvatnou přírodou a sochařskou výzdobou patří k nejzajímavějším atrakcím ostrova.

Unikátní pláže na Korfu

Pláž Barbati – Klidné, tiché, a především čisté místo. Z Barbati je krásný výhled na moře a horu Pantokrator. Pláž je pokryta bílými oblázky. V nedalekých tavernách můžete ochutnat místní víno nebo si dát čerstvé ryby.
Pláž u mysu Drastis – Pláž je sice malá a kamenitá, ale zaujme svými neobvyklými tvary a výhledy. Je to ideální místo pro vychutnávání západů slunce.
Pláže v Paleokastritse – Paleokastritsa je rozdělena na 6 zátok s malebnými plážemi. Jsou to jedny z nejlepších pláží na Korfu, obklopené přístavy, hospůdkami a azurovým mořem.

Zdroje: Redakce, Invia, Novinky, Řecko v pohledech

Oblíbené