Spojte se s námi


Novinky

Kontrola TÜV opět prokázala mnohé. Jak jsou na tom elektromobily v čele s Teslou?

Publikováno

dne

Jak zareaguje Tesla na velmi nízkou spolehlivost svých vozů? Kontrolou TÜV opět prošla řada značek v čele se čtyřmi nejpoužívanějšími automobily. Velmi dobře je na tom BMW se svým modelem BMW i3, naopak právě Tesly na testech nedopadly nikterak oslnivě.

TÜV neboli Technické kontrolní sdružení. Tato německá organizace se již dlouhou dobu zabývá testováním veškerých možných produktů a funguje také jako konzultační společnost.

Lidé mohou TÜV znát především z oblasti kontroly automobilů, a to právě v ohledu co do jejich technické stránky. V posledních letech této organizaci snad nejvíce zajímá testování nových elektromobilů.

V nedávném čase se TÜV pustilo do testování čtyř nejpoužívanějších elektromobilů. Kromě Tesly jsou na seznamu BMW i3, Renault Zoe a Smart ForTwo Electric Drive.

Ačkoliv by to k velikosti zejména prvních třech zmíněných automobilek člověk neřekl, nejméně závad našli technici u Smartu, jenž vykázal poruchovost v hodnotě 3,5 procenta. Co do technické stránky tedy zdá, že se Smartu spolupráce s Mercedesem skutečně vyplácí.

4,7% poruchovost pak vykázal vůz BMW i3. Německá automobilka však navzdory předchozímu testování prokázala opět o něco lepší výsledky.

To samé se ovšem nedá říci o francouzské automobilce. Renault Zoe se ve výsledné zprávě organizace TÜV nachází mezi padesáti nejhoršími vozy, jehož poruchovost se blíží k šesti procentům!

Naprosto katastrofálně je na tom značka Tesla a podle TÜV to navíc vypadá, že k žádnému zlepšení co do technické stránky těchto vozů nedošlo, ba ani v brzké době nedojde k žádné nápravě.

Společnost na tento fakt totiž žádným výrazným způsobem prozatím nezareagovala. Problémy s odpružením, potíže s nastavením světel či přímo s mlhovkami – sečteno a podtrženo, poruchovost v hodnotě 10,7 % znamená, že jedno z deseti aut bude trpět na významnou nespolehlivost.

Podle zprávy TÜV je na tom lépe i Fiat Punto, hůře na tom naopak jsou modely Lodgy a Duster od značky Dacina.

Zdroje: TÜV, Tesla

Oblíbené