Spojte se s námi


Celebrity

KOMENTÁŘ: Začíná se Clash of the Stars vymykat kontrole? Bizár nevadí, urážení menšin rozhodně ano

Clash of the Stars? Zprvu se všichni podivovali, co to bude. Pak nemalá část médií a společnosti chvilkově odmítala něco takového podporovat. Dnes se jedná o sledovaný fenomén. Zatím bez hranic, ty by ale měly být nastaveny. Bizár je věc jedna, beztrestné urážení menšin věc druhá.

Publikováno

dne

Clash of the Stars? Zprvu se všichni podivovali, co to bude. Pak nemalá část médií a společnosti chvilkově odmítala něco takového podporovat. Dnes se jedná o sledovaný fenomén. Zatím bez hranic, ty by ale měly být nastaveny. Bizár je věc jedna, beztrestné urážení menšin věc druhá.

Když organizace Clash of the Stars vznikla, zamlouval se mi její koncept. Pak však přišla první oznámená jména, většina z nich mi nic neříkala, míjelo mě to. To, co se však dělo na tiskových konferencích a turnajích, se ale rychle šířilo internetem.

Jako fanoušek bojových sportů jsem tím vším chvíli pohrdal, čím víc se toho ke mně dostávalo, tím víc mě to ale začalo zajímat. Podobně to měl leckdo. Až se ze mě stal poměrně pravidelný konzument obsahu z produkce této značky.

Zastydět se nad někým jiným, než nad sebou? A proč ne. Na tom samo o sobě není nic úplně špatného. Trocha bizáru snad neublíží. Přeci jen jde o show, hodně věcí je nahraných, záměrně přehnaných. Aktéři s tím vším tak nějak souhlasí. Posud je vše v pořádku.

Problém je, že ne všichni sledující jsou nad věcí. Ne všichni chápou, že jde o show, která má bavit, ne vzbuzovat extrémně negativní emoce a rozdělovat společnost.

Milým překvapením můžeme nazvat, že nedochází k nějak extrémním rasistickým útokům směrem k Romům. A že by vzhledem ke stavu naší společnosti v souvislosti s občasným chováním například Diega Kotlára nebylo úplně nečekané, kdyby k nim docházelo. Rasismus a předsudky v České republice nejsou něčím ojedinělým.

Vymyká se Clash of the Stars kontrole?

Co už tak milé není, je současné dění před galavečerem, který se bude konat 27. ledna 2024. Důvod? Urážení menšin. Zatímco rasismu zatím bylo tak nějak pomálu, tak o to horší je nyní situace ohledně verbálních útoků na homosexuály.

Patrik Žralok by o tom mohl vyprávět. Z mnoha stran je urážen kvůli tomu, že je údajně gay. Bohužel i ze strany jiných bojovníků organizace. On se tomu brání. Ať už je, či není, problémem je už samotná podstata toho, že se to vůbec veřejně řeší a že je za to urážen, odsuzován.

Přesně kvůli podobnému chování čelí mnoho lidí z LGBT komunity extrémně stresovým situacím. Zatajují svou identitu. Nejhorší je, že ve vysílání pořadu B4THECLASH dostávají příležitost volající, kteří nadávají Žralokovi do buz*****a a nikdo s tím nic nedělá. Nikdo se neohradí, nikdo se Patrika nezastane.

Člověk může být jakýkoliv, ale urážet někoho kvůli tomu, že by mohl být gay? Ale no tak. Aby veřejně musel pod tlakem vymýšlet, jak dokázat, že jím není, je zkrátka extrém, proti němuž by mělo vedení organizace zakročit. Tohle je zkrátka za hranicí bizáru.

Jedná se o situaci, která může mít společenský přesah, kdy si někteří jedinci užívají, že mohou takto někomu beztrestně nadávat a nikdo se proti tomu ani neohradí. Je to věc, která nesmí být normou. Nikdy.

V Clash of the Stars je mnoho věcí na hraně nějaké morálky. Něco je přehnané, něco méně. Útoky, byť jen verbální, kvůli barvě pleti, sexuální orientaci, vzhledu, povolání, inteligenci, váze či čemukoliv jinému ale rozhodně normální nejsou. Vedení organizace by je nemělo tolerovat. Byť je zřejmé, že z toho částečně žije.

Zdroj: Clash of the Stars

Oblíbené