Spojte se s námi


Filmy a seriály

Komentář: Tři zlaté dukáty mohly být třpytícím se drahokamem mezi pohádkami za poslední roky

Publikováno

dne

Tentokrát měla Česká televize na Štědrý den naplánované dvě hlavní pohádky – Klíč svatého Petra a Tři zlaté dukáty. Obě byly v něčem jiné, přesto velký úspěch neslaví.

Klíč svatého Petra

Pohádka Klíč svatého Petra se mezi české klasiky nezařadí, nicméně oproti jiným vánočním pohádkám, které jsme mohli v posledních letech vidět, rozhodně nepatří mezi ty nejhorší.

Server CSFD ohodnotil tuto pohádku Karla Janáka 54 %. To poměrně odpovídá tomu, co jsme mohli vidět. Ani dobré herecké obsazení nezachránilo poměrně jednoduchý děj.

Pohádku, v níž jsme mohli vidět v hlavních rolích trojici, jíž byl součástí zloděj Vilém, podvodnice Emílie a Tobiáš, táhli především Filip Březina a Mark Kristián Hochman, kteří navíc nejsou tolik okoukaní, což byla příjemná změna oproti předchozím rokům.

Tři zlaté dukáty

Československá pohádka Tři zlaté dukáty, jíž režírovala Mariana Čengel Solčanská získala na CSFD hodnocení 55 %. Tedy prakticky totožné číslo, jako Klíč svatého Petra.

I v tomto případě byla pohádka velmi dobře obsazena. Navíc jsme se mohli kochat krásnou slovenskou přírodou. Jenomže i zde jakoby něco chybělo.

Byl to zřejmě právě chybějící silný děj, když se hlavní hrdina Juraj, venkovský pastýř ovcí, příliš na záchranu princezny Julie nenadřel. Přenesení do moderní doby a zmiňovaný odjezd do Ameriky pak působil poněkud nepohádkově.

Závěrem

Především pohádka Tři zlaté dukáty rozhodně měla potenciál stát se třpytícím se drahokamem mezi pohádkami za poslední roky. Tuto šanci bohužel nevyužila.

Oproti předchozím rokům jsme však byli svědky něčeho, co v sobě sice nemělo tak silný děj, ovšem bylo to rozhodně příjemné pokoukání plné dobrých hereckých výkonů. Velká škoda především již zmíněného snímku Tři zlaté dukáty. Krásná příroda a zajímaví herci by si zasloužili mnohem více.

Zdroj: Redakce, ČT, CSFD

Oblíbené