Spojte se s námi


Novinky

Kauza Hošek: Známý novinář se přiznal k posílání nevhodných fotografií svým kolegyním

Publikováno

dne

Jiří Hošek, bývalý zástupce šéfredaktora, byl vyhozen ze Seznam Zpráv. Důvodem je sexuální obtěžování kolegyň v redakci – posílání nevhodných fotografií. Sám Hošek se ke všemu přiznal a vyhledá odbornou pomoc.

Když se v pondělí 18.10. rozkřiklo, že jeden z nejznámějších novinářů v Česku, Jiří Hošek, je obviněn ze sexuálního obtěžování kolegyň v redakci Seznam Zpráv, byl to pro mnohé velký šok.

Hošek, redaktor a komentátor zaměřující se na zahraniční zpravodajství a sport, který byl pokládán za ideálního novináře, dostal ihned výpověď a poté, co se ke všemu přiznal, se rozhodl, že vyhledá odbornou pomoc.

Podle deníku iDnes.cz tři zdroje potvrdily, že Hošek opakovaně obtěžoval své kolegyně tím, že jim posílal fotografie svého přirození. V redakci Seznamu prý sílil tlak několika žen, které si na stále se opakující incidenty stěžovaly. Vedení ovšem problém nechtělo řešit a pokusy žen na incident upozornit, se nesetkaly s pochopením.

„V redakci o tom věděla spousta lidí, nikdo s tím nic nedělal. Pokusy o řešení ztroskotaly rychle, takže jsme jen mohly sedět a čekat, kdy nějaká fotka nebo zpráva přijde někomu dalšímu,“ citoval iDnes.cz jednu z žen, které se údajně problém týkal. Naopak vedení Seznamu uvádí, že o této záležitosti nemělo žádné informace.

,,Já osobně jsem se to dozvěděl koncem minulého týdne od jedné osoby, která tyto skutečnosti znala zprostředkovaně. A byl jsem v šoku. Sexuální obtěžování kohokoliv je nepřípustné, nikdo ho nesmí zažívat, nikdo nesmí chodit do práce se strachem, co ho tam zase potká. Už pouhé podezření, že se to děje v Seznam Zprávách, bylo pro mě doslova nesnesitelné,‘‘ vyjádřil se k obtěžování v redakci šéfredaktor Jiří Kubík.

To, že jsme něco věděli dlouho a nereagovali, je výmysl. Z toho, co jsem v posledním dni slyšel od různých lidí mimo naši redakci, to údajně šíří lidé, kteří u nás v minulosti neuspěli a museli odejít. Tito konkrétní lidé se snaží lhát kontaktům v konkurenčních redakcích, prý aby přiživili negativní články o nás. Dokonce, že i některým z obětí namluvili, že „Unger a spol. o Hoškově chování věděli a zametali to pod koberec“. Proč tito lidé lžou, nevím a nehodlám s tím ztrácet čas,‘ odpověděl Jakub Unger (ředitel divize zpravodajství a rádií) na otázku, zda vedení o fotografiích vědělo.

Zdroj: Seznam Zprávy a iDnes.cz

Oblíbené