Spojte se s námi


Cestování

Kam na dovolenou k moři? Vyberte si jednu z těchto top destinací

Stále přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou k moři? Pokud chcete vsadit na jistotu, vyrazte do jedné z těchto top dovolenkových destinací. Zde by vás nemělo nic překvapit a dovolenou byste si měli naplno užít.

Publikováno

dne

Stále přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou k moři? Pokud chcete vsadit na jistotu, vyrazte do jedné z těchto top letních destinací. Zde by vás nemělo nic překvapit a dovolenou byste si měli naplno užít.

Egypt

Egypt je každoročně jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. V této zemi vás čeká krásné počasí a ideální podmínky pro potápění. Moře bývají čisté a pod jeho hladinou se skrývá překrásný podmořský svět. Pokud neholdujete potápění, zcela jistě si odpočinete na písečných plážích, obvykle přímo v areálu hotelového resortu.

Ceny v Egyptě nejsou nikterak přemrštěné, ba naopak. I díky tomu můžete vyrazit na řadu výletů, abyste poznali kulturní a historické bohatství, jaké Egypt nabízí. Především starověké památky dokážou vyrazit dech.

Řecko

Pokud byste raději strávili dovolenou v Evropě, Řecko může být tím pravým místem. Vyrazit můžete třeba i na jeden z několika řeckých ostrovů, přičemž nejznámější je Korfu, Santorini nebo Rhodos. Tamní vesnice se i přes poměrně velký turistický ruch snaží zachovávat původní atmosféru, což krásám Řecka pouze přidává.

Při dovolené v Řecku rozhodně vyzkoušejte místní kuchyni, která je ve světě vyhlášená. Doporučujeme ochutnat tradiční řecká jídla jako moussaku, souvlaki nebo tzatziki. Zklamat by vás neměly ani čerstvé mořské plody. Řecko je také ideálním místem na poznávání a provozování pěších túr.

Bulharsko

I Bulharsko nabízí rozmanité možnosti a stává se stále oblíbenější destinací. Do Bulharska míří především rodiny s dětmi, čemuž také nahrává jeho cenová dostupnost. Díky pohostinnosti místních obyvatel se v této zemi budete cítit vítaní.

Na Bulharsku určitě oceníte četné písečné pláže s pozvolným přístupem do moře. Moře jsou také obklopeny pásmem zeleně, které zároveň vytvářejí příjemný stín.

Chorvatsko

Chorvatsko je pro české turisty již tradičním místem pro dovolenou. Kromě trávení času u moře zde můžete vyrazit i na řadu výletů a to jak na některý z ostrovů nebo můžete obdivovat místní přírodu v národních parcích. Krásná jsou rovněž historická města jako Dubrovník, Split a Zadar.

V Chorvatsku vás nečekají vyloženě tropy, spíše příjemné středomořské klima. Poznávat zde můžete místní kuchyni, která má v Evropě také velké jméno. Do Chorvatska každoročně míří tisíce Čechů, jedná se tak o prověřenou a oblíbenou destinaci.

Zdroje: Skrz, more-dovolena.eu

Oblíbené