Spojte se s námi


Novinky

Již 300 zaměstnanců Českého rozhlasu podepsalo petici proti jmenování kontroverzní Obzinové

Jitka Obzinová se má stát novou ředitelkou zpravodajství Českého rozhlasu, to se ale valné většině obeznámené společnosti nelíbí, stejně tak i většině zaměstnanců. Již 300 z nich proti ní podepsalo petici.

Publikováno

dne

Jitka Obzinová se má stát novou ředitelkou zpravodajství Českého rozhlasu, to se ale valné většině obeznámené společnosti nelíbí, stejně tak i většině zaměstnanců. Již více než 300 z nich proti ní podepsalo petici.

Včera přišla na veřejnost informace, že novou ředitelkou zpravodajství Českého rozhlasu se stane Jitka Obzinová. Její jméno není širší veřejnosti příliš známo, v oblasti zpravodajství jde ale o poměrně kontroverzního člověka.

Sedmapadesátiletá novinářka nebyla příliš oblíbenou šéfkou již v minulosti, zejména kvůli názorům a chování, se kterým většina novinářů příliš nesouzní.

I proto nyní zaměstnanci zpravodajství Českého rozhlasu podepisují petici, ve které žádají ředitele Reného Zavorala, aby zrušil její jmenování.

Petici již podepsalo více než 300 zaměstnanců. Zavoral prý názor zaměstnanců respektuje a příští týden se k petici vyjádří.

Obzinová má nastoupit od ledna, nahradit má Jana Pokorného, který by ale v rozhlasu měl zůstat, akorát v odlišné pozici.

„Jsem přesvědčený, že společnou řeč najde nakonec paní Obzinová i se svými kolegy ve vedení zpravodajství a s jeho zaměstnanci. Myslím, že reakce na její jmenování jsou přehnané, i když je respektuji,“ řekl mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna ČTK.

Zdroj: MediaGuru, ČTK

Oblíbené