Spojte se s námi


Lifestyle

Je vám více jak 35 let a nemůžete najít partnera? Přestaňte lovit a užívejte si bezstarostnosti

Ženy po 35. roce věku to nemají jednoduché. Svoboda pro ně znamená, že si na ně společnost kolikrát ukazuje prstem. Proč nemají partnera, rodinu, životní poslání? Překročení této věkové hranice ale nemusí znamenat, že přestáváte žít. Pokud toho pravého teprve hledáte, zvolněte, užívejte si svobody, cestujte a dělejte, co vás baví.

Publikováno

dne

Ženy po 35. roce věku to nemají jednoduché. Svoboda pro ně znamená, že si na ně společnost kolikrát ukazuje prstem. Proč nemají partnera, rodinu, životní poslání? Překročení této věkové hranice ale nemusí znamenat, že přestáváte žít. Pokud toho pravého teprve hledáte, zvolněte, užívejte si svobody, cestujte a dělejte, co vás baví.

Jana Řehulková, vztahová koučka a mediátorka, v rozhovoru pro server Proženy prozradila, co stojí za tím, že jsou takové ženy samy. Téma „Single ženy po 35” se možná týká i vás, proto se ponořte do článku a zapřemýšlejte, jestli se v některých bodech také nevidíte.

Kariéra nebo založení rodiny?

Po 35. roce života je pro ženu složitější otěhotnět, donosit zdravé dítě. Proto, pokud nemají stálého partnera, vyvíjejí ještě větší úsilí k tomu, aby ho našli a rodinu založily co nejdříve. Kromě toho se na ně vyvíjí společenský tlak, který s tím souvisí. Taková žena se možná stáhne do ústraní, nechce, aby se na ni všichni dívali jako na někoho, kdo vybočuje.

Navíc, ženy mají tendence se srovnávat s ostatními. Ještě horší je to v případě, že ostatní kamarádky již mají děti, rodinu, jsou naprosto spokojené. To ale mohou být i ženy, které jsou single. Není to nemoc, možná je to příležitost, jak si promyslet, co v životě chcete dál.

Máte čas na své koníčky, kamarádky, možná vyzkoušíte něco, co si přejete již delší dobu. Nastat mohou změny v zaměstnání, možná se začnete stýkat se starými přáteli, na které jste neměla čas. Koučka radí nelovit, ale užívat si toho, že se nemusíte o nikoho starat.

Netlačte na pilu, vyčkejte správné chvíle

Řehulková tvrdí, že vztahy většinou navazují mladí kolem dvacátého roku života. Pokud to ženy nestihnou, mají to pak o něco těžší, protože mezi vrstevníky už nebude tolik nezadaných mužů. V dospělosti pak narazí na problém, že jsou všichni ženatí nebo alespoň zadaní.

V dnešní době jsou ale vztahy hodně vrtkavé, takže je možné, že právě ten zajímavý muž, který se vám líbí, se s přítelkyní rozejde a vy budete mít šanci. Důležité je vytvářet situace, kdy někoho můžete potkat. A nemyslíme tím restaurace, bary nebo hospody, kde se sice snadno seznámíte, ale většinou to není rodinný typ, se kterým byste chtěla trávit každou volnou chvíli. 

Seznamky ano, ale vybírejte pečlivě

Spousta žen, které jsou single, si uvědomí, že je to vlastně docela výhra. Mají čas samy na sebe, případně na děti z předchozího vztahu. Cestují, chodí na výstavy, do muzeí, zkrátka příležitostí, kde se seznámit, je mnoho. Pro ženu by to ale neměla být priorita.

Jednou z možností je založení profilu na seznamce. Zde ale koučka radí pečlivě vybírat, s kým se nakonec sejdete. Ze zkušenosti od klientek ví, že občas rande vypadá jako pracovní pohovor, otázky se stáčejí na znalost jazyka, výdělku, jestli má žena řidičský průkaz a další otázky, které jsou na první schůzce typické.

Pravdou ale je, že single ženy po 35 už nechtějí ztrácet čas s někým, kdo se o ně nebude zajímat. Ocení hodnoty, které postrádaly u předchozího vztahu, odnesou si zkušenosti, které je posílí, a pokud nebudou tlačit na pilu, tak se toho pravého dočkají.

Zdroj: Redakce, Proženy

Oblíbené