Spojte se s námi


Celebrity

Jakými automobily jezdí nejznámější celebrity? Mezi značkami najdete Porsche, Bugatti, Rolls Royce i elektromobil Nissan Leaf

Automobil jen nejen potřebnou součástí domácnosti, ale také známkou luxusu, bohatství a symbol toho, že na to máte. Záleží na tom, v jakých kruzích se pohybujete. Je proto celkem pochopitelné, že mediálně známé celebrity si nesednou za volant Kia Ceed, když jim jejich finanční prostředky dovolí si pořídit mnohonásobně dražší vozidlo. V něm se ostatně budou také lépe vyjímat na fotografií.

Publikováno

dne

Automobil je nejen potřebnou součástí domácnosti, ale také známkou luxusu, bohatství a symbol toho, že na to máte. Záleží na tom, v jakých kruzích se pohybujete. Je proto celkem pochopitelné, že mediálně známé celebrity si nesednou za volant Kia Ceed, když jim jejich finanční prostředky dovolí si pořídit mnohonásobně dražší vozidlo. V něm se ostatně budou také lépe vyjímat na fotografiích.

Tom Cruise a Bugatti Veyron

Americký herec Tom Cruise si koupil sportovní vůz Bugatti Veyron z roku 2006 za 1,3 milionu dolarů (asi 30 milionů korun). Jméno má tento automobil po francouzském závodníkovi a testovacím jezdci Pierru Veyronovi. Maximální rychlost, kterou auto dokáže vyvinout, je asi 408 km/h. Nabízí se otázka, jak často takto rychle Tom Cruise jezdí a kde?

Jennifer Lopez a 911 Carrera GTS Porsche

Ještě než se Jennifer Lopez vdala za současné manžela Bena Afflecka, randila s Alexem Rodriguezem. Ten jí jednou k narozeninám koupil asi za 146 000 dolarů (3 353 000 korun) sportovní automobil 911 Carrera GTS Porsche. Spoustě žen by se takový narozeninový dárek také líbil. Na českých cestách, a zejména dálnicích, by ale dostal dost zabrat.

Jay-Z a Maybach Exelero

Jay-Z je americký rapper a producent a manžel zpěvačky Beyoncé. Časopis Billboard ho označil za největšího rappera všech dob. Díky svým podnikatelským aktivitám se stal v roce 2019 prvním hip-hopovým miliardářem. Pravděpodobně nikoho proto nepřekvapí, že tato hvězda amerického showbyznysu vlastní jedno z nejvzácnějších luxusních vozidle na planetě – Maybach Exelero, které stojí na 8 milionů amerických dolarů (184 milionů korun).

Beyoncé a Rolls-Royce Cloud II kabriolet

Beyoncé, manželka rappera Jay-Z, se ráda projede kabrioletem Rolls-Royce II Cloud z roku 1959. Auto patří do pestrého vozového parku manželů a lze ho pořídit za 1 milion dolarů (23 milionů korun). Tento model Rolls-Royce je poměrně vzácný, protože celkem bylo vyrobeno jen 2 500 kusů.

Kim Kardashian a Ferrari 458

Influencerka Kim Kardashian osedlala osobní automobil Ferrari 458. Máte-li volných 200 000 dolarů (4 600 000 korun), můžete si ho také koupit a brázdit jím po tuzemských silnicích. Interiér tohoto automobilu byl navržen s využitím zkušeností bývalého pilota Ferrari Formule 1 Michaela Schumachera.

Julia Roberts a Toyota Prius

Americká herečka Julia Roberts se může pyšnit pohádkovým jměním, ale patří mezi ty celebrity, které nepotřebují dávat své bohatství na odiv. Pro cestování po vlastní ose jí stačí Toyota Prius za 22 400 dolarů (515 200 korun).

Greta Thunberg a Nisan Leaf

Švédská ekologická aktivistka také kupodivu jezdí automobilem. Aby ale za sebou zanechala co nejmenší uhlíkovou stopu, vybrala si elektromobil Nissan Leaf za 35 800 dolarů (823 400 korun).

Zdroj: Za.investing.com

Oblíbené