Spojte se s námi


Lifestyle

Jak zůstat v klidu a nezbláznit se?

Byť si to stále hodně lidí nepřipouští, v dnešní době je opravdu důležité jednou za čas úplně vypnout a oprostit se od všech starostí, které nás obklopují. Možností, jak se odreagovat, je hodně. Někdo upřednostní aktivní odpočinek, ten druhý raději stráví čas v klidu doma. Jaké aktivity jsou tedy vhodné pro to, abyste načerpali novou energii?

Publikováno

dne

Byť si to stále hodně lidí nepřipouští, v dnešní době je opravdu důležité jednou za čas úplně vypnout a oprostit se od všech starostí, které nás obklopují. Možností, jak se odreagovat, je hodně. Někdo upřednostní aktivní odpočinek, ten druhý raději stráví čas v klidu doma. Jaké aktivity jsou tedy vhodné pro to, abyste načerpali novou energii?

Být v pohodě po psychické stránce je mnohem důležitější, než si možná mnohdy myslíme. Právě psychika totiž značně ovlivňuje kvalitu našeho života, který je často plný stresu. Na to, aby se člověk cítil dobře, se zaměřuje duševní hygiena. Jedná se o obor, který se zároveň snaží zvyšovat odolnost člověka v nejrůznějších situacích. Co tedy dělat?

Procházka

Určitě si během týdne najděte pár hodin na to, abyste vyšli z domu. Je jen na vás, zda se rozhodnete pro procházku po městě, nebo vyrazíte do přírody. Důležité je to, že nebude pořád ve stejném prostředí. Podle toho, kam vyrazíte, můžete pozorovat kvetoucí květiny, poletující hmyz či procházející lidi. A pokud máte rádi písničky, tak si tuto aktivitu můžete zpříjemnit i jejich poslechem.

Poslouchání písniček

Jak už bylo zmíněno výše, jednou z možností je také poslech písniček. Stačí vybrat playlist a relax může začít. Hudba je velice silná, často nás dokáže uspat, jindy nabudit k práci. Nesmíme zapomenout, že hudba by v takových situacích měla být pozitivního rázu, protože opak by nás mohl ještě více rozladit.

Spánek

V poslední době se o důležitosti spánku mluví víc a víc a není se čemu divit, když spousta lidí na něj nedbá. Jenže tak by to být nemělo, protože právě to, jak se vyspíte, ovlivňuje hodně věcí. Díky spánkovému deficitu může mít člověk špatnou náladu nebo se nedokáže soustředit.

Cvičení

K dobré náladě pomůže i fyzická aktivita, která neslouží jen k tomu, abychom měli zdravé tělo, pozitivně totiž ovlivňuje i naši mysl. Nemusí jít o nadměrné výkony, stačí se každé ráno alespoň trochu protáhnout a výsledky se jistě dostaví brzy. Navíc pokud máte možnost, vyražte s touto aktivitou ven, protože tento způsob je ještě efektivnější.

Psaní deníku

Další variantou je psaní, proč tomu tak je? Do deníku si nemusíte psát úplně vše, ale měli byste se zaměřit na to, abyste vyjádřili své pocity, hlavně ty špatné. Když se totiž zamyslíte nad tím, co vás trápí a svěříte se svému bločku, mělo by se vám alespoň trochu ulevit.

Malování

Tato metoda umožňuje člověku vyjádřit své emoce na papír či plátno. Tímto způsobem se dá o člověku zjistit hodně věcí. I z jednoduché kresby či malby můžeme vyčíst, jak se člověk cítí. Důležité je sledovat, co kreslí, jakým způsobem, jaké používá barvy a podobně. Pokud nejste na malování a chtěli byste se spíše věnovat vymalovávání, tak se dají koupit různé omalovánky nebo třeba malování podle čísel, dnes už je výběr opravdu velký.

Tohle samozřejmě není vše. Aktivit, kterými se dá docílit duševní pohody, je mnoho. Zde jste si však mohli přečíst ty nejdoporučovanější tipy, teď už tedy stačí jen to, abyste je začali využívat v životě. 

Zdroj: purerituals.cz

Oblíbené