Spojte se s námi


Filmy a seriály

Jak sledovat Kaleidoskop? Chronologické pořadí není nutně nejlepší, variant je více

Publikováno

dne

Seriál Kaleidoskop se pokusil o něco, co není na Netflixu zrovna zvykem. Jedná se o nelineární kriminální seriál, který každému zobrazí epizody v odlišném pořadí. Ovšem jaké je to správné a jaké jsou další varianty?

Netflix pomalu ztrácí na popularitě, a to i vinou spousty nových streamovacích platforem. Snaží se tak co mu síly stačí, aby si své předplatitele udržel.

Musí se tak pouštět i do námětů, které nejsou zrovna vídány. Jedním z nich je bezpochyby Kaleidoskop, který zaujme už tím, že je nelineární.

Příběh vypovídá o komplikované loupeži, ke které jsou potřeba skuteční odborníci. Ovšem jaké jsou vztahy mezi všemi, proč se samotný strůjce nápadu rozhodl pro tuto loupež a kdo získá cennou trofej?

To každý divák v podstatě zjistí v jiný moment. Systém má být nastavený tak, aby v podstatě každý (ačkoliv to tedy samozřejmě není možné) viděl epizody v jiném pořadí.

Tedy alespoň vyjma poslední, která je kvůli svému rozuzlení ukotvena. Ovšem přesto se rojí názory, že jsou epizody u mnohých záměrně dány tak, aby diváka nepustily od obrazovky.

Ovšem jaký způsob sledování je ten nejlepší? Prvně se podíváme na to, v jaké pořadí by to mělo správně být, pokud by tvůrci chtěli mít klasický seriál.

Chronologické pořadí: Fialová, Zelená, Žlutá, Oranžová, Modrá, Bílá, Červená a Růžová

Ačkoliv toto pořadí dává logiku, dost možná divákovi mírně zkazí zážitek, který při sledování může mít. Variant je ale více.

Podívat se na to totiž můžeme od následků celé loupeže, tudíž zjistíme co se vlastně pokazilo a následně se až seznámíme s celou partou. Poté zjistíme všechny důležité podrobnosti, děj tedy vlastně půjde spíše druhým směrem.

Loupežné pořadí: Červená, Žlutá, Fialová, Oranžová, Zelená, Růžová, Modrá a Bílá

To vůbec nejlepší pořadí je ale odlišné. Prvně uvidíme spojení týmu, poté zjistíme podrobnosti o každém členovi posádky a následně dojde na plán a realizaci loupeže. Prvně ovšem uvidíme loupež a poté až následky. Má to holt svůj důvod.

Nejlepší pořadí: Žlutá, Fialová, Oranžová, Zelená, Modrá, Bílá, Červená a Růžová

Zdroj: Netflix, Polygon

Oblíbené