Spojte se s námi


Ekonomika

Inflace sílí, zrovna tak ale kryptoměny a zlato

Publikováno

dne

Inflace v České republice již dosáhla hodnoty 5,8 % a očekává se její další růst. Mnozí experti však věří v to, že jde pouze o šok po problémech spojených s pandemií Covid-19, na druhé straně řeky však stojí ti, kteří očekávají, že se vše začne vracet do normálu až za několik let. Jak na tento vývoj reagují kryptoměny a drahé kovy?

Co se zlata týče, tak to se probouzí již od září, když je jeho hodnota aktuálně 1 864 dolarů za jednu unci. Jeho další růst pak lze vzhledem k celosvětové krizi rozhodně očekávat.

Zda se však bude opakovat situace z období poslední krize – od roku 2008 až 2012, není zcela jasné, pravdou však je, že současná doba je nyní bez debat mnohem vypjatější než tehdy.

Zcela úplně nový svět jsou pak kryptoměny, které si ještě oproti zlatu světovou krizí neprošly a nelze tedy vycházet z minulosti, která se alespoň u zlata a dalších drahých kovů opakovala.

Co se například Bitcoinu týče, tak ten za poslední rok více jak ztrojnásobil svoji cenu, když se aktuálně jeden Bitcoin nabízí za 65 431 dolarů.

To Ethereum svoji cenu znásobilo za poslední rok hned devětkrát a aktuálně se pohybuje na svém maximu 4 626 dolarů za jeden token.

Trh s kryptoměnami sice zažil na jaře velký pád, ovšem od té doby již zase stabilně roste a dá se očekávat, že tomu tak bude i nadále.

Zdroj: Kurzy

Oblíbené