Spojte se s námi


Cestování

Hotel z ledu: Noc v přepočtu vyjde na 7 000 Kč. Vychutnejte si mrazivou vášeň mezi 5 tunami ledu!

Hotel z ledu Jukkasjärvi najdete ve Švédsku v malé vesničce Jukkasjärvi 14 kilometrů od letiště Kiruna. Hlavním stavebním kamenem jsou ledové kvádry vyřezané z řeky Torne.

Publikováno

dne

Hotel z ledu najdete ve Švédsku v malé vesničce Jukkasjärvi 14 kilometrů od letiště Kiruna. Hlavním stavebním kamenem jsou ledové kvádry  vyřezané z řeky Torne.

Nejstarší hotel z ledu na světě

Hotel z ledu v Jukkasjärvi vznikl v roce 1989. Na jeho stavbu výtvarníci použili přes pět tisíc tun ledu. Ledové bloky vytesávali ručně. Možná je to pro někoho nepředstavitelné, ale skutečně se jedná o ledové království. Postele z ledu, stolky z ledu či fantastický ICE bar, kde se vám obsluha podá nápoje v ledových „sklenicích“.

Blyštivý arktický div

Architekti a návrháři celého světa vytvořili nádherný ledový interiér. Zařídili ho neuvěřitelným vyřezávaným  nábytkem z ledu. Na cestu svítí zmrazené lustry s vybroušenými démanty z ledu. Každý rok se sjíždí vášniví umělci z celého světa, aby vytvořili opět novou a jedinečnou ledovou dominantu – hotel z ledu!

Hotel z ledu: Fantastický nocleh za polárním kruhem

Nicméně nic pro teplomilce. Vnitřní teplota hotelu z ledu se pohybuje okolo -7 stupňů Celsia. Nedovedete si představit, že uléháte do postele z ledu? Pak vězte, že je přetažena sobími kožešinami a k tomu se zavrtáte do termálního spacáku. Snese teplotu do minus 25 stupňů C, takže je předpoklad, že neumrznete. Zároveň dostanete instrukce, jak připravit  tělo na chladný pobyt.

Hotel z ledu nabízí vířivku či saunu

Mimochodem pokud by někdo nezvládl pobyt v chladu, může přejít do vyhřívací zázemí. Funguje po celých 24 hodin. Ohřejete se i ve sdílené sauně, anebo se uvolníte v longue při popíjení teplého nápoje. Za příplatek vám skvělá obsluha připraví i vířivku na dřevo.

Každý pokoj je jedinečný s ručně vyřezávaným nábytkem. Hotel z ledu nabízí naprostý komfort. Na pokojích nechybí kabelové TV s plochou obrazovkou. Hosté nejsou oproštění ani od svých mobilních miláčků. Všechny pokoje disponují wifi zdarma. K tomu vlastní koupelna se sprchou. Dokonce si můžete zvolit i vyhřívaný pokoj.

Pro náročné jsou připravena bohatě zdobená apartmá

Jedinečná apartmá vznikají každý rok znovu pod rukama pečlivě vybraných umělců a designérů. ICEHOTEL vypisuje i výběrová řízení pro jejich zhotovení. Jedním z nadšených tvůrců Královského apartmá byl v roce 2022 dokonce i Carl Philip, syn švédského krále Karla XVI. Gustava.

Hotel z ledu: ICEHOTEL 365

Až do roku 2016 vždy kompletně celý hotel z ledu roztál a následně byl budován znovu. Nicméně díky novým technologiím byl představen v roce 2016 mini ICEHOTEL 365, který slouží po celý rok. Ledový mini hotel nabízí několik pokojů, bar a uměleckou galerii. K němu se pak přistavuje každý rok úchvatný ICEHOTEL.

Zdroje: icehotel.com, wikiwand.com, wikipedie

Oblíbené