Spojte se s námi


Celebrity

Hollywood Sign Girl: Znáte příběh Peg Entwistle?

Hollywood je místem, kam lidé míří za splněním svých snů. Většinou se pohledy všech při první návštěvě upínají k obrovskému nápisu HOLLYWOOD, který se tyčí na svahu kopce Mount Lee v Griffith Parku. S ním je od roku 1932 neodmyslitelně spjata herečka Peg Entwistle. Znáte její příběh?

Publikováno

dne

Hollywood je místem, kam lidé míří za splněním svých snů. Většinou se pohledy všech při první návštěvě upínají k obrovskému nápisu HOLLYWOOD, který se tyčí na svahu kopce Mount Lee v Griffith Parku. S ním je od roku 1932 neodmyslitelně spjata herečka Peg Entwistle. Znáte její příběh?

Mladá a nadějná herečka Peg Entwistle přišla do Hollywoodu s vidinou toho, že se stane další Marlene Dietrich. Jak se ale ukázalo, toto rozhodnutí nebylo to nejšťastnější. Psal se rok 1931 a USA si právě procházelo Velkou hospodářskou krizí. Pojďme se ale vrátit na úplný začátek a představme si životní příběh Peg Entwistle od začátku.

Kdo byla Peg Entwistle?

Peg Entwistle se narodila 5. února 1908 ve Walesu. Není zcela jasné, zda její matka zemřela, nebo se její rodiče pouze rozvedli a Peg byla po rozvodu svěřena do péče otce. Nicméně již v roce 1912 se Peg společně s otcem, který se pohyboval v herecké branži, přestěhovali do New Yorku. Tam se usadili a její otec Robert nedlouho poté založil novou rodinu a Peg měla dva nevlastní bratry.

Ovšem o svou macechu již v roce 1921 přišla a smrt otce se udála hned následující rok. Jednalo se o tragickou nehodu, při které Roberta srazil bezohledný řidič, jenž od místa nehody ujel. Tak Peg společně se svými dvěma bratry putovala ke strýci.

Přestože v osobním životě se jí nedařilo, její kariéra se začala slibně rozjíždět. Již v sedmnácti letech se objevila na Broadwayi. Její poměrně malá role v inscenaci Hamlet přilákala pozornost hledačů talentů a z Peg se stala obsazovaná broadwayská herečka.

V pouhých devatenácti letech se Peg provdala za herce Roberta Keitha. Jak se ale již rok po svatbě ukázalo, manžel své choti neřekl spoustu věcí. Například se jí zapomněl svěřit s tím, že byl již dříve ženatý a také zatajil, že je otcem šestiletého syna.

Dva roky manželství s Robertem tak byly maximum, které byla Peg ochotná snášet. Podala žádost o rozvod a mezi důvody odloučení udala to, že se na ni Robert dopouštěl domácího násilí, byl jí často nevěrný a zcela jí zatajil svého syna.

Jako by toho nebylo málo, kromě toho, že se její manželství rozpadlo, ani herecké nabídky nebyly takové, jaké si představovala. Toužila po tom, stát se druhou Marlene Dietrich, ale místo toho byla často obsazovaná jako mladá a naivní dívka, což ji unavovalo a nenaplňovalo to její touhu po seriózní herecké kariéře.

Hollywood: Místo, kde sny končí

Aby měla možnost začít nanovo a stát se herečkou, kterou si vždy přála, vydala se v roce 1931 do Hollywoodu. Celou Amerikou zmítala Velká hospodářka krize, její finanční zásoby se tenčily, ale odhodlání stát se slavnou a obsazovanou herečkou bylo nezlomné.

Tedy až do doby, než její roli ve filmu Třináct žen zkrátili na pouhé čtyři minuty. Film totiž u testovacího publika zcela propadl a musel být znovu přestříhán a upraven. Dokonce se ve finální verzi nakonec objevilo pouze jedenáct žen, nikoliv třináct, jak hlásí název.

Toto sestříhání a zkrácení Peginy role a fakt, že nedostávala filmové nabídky, bylo pravděpodobně jen dalšími důvody, proč se 16. září 1932 vydala na procházku k nápisu Hollywood. Svému strýci, u kterého v Los Angeles pobývala sdělila, že se má sejít s nějakými přáteli a také se staví v obchodě.

V nočních hodinách vyšplhala na písmeno H v nápisu Hollywood, který v té době měl ještě podobu Hollywoodland, ze kterého následně skočila. Její osobní věci a dopis na rozloučenou našla druhý den žena, která se šla do okolí nápisu podívat.

V dopisu na rozloučenou stálo: „I am afraid, I am a coward. I am sorry for everything. If I had done this a long time ago, it would have saved a lot of pain. P.E“ Volně přeloženo: Bojím se, jsem zbabělec. Omlouvám se za vše. Kdybych to udělala již dávno, ušetřilo by to spoustu bolesti. P.E.

Tímto by mohl příběh o Peg Entwistle, která svůj život předčasně ukončila v pouhých 24 letech. Ale od doby její sebevraždy se spousta lidí svěřila s tím, že v okolí nápisu Hollywood potkali zvláštní ženu, která působila étericky, byla oblečena v šatech ze 30. let minulého století a za ní se nesla vůně gardénií, které byly Peginou nejoblíbenější vůní.

Dokonce existují i zvěsti o tom, že den po sebevraždě byla na adresu Peg doručena nabídka na roli ženy, která spáchá sebevraždu. Toto tvrzení ale nebylo nikdy potvrzeno a řadí se spíš k legendám. Od roku 1932 Peg Entwistle neřekne nikdo jinak, než Hollywood Sign Girl.

Zdroje: TOWN&COUNTRY, Harper’s Bazaar

Oblíbené