Spojte se s námi


Celebrity

Hollywood Sign Girl: Znáte příběh Peg Entwistle?

Hollywood je místem, kam lidé míří za splněním svých snů. Většinou se pohledy všech při první návštěvě upínají k obrovskému nápisu HOLLYWOOD, který se tyčí na svahu kopce Mount Lee v Griffith Parku. S ním je od roku 1932 neodmyslitelně spjata herečka Peg Entwistle. Znáte její příběh?

Publikováno

dne

Hollywood je místem, kam lidé míří za splněním svých snů. Většinou se pohledy všech při první návštěvě upínají k obrovskému nápisu HOLLYWOOD, který se tyčí na svahu kopce Mount Lee v Griffith Parku. S ním je od roku 1932 neodmyslitelně spjata herečka Peg Entwistle. Znáte její příběh?

Mladá a nadějná herečka Peg Entwistle přišla do Hollywoodu s vidinou toho, že se stane další Marlene Dietrich. Jak se ale ukázalo, toto rozhodnutí nebylo to nejšťastnější. Psal se rok 1931 a USA si právě procházelo Velkou hospodářskou krizí. Pojďme se ale vrátit na úplný začátek a představme si životní příběh Peg Entwistle od začátku.

Kdo byla Peg Entwistle?

Peg Entwistle se narodila 5. února 1908 ve Walesu. Není zcela jasné, zda její matka zemřela, nebo se její rodiče pouze rozvedli a Peg byla po rozvodu svěřena do péče otce. Nicméně již v roce 1912 se Peg společně s otcem, který se pohyboval v herecké branži, přestěhovali do New Yorku. Tam se usadili a její otec Robert nedlouho poté založil novou rodinu a Peg měla dva nevlastní bratry.

Ovšem o svou macechu již v roce 1921 přišla a smrt otce se udála hned následující rok. Jednalo se o tragickou nehodu, při které Roberta srazil bezohledný řidič, jenž od místa nehody ujel. Tak Peg společně se svými dvěma bratry putovala ke strýci.

Přestože v osobním životě se jí nedařilo, její kariéra se začala slibně rozjíždět. Již v sedmnácti letech se objevila na Broadwayi. Její poměrně malá role v inscenaci Hamlet přilákala pozornost hledačů talentů a z Peg se stala obsazovaná broadwayská herečka.

V pouhých devatenácti letech se Peg provdala za herce Roberta Keitha. Jak se ale již rok po svatbě ukázalo, manžel své choti neřekl spoustu věcí. Například se jí zapomněl svěřit s tím, že byl již dříve ženatý a také zatajil, že je otcem šestiletého syna.

Dva roky manželství s Robertem tak byly maximum, které byla Peg ochotná snášet. Podala žádost o rozvod a mezi důvody odloučení udala to, že se na ni Robert dopouštěl domácího násilí, byl jí často nevěrný a zcela jí zatajil svého syna.

Jako by toho nebylo málo, kromě toho, že se její manželství rozpadlo, ani herecké nabídky nebyly takové, jaké si představovala. Toužila po tom, stát se druhou Marlene Dietrich, ale místo toho byla často obsazovaná jako mladá a naivní dívka, což ji unavovalo a nenaplňovalo to její touhu po seriózní herecké kariéře.

Hollywood: Místo, kde sny končí

Aby měla možnost začít nanovo a stát se herečkou, kterou si vždy přála, vydala se v roce 1931 do Hollywoodu. Celou Amerikou zmítala Velká hospodářka krize, její finanční zásoby se tenčily, ale odhodlání stát se slavnou a obsazovanou herečkou bylo nezlomné.

Tedy až do doby, než její roli ve filmu Třináct žen zkrátili na pouhé čtyři minuty. Film totiž u testovacího publika zcela propadl a musel být znovu přestříhán a upraven. Dokonce se ve finální verzi nakonec objevilo pouze jedenáct žen, nikoliv třináct, jak hlásí název.

Toto sestříhání a zkrácení Peginy role a fakt, že nedostávala filmové nabídky, bylo pravděpodobně jen dalšími důvody, proč se 16. září 1932 vydala na procházku k nápisu Hollywood. Svému strýci, u kterého v Los Angeles pobývala sdělila, že se má sejít s nějakými přáteli a také se staví v obchodě.

V nočních hodinách vyšplhala na písmeno H v nápisu Hollywood, který v té době měl ještě podobu Hollywoodland, ze kterého následně skočila. Její osobní věci a dopis na rozloučenou našla druhý den žena, která se šla do okolí nápisu podívat.

V dopisu na rozloučenou stálo: „I am afraid, I am a coward. I am sorry for everything. If I had done this a long time ago, it would have saved a lot of pain. P.E“ Volně přeloženo: Bojím se, jsem zbabělec. Omlouvám se za vše. Kdybych to udělala již dávno, ušetřilo by to spoustu bolesti. P.E.

Tímto by mohl příběh o Peg Entwistle, která svůj život předčasně ukončila v pouhých 24 letech. Ale od doby její sebevraždy se spousta lidí svěřila s tím, že v okolí nápisu Hollywood potkali zvláštní ženu, která působila étericky, byla oblečena v šatech ze 30. let minulého století a za ní se nesla vůně gardénií, které byly Peginou nejoblíbenější vůní.

Dokonce existují i zvěsti o tom, že den po sebevraždě byla na adresu Peg doručena nabídka na roli ženy, která spáchá sebevraždu. Toto tvrzení ale nebylo nikdy potvrzeno a řadí se spíš k legendám. Od roku 1932 Peg Entwistle neřekne nikdo jinak, než Hollywood Sign Girl.

Zdroje: TOWN&COUNTRY, Harper’s Bazaar

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Ondřej Brzobohatý je opět ženatý: Proč Písařovicová na svatbu spěchala?

Nečekaná novina českého showbyznysu! Ondřej Brzobohatý se znovu oženil. Po necelém roce a půl vztahu si vzal svou současnou partnerku Danielu Písařovicovou. Jedná se o jeho třetí manželství, Daniela do toho takříkajíc praštila poprvé. Bude jim přát štěstí?

Publikováno

dne

Nečekaná novina českého showbyznysu! Ondřej Brzobohatý se znovu oženil. Po necelém roce a půl vztahu si vzal svou současnou partnerku Danielu Písařovicovou. Jedná se o jeho třetí manželství, Daniela do toho takříkajíc praštila poprvé. Bude jim přát štěstí?

Známý český herec a zpěvák, nositel slavného jména, je neustále v hledáčku veřejnosti. Nejen kvůli svému uměleckému talentu, ale také velkému množství skandálů, které se na něho poslední dobou lepí.

Proč nevyšla předchozí manželství?

První manželkou byla produkční Johana Indráková. Vzali se v roce 2008 po tříletém vztahu. Tehdy dvacetipětiletý Ondřej měl kvůli tomuto manželství spory v rodině, která prý nepřišla ani na svatbu. Johana jim pravděpodobně příliš nepadla do oka a celou situaci ohledně vztahu považovali za zbytečnou. Rozvod proběhl v klidu v roce 2013 a prý se nesl celkově v přátelské atmosféře.

Oproti tomu rozvod s jeho druhou manželkou v roce 2022 se již nesl ve velmi nepřátelském duchu. Neobešel se bez žalob a pomluv. Vzal si veřejnosti již velmi známou krásku Taťánou Kuchařovou, která pyšně nese titul Miss World 2006.

Svatba se konala 30. června 2016 po tříletém vztahu. Na první pohled působili jako dokonalý a harmonický pár, proto všechny šokoval jejich rozvod. Kuchařová jako důvod církevního rozvodu uváděla, že se Brzobohatý převléká za ženu a má nevyhraněnou sexualitu.

Pohádkovou svatbu v Itálii měli Písařovicová s Brzobohatým v půlce září tohoto roku. Prvně mělo jít o obyčejnou dovolenou, ale nakonec se rozhodli přizvat pár hostů navíc a vzít se.

Ve vztahu jsou již od roku 2022. Daniela ho velmi podporovala během náročného rozvodu s Kuchařovou. Zasnoubili se v květnu 2023 na Maledivách.

Proč jejich svatba byla tak rychle od zásnub?

„S velkou nadsázkou a humorem lze tvrdit, že Daniela (dle jejích slov) na svatbu spěchala do doby, dokud jí to stále známky gravitace v obličeji dovolí a já se chtěl zkrátka oženit, protože mě nebaví být rozvedený, což s sebou nese cejch někoho, kdo prohrál. Dnes můžeme s klidem v srdci nahlas říct, že Daniela to jako krásná nevěsta stihla a já se cítím jako vítěz. A tak tedy společně, Brzobohatí,“ uvedl na svém instagramovém účtu Ondřej Brzobohatý

Můžeme tedy i konečně očekávat, že se Ondřej Brzobohatý stane pyšným otcem? Ohledně možného těhotenství Daniely již spekulují i média. Budeme držet palce!

Daniela Písařovicová, dnes již Brzobohatá, je veřejnosti známá hlavně jako novinářka a moderátorka České televize nebo DVTV.

Zdroj: Super.cz, Aha.cz, wikipedie

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Které umělecké osobnosti si sáhly na život v souvislosti s bipolární poruchou?

V pátek 15. září 2023 zemřel v Austinu v Texasu americký herec Billy Miller, hvězda seriálů Mladí a neklidní, Kravaťáci či General Hospital. Bylo mu pouhých 43 let. Před smrtí se potýkal s bipolární afektivní poruchou, která ho nakonec stála život.

Publikováno

dne

V pátek 15. září 2023 zemřel v Austinu v Texasu americký herec Billy Miller, hvězda seriálů Mladí a neklidní, Kravaťáci či General Hospital. Bylo mu pouhých 43 let. Před smrtí se potýkal s bipolární afektivní poruchou, která ho nakonec stála život.

Když vás trápí hluboké stavy smutku a zvýšené euforie

Bipolární porucha, dříve zvaná maniodepresivní psychóza, se projevuje střídáním manických a depresivních epizod, přičemž se mezi nimi objevuje i zcela bezpříznakové období, kdy se člověk cítí zcela zdráv.

Americký herec Billy Miller byl jedním z pacientů, trpících touto nemocí, který si nakonec pod vlivem pocitů beznadějnosti a bezvýchodnosti sáhl na svůj život. Není ovšem sám, protože osobností z umělecké branže je daleko více, jež dopadly stejně.

Vincent van Gogh

Za svého života nedoceněný nizozemský malíř Vincent van Gogh (1853-1890) patří mezi největší osobnosti světového výtvarného umění. Dnes se jeho obrazy prodávají za milionové částky. Během deseti let své tvorby vytvořil na 900 maleb a 1 100 kreseb.

Umělec trpěl depresemi, na jejichž vzniku se možná podepsal i absint. Ve stavu silného rozrušení si uřezal lalůček levého ucha a věnoval ho mladé uklízečce v nevěstinci. Z toho světa sešel ve věku 37 let vlastní rukou, když se postřelil do břicha. Nezemřel hned, ale až dva dny nato.

Kurt Cobain

Dvanáctý nejlepší kytarista všech dob Kurt Cobain (1967-1994) byl frontmanem a zpěvákem a skladatelem grungeové skupiny Nirvana, jejíž tvorba spadá do druhé polovin 80. let až první poloviny 90. let minulého století. Byl autorem většiny jejích skladeb. I on se během svého života potýkal s depresemi. Svůj život skončil v roce 1994 střelnou ránou z brokovnice.

Karel Svoboda

Český skladatel filmové, televizní, populární hudby a muzikálů, Karel Svoboda (1938-2007) se po celý svůj život držel na špičce umělecké tvorby. Skládal pro Václava Neckáře, Martu Kubišovou, Helenu Vondráčkovou, Karla Gotta, Janu Kratochvílovou či italskou zpěvačku Annu Rusticano.

Je autorem hudby k pohádce Tři oříšky pro Popelku, k seriálům Návštěvníci a Včelka Mája. Kdo by neznal jeho hity Lady Karneval či Stín katedrál. Karel Svoboda se ve věku 68 let zastřelil na zahradě své vily v Jevanech. I on trpěl bipolární poruchou.

Zdroj: Dailymail.co.uk, Wikimedia.org

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Rozvod před třicítkou? Nejste v tom sami! Které slavné osobnosti se v takto mladém věku rozvedly?

Poznali jste se, zamilovali jste se, vzali jste se, ale šťastně až do smrti se nekoná? Nevěste hlavu. Pokud se rozvádíte ještě před dovršením třicítky, nejste v tom sami a váš život tím rozhodně nekončí.

Publikováno

dne

Poznali jste se, zamilovali jste se, vzali jste se, ale šťastně až do smrti se nekoná? Nevěste hlavu. Pokud se rozvádíte ještě před dovršením třicítky, nejste v tom sami a váš život tím rozhodně nekončí.

Statistiky týkající se svateb a věku svatebčanů

I přesto, že podle Českého statistické úřadu se věk svatebčanů u nás neustále zvyšuje a více než polovina svatebčanů je ve věku od 25 do 34 let, rozvody před třicítkou se v celosvětové populaci vyskytují. A poslední dobou jako by se s nimi roztrhl pytel. Známých osobností, které se rozvedli ještě před dovršením třicítky, je totiž celá řada.

Sophie Turner

Fanoušky kapely Jonas Brothres, která mimochodem v rámci svého světového turné vystoupí příští rok také v České republice, před několika dny překvapil rozvod jejich oblíbeného frontmana Joea s jeho ženou Sophie Turner. Zatímco Joe již překročil třicítku, Sophie Turner letos oslavila teprve své 27. narozeniny.

Miley Cyrus

Slavná americká zpěvačka a herečka Miley Cyrus se rozvedla s Liamem Hemsworthem po roce manželství, ačkoliv jejich vztah trval s přestávkami devět let. Jak se ale ukázalo, tento rozvod přinesl Miley Cyrus ještě větší popularitu. Její nejnovější album Endless Summer Vacation totiž milují posluchači po celém světě. Po singlu Flowers, jenž nám hraje stále v uších, nás prozměnu dojala píseň Used To Be Young a Miley si tak upevnila svou pozici skvělé zpěvačky.

Hilary Duff

Oblíbená americká herečka a zpěvačka Hilary Duff se poprvé vdávala ve 23 letech. Jejím chotěm se stal její dlouholetý kamarád a partner, ale i přesto se po čtyřech letech odloučili. Hilary Duff se tak stala svobodou matkou, ale již tři roky po rozvodu se potkala se svým současným manželem, se kterým mají dceru a jak se zdá, také harmonické manželství.

Avril Lavigne

Kanadská zpěvačka Avril Lavigne se poprvé vdala v pouhých 21 letech. Jejím manželem se stal frontman kapely SUM 41 Deryck Whibley. Přestože se spolu znaly od doby, kdy Avril bylo sedmnáct a zdáli se jako ideální pár, manželství se po necelých 4 letech rozpadlo.

Tři roky poté se ale Avril Lavigne znovu provdala. Tentokrát se jejím manželem stal frontman kapely Nickelback. Rok po svatbě zmizela z očí veřejnosti, protože byla upoutána na lůžko kvůli lymské borelióze. A o další rok později pár oznámil rozvod. Ani její dvě neúspěšná manželství ale nijak nenarušila její hudební kariéru, právě naopak.

Katy Perry

Slavná zpěvačka se provdala v roce 2010 za komediálního herce Rusella Branda. Ovšem manželský svazek jim vydržel pouze rok. O rozpadu vztahu ji herec údajně informoval SMS zprávou. Ve 27 letech se tak Katy Perry stala čerstvě rozvedenou, ale nyní, o 12 let později, je jejím partnerem lamač dívčích srdcí Orlando Bloom, se kterých vychovává dceru Daisy.

Emily Ratajkowski

Slavná světová modelka si prošla rozvodem loni v létě. Od té doby byla spatřena po boku různých mužů a sama prohlašuje, že být ve třiceti rozvedená a vědět, co od života chcete, je to nejlepší, co ji mohlo potkat.

Z životních příběhů slavných žen je jasně patrné, že rozvod před třicítkou rozhodně není tragédie. Celé řadě z nich totiž dokonce prospěl a nyní jsou šťastnější a úspěšnější.

Zdroje: czso, Wikipedia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené