Spojte se s námi


Novinky

HBO příští rok uvede tolik očekávaný seriál The Last of Us. Na co se můžeme těšit?

Publikováno

dne

V příštím roce se na streamovací platformě HBO GO a HBO Max dočkáme nového seriálu z dílny Neila Druckmanna. Jedná se o adaptaci veleúspěšné herní série The Last of Us, přičemž mohou tvůrci počítat s obrovským rozpočtem! Na co se tedy v seriálu můžeme těšit?

O jak velký rozpočet se vlastně jedná? Už nyní je jasné, že v první sérii, která by měla vyjít ke konci příštího roku, bude figurovat 10 epizod. Přitom každá z nich by měla stát více než 10 milionů dolarů!

HBO se netají tím, že s tímto seriálem počítají jako s vlajkovou lodí, vždyť na tuto hodnotu se například Game of Thrones dostalo až v šesté sérii.

Rovněž není žádným tajemstvím, že si HBO ve spolupráci s Naughty Dog na tomto projektu nechává opravdu záležet. Právě The Last of Us je co se náročnosti týče opravdu na vysoké úrovni, a to ať už se jedná o dokonalé ztvárnění post-apokalyptického světa nebo nakažených nepřátel.

Jak totiž nejen fanoušci této herní série dobře ví, za rozsáhlou nákazu může houba Cordyceps. Ve hře se totiž nákaza začala šířit koncem září 2013 a v průběhu dalších několika měsíců zasáhla 60 % veškeré populace.

Málokdo také ví, že houba Cordyceps opravdu existuje! Vyskytuje se především v Číně a Africe, v českém překladu je nazývána jako Housenice čínská. Ta napadá mravence a další menší živočichy, usazuje se v jejich mozku a tím dokáže zcela převzít vládu nad tělem jedince.

Mezi její vlastnosti patří také to, že po zmocnění se mysli a těla jedince dokáže leckdy úplně přetvořit stavbu těla!

Rovněž se ale využívá v medicíně a je dokázáno, že podporuje imunitu a působí proti zánětům a infekcím.

Natáčení probíhá zejména v Kanadě ve státě Alberta. Do role hlavního hrdiny (Joela) byl dosazen Pedro Pascal, Ellie zase ztvární Bella Ramsey. Obě herecké persony diváci mohou velmi dobře znát právě ze seriálu Game of Thrones.

Doufejme tedy, že se hororového dobrodružství Joela a Ellie dočkáme co nejdříve. A troufneme si říct, že vzhledem k obřímu rozpočtu a kvalitní produkci bude The Last of Us jedním z nejlepších seriálů všech dob!

Zdroje: Refresher, The Last of Us

Oblíbené