Spojte se s námi


Filmy a seriály

HBO oficiálně potvrdilo druhou řadu The Last of Us! Seriál láme divácké rekordy a má neuvěřitelná čísla ve sledovanosti

Už první dva díly, které HBO na své platformě HBO Max vydalo, jasně ukázaly, že si tvůrci dali na seriálu The Last of Us opravdu záležet! Mezi herními adaptacemi totiž nemá The Last of Us obdoby – seriál je věrnou předlohou hry samotné, tvůrci navíc opatrně přidávají nové prvky. A HBO nyní oznámilo jeho druhou řadu.

Publikováno

dne

Už první dva díly, které HBO na své platformě HBO Max vydalo, jasně ukázaly, že si tvůrci dali na seriálu The Last of Us opravdu záležet! Mezi herními adaptacemi totiž nemá The Last of Us obdoby – seriál je věrnou předlohou hry samotné, tvůrci navíc opatrně přidávají nové prvky. A HBO nyní oznámilo jeho druhou řadu.

První díl The Last of Us, tedy co se samotné hry týče, vyšel v červnu roku 2013. A to na konzoli PS3. Příběh Joela a Ellie, kteří společně putují nakaženým a post-apokalyptickým světem se dočkal velkého úspěchu a dnes tuto hru můžeme jednoznačně označit jako kultovní.

V roce 2014 se tedy The Last of Us dočkalo příběhového rozšíření s názvem Left Behind, které dokumentuje příběh Ellie a její kamarádky Riley.

Následně studio Naughty Dog vydalo remaster na PlayStation 4, druhého dílu se fanoušci dočkali v červnu 2020. V září 2022 pak vyšel další remaster The Last of Us 1, konkrétně už na PlayStation 5.

No a úderem ledna 2023 se fanoušci této slavné značky konečně dočkali také seriálu, který je věrný své herní předloze. Po zhlédnutí obou dílů objektivně musí hráči uznat, že se tvůrci snažili zachovat všechny základní aspekty hry.

Počínaje chováním postavy, přes ponechání mnohých originálních dialogů ze hry a konče naprosto stejným zvukem a podobou, který vydávají nakažení.

První řada seriálu má mít celkově 10 epizod, přičemž průměrná stopáž jednoho dílu se má pohybovat okolo 60 minut. Co je však skvělou novinkou je to, že HBO už oficiálně potvrdilo také druhou sérii.

Konkrétní datum sice ještě oznámeno nebyl, server Variety, přičemž na potvrzení druhé řady stačily pouze dva díly. Jak totiž Variety uvádí, The Last of Us se stalo naprostým hitem nejen u fanoušků, ale také u kritiků.

The Last of Us láme rekordy!

Jen v USA si první epizodu při své premiéře pustilo 4,7 milionů diváků, druhý díl se dokonce pyšní ještě větší číslem – 5,7 milionů. HBO navíc uvádí, že první epizoda od svého debutu dosáhla na číslo 22 milionů zhlédnutí.

Co se tedy úvodního dílu tohoto seriálu týče, ten zaznamenal druhou nejvyšší sledovanost na stanici HBO za posledních 10 let. The Last of Us pak představuje největší nárůst sledovanosti ve druhém týdnu u jakéhokoli dramatického seriálu HBO v historii.

„Jsem poctěn a upřímně řečeno i ohromen, že se tolik lidí pustilo do našeho vyprávění cesty Joela a Ellie. Nyní máme to potěšení to zopakovat s druhou sérií,“ uvedl autor hry a výkonný producent The Last of Us Neil Druckmann, jak ostatně můžete vidět ve výše přiloženém twitterovém příspěvku.

„Jsem velice vděčný Neilu Druckmannovi a HBO za naše partnerství a ještě více jsem vděčný milionům lidí, kteří se k nám na této cestě připojili. Diváci nám dali šanci pokračovat a já jakožto fanoušek postav a světa, který Neil a Naughty Dog vytvořili, nemohu být připravenější se do něj znovu ponořit,“ dodal spolutvůrce seriálu Craig Mazin.

Zdroje: Variety, The Hollywood Reporter

Oblíbené