Spojte se s námi


Cestování

Glamping neboli moderní kempování. Už jste ho vyzkoušeli?

Glamping patří v posledních letech mezi oblíbené možnosti, jak trávit skvělou dovolenou v přírodě. Spojení klasického kempování s luxusem si užijete nejen v páru, ale také v rámci celé rodiny. 

Publikováno

dne

Glamping patří v posledních letech mezi oblíbené možnosti, jak trávit skvělou dovolenou v přírodě. Spojení klasického kempování s luxusem si užijete nejen v páru, ale také v rámci celé rodiny. 

Víte, kde jsou skvělá místa na glamping, co všechno je jeho součástí a jak vypadá taková chatička, kontejner nebo stan určený na nový styl kempování? Podívejme se na glamping trochu hlouběji. A třeba už budete vědět, kam na dovolenou.

Odkud glamping přišel?

Glamping je spojení klasického kempování „camping” a luxusu, krásy „glamorous”. Pokud milujete přírodu a chcete jí být co nejblíže, glamping je ta pravá dovolená, kde si užijete soukromí v pohádkovém prostředí. 

Nejsou to pouze stany, ale také malé chatky nebo dokonce přestavěné kontejnery, kde můžete přespat. Nehledejte tu žádné výdobytky moderních bytů nebo domů. Stany jsou sice obydlím, kde najdete pohodlné postele, ale pro vodu si musíte do studny a některé z nich nemají vlastní sprchu.

Nechybí jídelna, obývací pokoj nebo dokonce terasa. Glampingová obydlí jsou postavena v přírodě na skvělých místech, odkud máte výhled do širokého okolí. Výjimkou nejsou ani chatičky, které jsou postavené přímo na stromě nebo jsou téměř celé prosklené. Po probuzení se tak nabízí skvělý zážitek!

Kde najít glampingová obydlí?

První stany a resorty vznikly už před více než 10 lety na území Afriky nebo Asie. Později se dostaly i do Evropy, kde způsobily obrovský boom a poptávku po takovém ubytování. Najdete je nejen u nás, ale také v Chorvatsku, Itálii nebo Slovinsku. 

U většiny glampingových obydlí najdete nejen koberce nebo designové lampy, které dodají místo romantickou atmosféru. Většina ubytovatelů nabízí také snídani až před dveře nebo si můžete objednat něco navíc. A protože se jedná o kempování, nečekejte, že jídlo dostanete do zlatých talířů. Většinou se vyrábí nádobí přímo pro glamping.

Glampingová obydlí najdete po celé České republice. Na pomezí Jizerských hor a Krkonoš je domek, který má obrovské výhledové okno do přírody. Jmenuje se Šmírák a vejdou se sem až čtyři lidé. Přímo v Krkonoších najdete obydlí TaMaringotka, které je ukryté na místě, jež musíte sami najít. Interiér má hnědou barvu a splývá s přírodou. 

Podobných míst je v Česku dostatek, stačí si jen vybrat. Cena za noc se pohybuje od 3 000 výše, záleží na lokaci a také na počtu lidí, kteří zde budou noc trávit. Zaujalo vás glampování? Potom už zbývá jen najít to správné místo a užít si luxusní dovolenou v přírodě!

Zdroj: 4Camping, Seznam Zprávy

Oblíbené