Spojte se s námi


Celebrity

Film Cool Girl! s influencerkami v hlavních rolích se stal propadákem. Na ČSFD je jedním z nejhůře hodnocených filmů

Velkou pozornost na sebe přitáhl film Cool Girl! svým hereckým obsazením. V hlavních rolích se totiž ocitla trojice influencerek, konkrétně Anna Šulcová, Kristal Shine a Dominique Alagia. I řada lidí se na tento film vydala do kin, ohlasy jsou ale zatím spíše rozpačité.

Publikováno

dne

Velkou pozornost na sebe přitáhl film Cool Girl! svým hereckým obsazením. V hlavních rolích se totiž ocitla trojice influencerek, konkrétně Anna Šulcová, Kristal Shine a Dominique Alagia. I řada lidí se na tento film vydala do kin, ohlasy na něj jsou ale zatím spíše rozpačité.

Je zřejmé, že většina diváků, která se na tento film vydala do kin, byla tvořena početnou fanouškovskou základnou influencerek, které ve filmu vystupují. I díky naplněným sálům se tak tento film dostal do povědomí širší veřejnosti.

Ta je ale o poznání náročnější a nový film prakticky ihned podrobila ostré kritice. Na portálu ČSFD má film Cool Girl! žalostných 9 %, což z něj aktuálně dělá 54. nejhorší film v rámci celé databáze. Ostré jsou i některé ohlasy uživatelů.

„Sbírka filmových klišé zabalená do průměrného vizuálu s trojicí influencerek, které bolestivě zjišťují, že dělat voloviny na tiktoku z člověka herce neudělá. Product placementem přeplácané balancování na hraně mezi nudou a trapností může zaujmout snad jen diváky, kteří mají rádi alespoň jednu z představitelek ústředního tria. Ostatním tahle ochotnická show nemá co nabídnout“ napsal například uživatel pod přezdívkou MrHlad.

Podobně se vesměs vyjadřují i ostatní uživatelé, kteří kromě hereckých výkonů kritizují také nesmyslný scénář. „Bez děje, s osekanými scénami, vůbec žádný vývoj, stupidní soutěž, hodně věcí zbytečných, protože nebyli dále řešeny (např. kolab matky) a emocionální výjevy, které měly chytnout za srdce. O výkonu herců nemá cenu mluvit, protože tam nikdo pořádně nehrál. A vše je korunováno stupidními dialogy!“ hodnotí film uživatel Wajny13.

Velkým průšvihem filmu byl také velice nepovedený product placement, jenž je vidět ve velkém množství scén a pro diváka působí značně rušivě. Reklamou je tento film prošpikovaný skrz naskrz.

Pokud se ale detailněji podíváme na kritiky filmových serverů, ty naopak nevnímají herecké výkony jako největší problém filmu. Některé dokonce jejich výkony chválí, samozřejmě s ohledem na jejich mizivé herecké zkušenosti. Totálně však pohořel scénář.

„Tvůrci Cool Girl! se pyšní tím, že tuzemskou scénu obohatili o první český film, kde hlavní role zastávají influencerky. O objevování jejich hereckých vloh je však těžké mluvit v případě, kdy má film polopatické dialogy, uměle působící domnělá mikrodramata a ploché postavy opřené o chabou dějovou linku,“ značně kritizuje dialogy a charakter postav ve své recenzi web Červený koberec.

Jako další ukázku recenze můžeme zmínit tu z webu Hey Fomo. Web ve své recenzi udělil filmu hodnocení 3/10. Jako největší problém je zde vnímán špatně napsaný scénář a přespříliš zápletek, které však nejsou dostatečně zpracované. Značně byl také filmu vytýkán přehnaný product placement.

Pokud tedy tyto ohlasy shrneme, naprostý průšvih představuje scénář a nesmyslný product placement. Příliš dobré nejsou sice ani herecké výkony hlavních aktérek, nicméně se svými rolemi se alespoň v rámci možností nějak popasovaly. V kombinaci s charakterem postav a napsanými dialogy ale i ony několikrát ve filmu působí směšně.

Zdroje: ČSFD, Čevený koberec, Hey Fomo

Oblíbené