Spojte se s námi


Cestování

Davy turistů zde nenajdete. Výjimečně nádherné ostrovy z celého světa

Od sopečných ostrovů plných tajemství přes rajské pláže až po endemické poklady. Ukryté mezi souostrovími, která dosud nejsou poznamenána masovým turismem. Tyto méně známé ostrovní destinace zaručují nejen únik od každodenního života, ale i jedinečné dobrodružství nebo blízký kontakt s nedotčenou přírodou.

Publikováno

dne

Od sopečných ostrovů plných tajemství přes rajské pláže až po endemické poklady. Ukryté mezi souostrovími, která dosud nejsou poznamenána masovým turismem. Tyto méně známé ostrovní destinace zaručují nejen únik od každodenního života, ale i jedinečné dobrodružství nebo blízký kontakt s nedotčenou přírodou.

Kapverdské ostrovy – tady je to skutečně zelené!

Kapverdy, souostroví v Atlantiku a zároveň země na západním pobřeží Afriky, jsou místem, kde se africká duše snoubí s portugalským dědictvím. Tvoří ho deset sopečných ostrovů a několik menších ostrůvků, z nichž každý nabízí jedinečné zážitky, od horských túr po lenošení na písečných plážích.

Největší ostrovy souostroví

Sopka Fogo na stejnojmenném ostrově, jejíž temná silueta dominuje krajině, nabízí nezapomenutelné výhledy a možnost putování „měsíční“ krajinou.

Ostrov Sal je známý svými bílými písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou, ideální pro milovníky vodních sportů, včetně windsurfingu a kitesurfingu.

Cidade Velha na ostrově Santiago, první evropská koloniální osada v tropech a památka zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, potěší fascinujícími památkami a bohatou historií.

Cabo Verde je kolébkou morny, melancholické hudby, která se stala národním symbolem, a pravidelné hudební festivaly, jako je Carnaval na São Vicente, přitahují milovníky hudby z celého světa.

Sokotra

Jedná se o ostrov v Arabském moři patřící Jemenu, který je jedním z nejneobvyklejších míst na Zemi. Jeho izolace od pevniny po miliony let vedla ke vzniku jedinečné flóry a fauny s mnoha druhy, které se nevyskytují nikde jinde na světě. Sokotra je skutečným rájem pro biology, ekology a cestovatele hledající nevšední dobrodružství.

Dračí stromy se považují za symbol ostrova. Jsou nejen vizuálně pozoruhodné, ale také důležité pro místní ekosystém. Pláž Qalansiyah, obklopená tyrkysovou vodou a bílým pískem, s malebnou lagunou v pozadí, je jednou z nejkrásnějších pláží na ostrově. Náhorní plošina Dixam a kaňon Wadi Dirhur jsou zase domovem endemické vegetace a zvláštních skalních útvarů. Jeskyně Hog, které se nacházejí uvnitř vápencových útvarů, ukrývají starobylé malby a krápníky.

Ostrov Svatého Tomáše a Princova ostrova

Svatý Tomáš a Princův ostrov je fascinující souostroví ležící v Guinejském zálivu nedaleko západního pobřeží Afriky. Tato málo známá turistická destinace zaujme svou nedotčenou přírodou, bohatou historií a jedinečnými tradicemi. Kultura ostrovů je směsicí afrických, portugalských a kreolských vlivů. V životě místních komunit hraje důležitou roli hudba a tanec, oblíbené jsou rytmy jako soca, samba a místní tchilola – divadelní forma, která vypráví evropské příběhy s africkým nádechem.

Největší zajímavosti

Roça São João dos Angolares je fascinující kakaová a kávová plantáž, která nabízí pohled na historickou produkci těchto plodin na ostrovech a možnost ochutnat místní produkty.
Pláž Praia Piscina, jedna z nejkrásnějších pláží na Svatém Tomáši, je známá svými přírodními jezírky tvořenými sopečnými horninami.

Za návštěvu stojí také Národní park Obo, rozsáhlý park zahrnující jak nížinné, tak horské oblasti, ideální pro pěší turistiku, pozorování ptáků a obdivování vodopádů.
Boca de Inferno je velkolepý mořský gejzír, z něhož je mořská voda vyvrhována úzkou puklinou ve skalách pod vlivem vln.

Princovy ostrovy

Knížecí ostrovy, roztroušené ve vodách Marmarského moře, jsou půvabným souostrovím nedaleko Istanbulu, o němž mnoho turistů navštěvujících Turecko nemá ani tušení. Tuto oázu klidu, která se nachází daleko od ruchu metropole, tvoří devět ostrovů, z nichž čtyři jsou přístupné návštěvníkům.

Největší zajímavosti

Büyükada, největší z Knížecích ostrovů, je známá svými krásnými dřevěnými vilami z viktoriánské éry, nádherným výhledem na moře a klášterem svatého Jiří na vrcholu hory. Vybízí k procházkám a cyklistice po malebných cestách uprostřed hustých lesů.

Na Heybeliádě, druhém největším ostrově souostroví, se nachází historický seminář, krásné pláže a možnost putovat lesem a hledat nejlepší vyhlídku.

Burgazada je zase známá tím, že zde žil slavný turecký spisovatel Sait Faik. Dům byl přeměněný na muzeum, které stojí za návštěvu. Ostrov láká svými odlehlými uličkami a útulnými kavárnami.

Kınalıada, nejmenší a nejbližší ostrov k Istanbulu, je známý svými červenými útesy a plážemi, takže je ideální pro krátké výlety.

Každý ze zmíněných ostrovů – Sokotra se svou neskutečnou faunou a flórou, Princovy ostrovy s úchvatnou krajinou a bohatou historií. Kapverdy, kde se mísí africká kultura s portugalským dědictvím. A Svatý Tomáš a Princův ostrov, lákající nedotčenou přírodou a kávovými plantážemi jsou jedinečné destinace, které uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele.

Zdroje: Redakce, Turystyka, Caboverde

Oblíbené