Spojte se s námi


Filmy a seriály

Co se sleduje na Netflixu? Válečné drama Jsou světla, která nevidíme zaujme i náročného diváka

Se začátkem podzimu se spousta lidí ukládá pod teplou deku a zapíná své obrazovky, hladoví po nových a vzrušujících seriálech. V naší pravidelné rubrice Žebříčky Netflixu vám přinášíme souhrn toho, co je v tuto chvíli na populární streamingové platformě Netflix horkým zbožím.

Publikováno

dne

Se začátkem podzimu se spousta lidí ukládá pod teplou deku a zapíná své obrazovky, hladoví po nových a vzrušujících seriálech. V naší pravidelné rubrice Žebříčky Netflixu vám přinášíme souhrn toho, co je v tuto chvíli na populární streamingové platformě Netflix horkým zbožím. Pojďme se podívat na to, co se v uplynulém týdnu nejvíce sledovalo a co vás může zaujmout.

Česká republika

Hned na první příčce nalezneme novinku v podobě válečného dramatu Jsou světla, která nevidíme (All the Light We Cannot See). O čem tato čtyřdílná minisérie je?

Minisérie je adaptací Pulitzerem oceněného románu a sleduje osudy slepé francouzské dívky Marie-Laure a jejího otce Daniela, kteří prchají z okupované Paříže s cenným diamantem. Jsou pronásledováni gestapákem, který po kameni touží.

Nakonec naleznou útočiště u strýce v St. Malo, kde se zapletou do událostí, které ovlivní životy v době války. Marie-Laure se tam setká s Wernerem, naverbovaným Hitlerovým režimem, a navzdory jejich odlišnému původu sdílejí víru v lidskost a naději ve strašlivých časech.

Druhé místo obsadilo britské sci-fi Těla (Bodies), které bylo v minulém vydání na špici. Následuje jej dokumentární seriál Život na naší planetě (Life on Our Planet).

Čtvrté místo patří Jednorožčí akademie (Unicorn Academy). Ten si asi náročnější divák nepustí, jedná se totiž o animák, který zaujme to nejmladší publikum, které by si jej nicméně mohlo zamilovat.

Elitní pětici uzavírá dokumentární série Beckham, která se v žebříčku drží jíž pátý týden v řadě. V dalším vydání už takřka jistě nebude.

Svět

Stejně jako České republice vládne i světu drama Jsou světla, která nevidíme, které má 9,8 milionu zhlédnutí a zároveň 37,6 milionů zhlédnutých hodin. Následuje jej Dokud nás smrt nerozdělí: Söring vs. Haysom, které má 4,7 milionu zhlédnutí a 15,2 milionů zhlédnutých hodin.

Mezi neanglicky mluvícími seriály je opět první Lupin, který má 3,3 milionu zhlédnutí a přes 18 milionů zhlédnutých hodin. Francouzské krimi ale natolik padá, že v dalším týdnu zřejmě nebude patřit ani do nejlepší pětice.

Zdroj: Netflix, CSFD

Oblíbené