Spojte se s námi


Filmy a seriály

Co se aktuálně sleduje na Netflixu? Diváky baví drama Pád domu Usherů, zaujme i detektivní sci-fi Těla

Se začátkem podzimu se spousta lidí ukládá pod teplou deku a zapíná své obrazovky, hladoví po nových a vzrušujících seriálech. V naší pravidelné rubrice Žebříčky Netflixu vám přinášíme souhrn toho, co je v tuto chvíli na populární streamingové platformě Netflix horkým zbožím.

Publikováno

dne

Se začátkem podzimu se spousta lidí ukládá pod teplou deku a zapíná své obrazovky, hladoví po nových a vzrušujících seriálech. V naší pravidelné rubrice Žebříčky Netflixu vám přinášíme souhrn toho, co je v tuto chvíli na populární streamingové platformě Netflix horkým zbožím. Pojďme se podívat na to, co se v uplynulém týdnu nejvíce sledovalo a co vás může zaujmout.

Česká republika

Na první pozici změnu nehledejme, ve vedení je stále dokumentární série o Davidu Beckhamovi. Tato fascinující série vypráví o úžasném vzestupu Davida Beckhama, chlapce z nepříliš slibných poměrů, který se propracoval mezi světovou fotbalovou elitu. Série nabízí i dosud nepublikované záběry, které vás určitě ohromí.

Následuje Pád domu Usherů (The Fall of the House of Usher), který oproti minulém týdnu poskočil o příčku dopředu. Jedná se o americké drama s prvky hororu a vypráví příběh dvou sourozenců, kteří nejsou zrovna soucitní. Společně vybudují dynastii, avšak jejich dědici začnou záhadně umírat.

Třetí místo obsadila novinka v podobě poměrně netradičního britského sci-fi Těla (Bodies). „Čtyři detektivové. Čtyři časové linie. Jedna oběť. Aby zachránili budoucnost, musí nejdřív vyřešit vraždu, která změnila tok dějin,“ popsal tento seriál Netflix.

Třetí série populárního francouzského krimi dramatu Lupin se tím pádem propadla na čtvrtou pozici. I tentokrát se diváci dočkají pořádného dramatu. Claire a Raoul se dostávají do středu pozornosti médií a policie, zatímco Assane musí vymýšlet plány na dálku, jak je ochránit před nebezpečím ze všech stran.

Elitní pětici uzavírá kanadská fantasy komedie Dobré ráno, upírko (I Woke Up A Vampire). „Carmie v den svých třináctých narozenin zjistí, že je ve skutečnosti napůl upír s mystickými schopnostmi. Ty jí ale pořádně zkomplikují život ve škole,“ zní příběh seriálu.

Svět

Beckham je sesazen, světu mezi anglicky mluvícími seriály vládne Pád domu Usherů. Ten si od diváků Netflixu vysloužil 7,9 milionu zhlédnutí a přes 65 milionů zhlédnutých hodin. Do popředí se z třetí pozice dere sci-fi Těla, které dost možná skončí na první příčce v následujícím vydání.

Pokud jde o neanglicky mluvící seriály, třetí série Lupina si dokázala udržet svou pozici na vrcholu s 7,7 miliony zhlédnutí a téměř 43 miliony zhlédnutých hodin. Opět se ukazuje, že kvalita a příběh jsou mnohem důležitější než jazyk, kterým je vyprávěn.

Zdroj: Netflix, CSFD

Oblíbené