Spojte se s námi


Novinky

České organizace čelí mimořádnému počtu útoků hackerů

V souvislosti s válkou na Ukrajině se razantně zvýšil počet útoků hackerů na české organizace. Mimořádně velkému náporu čelí vládní a vojenské organizace.

Publikováno

dne

V souvislosti s válkou na Ukrajině se razantně zvýšil počet útoků hackerů na české organizace. Mimořádně velkému náporu čelí vládní a vojenské organizace.

Zatímco před vypuknutím ruské invaze na Ukrajinu byla zátěž českých organizací v souvislosti s hackerskými útoky na evropském průměru, v aktuálních dnech hackeři tuto hranici znatelně překračují.

Jak vyplývá z analýzy společnosti Check Point zabývající se bezpečností v kybernetickém prostoru, jedna česká organizace čelí zhruba 1800 hackerským útokům týdně. Před rokem to přitom bylo číslo o 700 útoků menší.

Momentálně se tak Česká republika nachází na svém historickém maximu co se počtu kybernetických útoků týče. Rapidní zvýšení přišlo s válkou na Ukrajině.

Česká republika je tak aktuálně výrazně nad evropským průměrem, když je průměrný počet útoků o 400 větší, než v ostatních evropských státech. Rozdíl se světovým průměrem je pak ještě větší.

Co se týče napadených organizací, většina pochází z výrobního sektoru, ty týdně čelí více než 2000 útokům. Velkou část rovněž tvoří vládní a vojenské organizace. Jedná se tak o nejzranitelnější místa v Česku.

V analýze Check Pointu je rovněž detailně rozebrán průběh útoků. Drtivá většina je prováděna prostřednictvím e-mailu, což je také celosvětový trend.

Zdroje: ČTK, Check Point, Novinky

Oblíbené