Spojte se s námi


Ekonomika

Češi před Vánoci utrácí miliardu a půl denně

Publikováno

dne

Vánoce se nezadržitelně blíží a to je pravý čas pro majitele e-shopů. Ti mají momentálně nejvíce práce, Češi za den na internetových obchodech utratí přes miliardu a půl korun.

Majitelé e-shopu v těchto dnech zaznamenávají největší obraty. Podle dat Asociace pro elektronickou komerci utrácí Češi denně miliardu a půl korun, celkově pak koupili zboží za více než 77 miliard.

Největší denní obrat byl pak zaznamenán v pondělí 13. prosince. Právě v tomto dni celková utracená částka přesáhla hranici miliardy a půl korun.

„E-shopy jedou v těchto dnech naplno. Do Vánoc zbývají necelé dva týdny a prodejci i dopravci úspěšně distribuují objednávky svých zákazníků. E-shopům se letos podařilo ještě zefektivnit procesy celého průběhu nákupu od objednávky po doručení zboží, a tak zákazníci dostávají objednané dárky rychle a bez komplikací,“ uvádí výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci Jan Vetyška.

V rozmachu internetových obchodů zcela jistě pomohla koronavirová epidemie. Drtivá většina obchodů přešla na e-shop a během pandemie zefektivnila celý proces. I to se tak odráží na celkové výši obratů.

Zdroj: Novinky, Asociace pro elektronickou komerci

Oblíbené