Spojte se s námi


Lifestyle

Bryan Johnson: Miliardář, který ročně utratí 2 miliony amerických dolarů, aby zpomalil stárnutí

Vydělané peníze můžete zužitkovat za cokoliv. Někdo je projí, někdo procestuje, jiný dá trochu na charitu a další je investuje. Americký miliardář Bryan Johnson se rozhodl své finance použít na to, aby se přiblížil co nejvíce k nesmrtelnosti. Ve své touze pochopitelně není sám, existuje spousta dalších lidí, co by ráda žila věčně. Pomohou mu jeho peníze splnit si svůj sen?

Publikováno

dne

Vydělané peníze můžete zužitkovat za cokoliv. Někdo je projí, někdo procestuje, jiný dá trochu na charitu a další je investuje. Americký miliardář Bryan Johnson se rozhodl své finance použít na to, aby se přiblížil co nejvíce k nesmrtelnosti. Ve své touze pochopitelně není sám, existuje spousta dalších lidí, co by ráda žila věčně. Pomohou mu jeho peníze splnit si svůj sen?

Se 800 miliony dolary se dá docela pohodlně žít

Bryan Johnson (45) zbohatl díky své platební společnosti Braintree Venmo, kterou vybudoval a v roce 2013 prodal za 800 milionů amerických dolarů. Tím se de facto dostal tzv. za vodu, protože už nemusel řešit každodenní starosti o to, jak si vydělá na své živobytí.

Jenže peníze ho šťastným neučinily. Začal se přejídat, nadměrně holdovat alkoholu a sedla si na něho i deprese. Jednoho dne si řekl dost a od základu svůj život změnil.

54 pilulek každé ráno

Nyní Bryan Johnson žije v Los Angeles v domě zařízeném v minimalistickém stylu. Vzduch ve své domácnosti nechává pravidelně filtrovat. Má okolo sebe lékařský tým odborníků, který monitoruje jeho zdraví.

Za den sní přesně tři porce jídla s omezeným příjmem kalorií, z nichž dvě jsou stále stejná. Super greens obsahuje vařenou brokolici, květák, houby a česnek a nutty puding má v sobě chia semínka, makadamové ořechy a bobule.

Ráno slupne 54 pilulek, využívá terapii červeným světlem. Nepije alkohol a jeho fitness režim je založený na kombinaci odporového tréninku a kardio cvičení, které zlepšují jeho VO2 max. Tato fyzická aktivita by měla přispívat ke snížení úmrtnosti.

Spát chodí s železnou pravidelností v půl deváté večer. A doufá, že všechny tyto procedury přirozeným způsobem zpomalí jeho stárnutí.

@_bryan_johnson_

This machine is the equivalent of 20k sit-ups in 30 mins. Full protocol on my profile

♬ original sound – Bryan Johnson

Co na to říkají odborníci

Biochemik Charles Brenner se zabývá problematikou dlouhověkosti a stárnutí lidského organismu. Ohledně Bryana Johnsona říká, že u něho neexistuje nic, co by změnilo jeho maximální délku života. Ohledně jeho striktních praktik je poněkud skeptický.

Poukazuje na případy, kdy se lidé dožili obdivuhodných 122 let a přitom nic z toho, co Bryan Johnson absolvuje, nedělali. Podle Brennera se nedá říct, že by mohl stárnutí zvrátit nebo eliminovat.

Pokud pilulky, které pravidelně konzumuje, obsahují i potravinové doplňky, tak hodně lékařů se shoduje na tom, že Bryan Johnson vytváří jen velmi drahou moč.

Jaký mají názor na počítání Johnsona běžní smrtelníci?

Svůj život Bryan Johnson sdílí na sociálních sítích, takže nemá ani nouzi o zpětnou vazbu z řad svých sledujících. Ti si myslí, že se jeho život odvíjí v přesně daných mantinelech, úzkostlivě dodržovaných. Na to, že by si dal pivo nebo hamburger s hranolkami jako normální člověk, může zapomenout.

Někteří lidé jsou toho názoru, že na tento způsob života má Bryan dostatek času právě proto, že nemusí chodit každý den do práce a vydělávat peníze. Docela omezený je i milostný život Bryana. Jeho případná přítelkyně musí respektovat brzkou hodinu, kdy on chodí spát.

Zdroj: Instagram; TikTok; Theguardian.com

Oblíbené