Spojte se s námi


Hudba

Brutal Assault 2023: Redzed, Ithaca a další. Jaké debuty na jedinečném festivalu nepropásnout?

Brutal Assault netřeba představovat. Hudební svátek s programem plným extrémního metalu si mohou milovníci tvrdé hudby užít letos již po šestadvacáté. I přesto se jako každý rok dočkáme několika žhavých debutů. Jaké nováčky si na festivalu rozhodně nenechat ujít?

Publikováno

dne

Brutal Assault netřeba představovat. Hudební svátek s programem plným extrémního metalu si mohou milovníci tvrdé hudby užít letos již po šestadvacáté. I přesto se jako každý rok dočkáme několika žhavých debutů. Jaké nováčky si na festivalu rozhodně nenechat ujít?

Jedinečná a nenapodobitelná atmosféra v ideální lokalitě, perfektní servis pro návštěvníky, každý rok mnoho nových kapel. To je Brutal Assault, jeden z největších metalových festivalů u nás. Pro fanouška tvrdé hudby povinnost. A na co se těšit letos? Dali jsme dohromady seznam zajímavých nováčků, které čeká premiéra na populárním festivalu.

Redzed

Tohle bude velké. Redzed je nejen v České republice pojem. Jedná se o nejstreamovanějšího hudebníka z našich končin na platformě Spotify. Rodák z jižní Moravy připomíná svým hlasem legendárního Ozzyho Osbourna. Metalový rapper je zárukou skvělé show.

Zeal & Ardor

Pokud nemáte rádi zbytečné škatulky, žánrové hranice, pak si nenechte ujít projekt Zeal & Ardor, který se prezentuje avantgardním metalem. Kapela kolem Manuela Gagneuxe se neštítí jakýchkoliv kombinací, můžeme tak slyšet například kombinaci black metalu s gospelem či soulem. Hudba má být zábava, kreativita bez omezení. A podle toho Zeal & Ardor zní.

Ithaca

Tři dema, dvě studiové desky a senzace je na světě. Anglická kapela Ithaca se stejně jako Zeal & Ardor nebojí nejrůznějších kombinací. Možná je to zde snazší přehlédnout, nicméně kombinace hardcoru s občasnými nádechy industriálního metalu či power popu z 80. let není často k vidění. Hodně emocí, agresivita, přímočarost a vystupování proti rasismu či sexismu. To je Ithaca.

Church of the Cosmic Skull

Kdyby na vás bylo extrému na festivalu až příliš, tak únik v podobě koncertu Church of the Cosmic Skull nabídne perfektní oddechovku. Návrat do 70. let minulého století, chytlavé melodie a refrény, pozitivní energií našlapané skladby. Parádní rocková nálož z Anglie.

Messa

Jedinečná záležitost z Itálie. Doom metalová banda, která se obět nebojí různých kombinací. V písních používají nejrůznější nástroje, například flétnu, loutnu či cimbál. Různé změny temp, žánrové přechody, to vše navíc stojí na základech, které jako kdyby pokládali legendární Black Sabbath. Messa má rozhodně něco do sebe.

I Built the Sky

Absolutní povinost pro milovníky kytarových hrátek a celkově zvuku tohoto magického hudebního nástroje. Australské uskupení I Built the Sky se pyšní geniálními nahrávkami ve stylu progresivního instrumentálního metalu. Název odpovídá realitě, hudebníci vytvořili hudební nebe pro fanoušky.

Cobra the Impaler

Senzace z Belgie. Mohutné a energické kytarové riffy, melodické přechody s melodickým vokálem, skvělé texty, kombinace progresivního metalu s heavy a stoner metalem. Možná by skladby mohly být trochu více hitové, hudební kvalita ale rozhodně nechybí.

Bell Witch

Jejich poslední deska obsahuje jednu skladbu, ta je ale 84 minut dlouhá. Hudba spíše pro fajnšmekry, nicméně pokud jste fanoušci hrátek s atmosférou, Bell Witch jsou tu přímo pro vás. Každá skladba nabízí atmosferické přechody, hry ticha a melodie. Bell Witch vás přinutí přemýšlet.

Gang Green

Kapela, u níž by šlo použít slovo „legendární“. Minimálně v rámci scény, odkud pochází. Vždyť už s různými pauzami Gang Green hrají od roku 1980. A jejich první vystoupení na Brutal Assault bude jedna velká jízda. Rychlost, jednoduchost, žádné složitosti v hudbě ani v textech.

Dödstrit

Black metal a crust punk pohromadě. Správná melancholie, správná ponurost. Vše, co byste v rámci spojení těchto dvou žánrů očekávali, a to podložené kvalitou zvuku i mohutnou atmosférou, která vám téměř nedá vydechnout.

Spectral Wound

Čistokrevý black metal z kanadského Montrealu. Zejména na novém albu můžeme vypozorovat jisté podobnosti s legendární Marduk či ikonickou polskou bandu Mgla. Pro milovníky black metalu dost možná černý kůň celého festivalu.

Zdroj: Brutal Assault, Spotify

Oblíbené