Spojte se s námi


Cestování

Braga je městem s bohatou historií. Uchvátí vás i krásnou přírodou

Braga je město, které neustále ohromuje svými kontrasty a kulturním bohatstvím. Od historických kostelů po moderní iniciativy, od tradiční kuchyně po malebné přírodní oblasti – každý si zde najde něco pro sebe. Přesvědčte se sami a objevte kouzlo tohoto portugalského města oplývajícího historií a životem.

Publikováno

dne

Braga je město, které neustále ohromuje svými kontrasty a kulturním bohatstvím. Od historických kostelů po moderní iniciativy, od tradiční kuchyně po malebné přírodní oblasti – každý si zde najde něco pro sebe. Přesvědčte se sami a objevte kouzlo tohoto portugalského města oplývajícího historií a životem.

Braga je sedmé největší město v Portugalsku, známé svou krásnou katedrálou, architekturou a bohatou historií. Malé, křivolaké uličky vedou mezi starými domy, kostely a náměstími. V létě, na jaře a na podzim je zde velmi pestře. Téměř každá plocha je plná květin a stromů. Turisty do Bragy láká nejen zvláštní atmosféra města, ale také historie, která je zde vidět a cítit téměř na každém kroku.

Čím je Braga proslulá?

Braga, která se nachází na severu Portugalska, je město s bohatou historií starou více než 2 000 let. Je plná stop času a mystické aury, láká turisty nejen svými památkami, ale také atmosférou okouzlující vznešenosti. Založili ji Římani a pro svých více než 30 kostelů a náboženských center je známá jako „portugalský Řím“.

Katedrála v Braze

Největší atrakce a klenot Bragy. Díky své historii a architektuře je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi. Za zmínku stojí, že celé místní arcibiskupství bylo postaveno ve 3. století našeho letopočtu, takže je pravděpodobně nejstarší na Pyrenejském poloostrově.

Stavba katedrály začala v roce 1071 a byla dokončena ve 13. století. Celá stavba sice není tak velkolepá jako kostely v jiných zemích, ale její interiér je nádherný. Velkou zajímavostí jsou varhany přímo nad hlavním vchodem. Jednou ročně se v Braze koná varhanní festival, na který se sjíždějí hudebníci z celého světa. Je to jediná příležitost, kdy můžete varhany v katedrále slyšet.

Palácio do Raio

Tuto budovu stojí za to vidět zvenčí. Je opravdu krásná. Obložená modrými dlaždicemi azulejos je ve městě velkou atrakcí. Kdysi zde sídlila bohatá kupecká rodina. Dnes je z ní nepříliš zajímavé muzeum. Uvnitř najdete malé výstavy náboženského umění a několik artefaktů ze špitálu, který v budově kdysi sídlil.

Žádná z vitrín není podepsaná, takže se zde toho moc nedozvíte. Jedinou působivou částí interiéru je schodiště s freskami, vitrážemi a sochou znázorňující domovní stráž.

Praça da Republica

Jedná se o hlavní bod města, ke kterému vedou téměř všechny cesty a silnice v Braze. Právě zde se vždy pohybuje nejvíce lidí, protože místo je vskutku okouzlující a atmosférické. Pokud sem zavítáte v létě, budete se moci kochat nádhernými barevnými květinami, které obklopují jednu z hlavních cest v Braze.

Zahrada Santa Barbara

Malé náměstíčko krásně osázené květinami a keři se nachází hned vedle arcibiskupské rezidence. Je to jedno z míst, které musíte v Braze navštívit. Vypadá opravdu krásně a majestátně. Vydejte se sem brzy ráno, abyste se vyhnuli davům lidí.

Bom Jesus do Monte

Svatyně Dobrého Ježíše z hor na kopci Monte Espinho nedaleko Bragy. Ke kříži stojícímu na kopci v místě dnešní svatyně putovali ve 14. století lidé z celého regionu. Na konci 18. století byla zahájena stavba svatyně Bom Jesus do Monte, která se časem stala jedním z nejznámějších symbolů Portugalska. Ke svatyni vede krásné barokní žulové schodiště.

Stoupání po nich má symbolizovat duchovní cestu do nebe. Někteří poutníci zdolávají tuto vzdálenost po kolenou. Cestou nahoru se míjí sochy zobrazující události Kristova umučení. Na vrcholu se nachází svatyně přeplněná také portugalskými hostiteli.

Zdroje: theblondtravels, redakce, gazetalubuska, nationalGeographic

Oblíbené