Spojte se s námi


Ekonomika

Bitcoin stále razantně padá dolů, aktuálně jej pořídíte za méně než 20 tisíc dolarů. Trh s kryptoměnami zažívá velkou krizi

Publikováno

dne

Není to jen bitcoin, nýbrž celý trh s kryptoměnami, který v poslední době zažívá vskutku krizové období. Chaos a velká neprůhlednost momentálně odrazuje řadu investorů, aktuální situaci nepomáhají ani samotné firmy. Co se tedy do budoucna musí stát, aby se trh vzpamatoval?

Už před několika měsíci experti předpovídali, že bitcoin a mnoho dalších kryptoměn nečeká žádná oslnivá budoucnost.

Konkrétně bitcoin totiž stále upadá, přičemž jeho cena před několika dny poprvé od prosince roku 2020 klesla pod hranici 20 tisíc dolarů. V přepočtu na české koruny to dělá zhruba 470 tisíc.

Trh s kryptoměna je zejména v posledních týdnech pod velkým tlakem, a to nejen kvůli odklonu investorů od rizikovějších aktiv. Tento masakr na kryptotrhu je částečně způsoben také vlivem makroekonomických sil, včetně inflační spirály a řady zvyšování sazeb na Fedu.

Jedna z nejoblíbenějších kryptoměn podle serveru CNBC za poslední týden propadla až o 35 %. Nepomáhá ani to, že kryptofirmy propouštějí velké množství svých zaměstnanců. Některá z nejpopulárnějších jmen tohoto oboru dokonce čelí potížím s platebními schopnostmi.

Nepříliš příznivá situace na trhu s kryptoměnami navíc nepolevuje, ba naopak, stále se zhoršuje.

„Kvůli této neprůhledné situaci jsme se potýkali s finanční nestabilitou a nemohli jsme určit, kde se všechna rizika s tím spojená vlastně hromadí,“ řekl v rozhovoru pro CNBC Charles Cascarilla, spoluzakladatel společnosti Paxos.

Cascarilla také dodává, že aby se trh mohl v budoucnu vzpamatovat, musí se stát hned několik věcí. Jednou z těch hlavních podle něj je, aby nejen vrcholné, potažmo gigantické společnosti a investoři, kteří na trhu hledají kvalitní kryptoinvestice, přizpůsobili svůj finanční systém rychlosti internetového, respektive digitálního prostředí.

Zdroje: CNBC, Forbes

Oblíbené