Spojte se s námi


Ekonomika

Bitcoin, Ethereum a další kryptoměny se stále drží nízko

Publikováno

dne

Bitcoin, Ethereum a drtivá většina dalších kryptoměn se zatím drží stále velmi nízko. Dosavadní král tohoto trhu v letošním roce ztratil 55,66 %, zatímco druhá zmíněná kryptoměna je v mínusu 68,3 %. Řada dalších je na tom ale ještě hůře.

Například veleúspěšná kryptoměna minulého roku Solana ztratila od začátku roku 78,25 %, když se od minulého července dostala z 32 dolarů až na svůj vrchol 259 dolarů. Aktuálně se cena pohybuje okolo 37 dolarů.

Ušetřeny nebyly ani herní kryptoměny, které na podzim loňského roku především díky prezentaci Marka Zuckerberga ohledně Metou chystaného digitálního světa vystoupal například The Sandbox z jednoho dolaru během chvíle nad 7 dolarů.

Poté se však token vrátil zpět tam, kde se pohyboval touto dobou minulý rok a důležité pro nějaký posun vzhůru bude bezpochyby další představení očekávaného metaverse, který by výrazně napomohl růstu tohoto typu kryptoměn.

Daniel Houška, zakladatel a spolumajitel kryptobrány Confirmo, však v kryptoměny stále věří, když se ve svém článku na serveru Czech Crunch vyjádřil následovně:

„Kryptoměny nejsou jen spekulativní kapitál. Blockchain a jeho nadstavby jsou základním stavebním kamenem pro budoucnost celosvětového platebního styku. Ekosystém musí však nejdříve maturovat. Je však postaven na zdravém a efektivním základu, proto je nepředstavitelné, že by trh nerostl i v následujících letech.“

Výrazné zlepšení je ovšem zatím v nedohlednu a vliv na to bude samozřejmě mít i řada problémů, které nyní trápí světovou ekonomikou.

Zdroj: Kurzy, Czech Crunch

Oblíbené