Spojte se s námi


Cestování

Aokigahara: Japonský les, ze kterého se mnozí nevrátili

Na světě existuje celá řada velice bizarních turistických atrakcí a některé dokonce slouží i jako magnet pro sebevrahy. Aokigahara do této společnosti určitě patří. Jedná se totiž o místo, kam Japonci chodívají dobrovolně zemřít.

Publikováno

dne

Na světě existuje celá řada velice bizarních turistických atrakcí a některé dokonce slouží i jako magnet pro sebevrahy. Aokigahara do této společnosti určitě patří. Jedná se totiž o místo, kam Japonci chodívají dobrovolně zemřít.

Sebevražda je v Japonsku folklor

Zdá se, že Japonci mají sebevraždu zakódovanou někde ve své DNA. Stačí si jen vzpomenout na samuraje, kteří v případě prohraného boje dobrovolně páchali harakiri či na piloty kamikaze, jež se snažili se svými letadly narážet do nepřátelských lodí a obětovat tak svůj život za císaře.

Asi tudíž nikoho nepřekvapí, že i dnes patří Japonsko, co se počtu sebevražd týče, na přední světové příčky. Velký vliv na to má tlak na výkonnost, který ne každý dobře snáší.

Není tudíž divu, že mnozí Japonci dříve či později podlehnou touze svůj život ukončit. A Aokigahara je k tomuto účelu perfektním místem.

Aokigahara je les plný ztracených duší

Les sebevrahů leží na úpatí posvátné hory Fudži. Už na první pohled působí les tajemně až děsivě. A nemůže za to pouze špatná pověst, ale i hustá vegetace, která je z velké části tvořena různě pokroucenými stromy. Toto místo by v člověku vyvolávalo úzkost i bez vědomí toho, že zde ukončilo život tisíce lidí.

Podle legend se v tomto lese navíc nechávali zabít neproduktivní či nadbyteční lidé. V dávných časech se zde prý odkládala nechtěná novorozeňata či těžce nemocní lidé, a to hlavně za dob hladomorů. Říká se, že duše těchto zavrženců dodnes bloudí mezi stromy a lákají návštěvníky lesa do náruče smrti.

Bez signálu?

Les sebevrahů má velmi špatnou pověst i proto, že zde údajně nefungují mobilní telefony ani GPS. Díky tomu není problém na tomto místě snadno zabloudit. Toto je ovšem pravda jen z části.

Místní půda je plná železa, a to může občas dělat problémy jak GPS, tak i mobilnímu signálu. Obvykle se však stačí přemístit o pár metrů dál a signál se náhle objeví.

Výstražné cedule v lese Aokigahara

Jelikož místní úřady moc dobře vědí, že do Aokigahary se nechodívá jen na houby, rozmístili okolo lesa spoustu výstražných cedulí. Ty mají sebevrahy přimět zvrátit své rozhodnutí. Součástí cedulí jsou tedy celkem logicky i čísla na linku pro sebevrahy.

Zdroj: iGlanc, Respekt

Oblíbené