Spojte se s námi


Zajímavosti

Americká zdravotní sestra ošetřovala vězně v cele smrti. Taccara D sdílela své zkušenosti z tohoto depresivního prostředí

Zdravotní sestra z vězení říká, že její zkušenost se rozhodně nedá srovnávat s tím, co vidíme v televizi. Nikdy v životě už nezapomene na strach, který pociťovala, když ošetřovala vězně. Jednalo se o zločince, kteří spáchali nejhorší činy ve státě, za který dostali trest smrti.

Publikováno

dne

Zdravotní sestra z vězení říká, že její zkušenost se rozhodně nedá srovnávat s tím, co vidíme v televizi. Nikdy v životě už nezapomene na strach, který pociťovala, když ošetřovala vězně. Jednalo se o zločince, kteří spáchali nejhorší činy ve státě, za které dostali trest smrti.

Taccara D. je zdravotní sestrou již přes třináct let. Má mnoho zkušeností převážně s pacienty, kteří zneužívají návykové látky. Na oslavu Týdne sester sdílela svůj příběh z dob, kdy jako zdravotní sestra začínala.

Taccara má na své sociální síti TikTok téměř 300 000 sledujících. Ve sdíleném videu tvrdila, že se v začátku své pracovní kariéry chtěla dostat mezi vězně. Tato práce jí tolik lákala, že podávala žádosti o zaměstnání i více než hodinu cesty autem od jejího domova.

Jak uvedl The Sun, nakonec se jí podařilo dosáhnout jejího snu a stala se zdravotní sestrou, která pracuje ve vězení, tedy i v cele smrti. Byla prý doslova “napumpovaná“ nadšením z této možnosti. Jako první věc, kterou chtěla udělat, bylo navštívit právě celu smrti.

Vězeň v cele smrti

Když si však svůj sen doopravdy zažila, zjistila, že to rozhodně není takové, jak si myslela. „Cela smrti rozhodně není taková, jak to známe z televize. Není to vůbec chůze po Zelené míli,“ řekla s odkazem na film roku 1999 s Tomem Hanksem a Michaelem Clarkem Duncanem.

Vše odůvodnila tím, že cela smrti prý byla malá ulička se šesti celami, které na sobě měly štítek s nápisem „Vězeň v cele smrti“. Své dojmy z toho měla spíše negativní, působilo to na ni trochu strašidelně a studeně. „Nikdy nezapomenu, jak jsem byla vyděšená, když jsem tam procházela,“ řekla Taccara.

„Měla jsem na starost jednoho vězně, který byl odsouzen k trestu smrti. Spáchal jeden z nejohavnějších zločinů ve státě, ale stále se pokoušel zabít. Proto byl neustále na ošetřovně,“ vyprávěla Taccara.

Nikdy nezapomenu na to, jak jsem byla vyděšená

Ošetřování prováděla ona a ještě jedna zdravotní sestra. Byly doprovázeny dvěma poručíky a třemi důstojníky. „Vězeň musel dostat všechno tekuté. Celou dobou jsem byla před kamerou. Přišla jsem s podnosem, na kterém byly všechny léky. Třásla jsem se tak, že jsem všechno upustila. Nikdy na to nezapomenu. Byla jsem vyděšená,“ sdílela Taccara.

Taccara ve videu požádala ostatní zdravotní sestry, které mají zkušenosti s prací ve vězení, aby se podělily o své vlastní příběhy. Jedna sdílela, že se během ošetřování dostal vězeň s bachařem do nepříjemné bitky. Druhá zase sdílela, že vězni vypadlo oko, o kterém nikdo nevěděl, že bylo falešné.

Zdroj: The Sun, TikTok

Oblíbené