Spojte se s námi


Novinky

Aktivisté skupiny Tyre Extinguishers bojují i v České republice! V Brně vypouštěli pneumatiky několika SUV

Publikováno

dne

Boj za životní prostředí se sebou nese i určitá úskalí. Jak už to tak bývá, některé skupiny se snaží zlepšit svět způsobem, který mu dost možná spíše ubližuje. Jednou z nich jsou aktivisté z Tyre Extinguishers, jenž vypouští po Evropě pneumatiky a nyní došlo i na naši zemi.

Životní prostředí je potřeba chránit a je nespočet skupin, které to dělají dobře a je potřeba je v tom podporovat. Ovšem vidět jsou pravidelněji spíše ty, které dobro nekonají.

Jednou z nich je skupina mezinárodních aktivistů Tyre Extinguishers, která se zaobírá vypouštěním pneumatik po celé Evropě. A nyní došlo i na Českou republiku.

Přesněji tedy na Brno, kde tato skupina vandalů vypustila pneumatiky u 29 aut typu SUV. Právě tyto auta totiž dle nich nejsou pro lidstvo potřebná.

Za stěrači vyfouknutých aut řidiči mohli najít letáček, který vysvětluje tento čin a zároveň doporučuje místo jízdy obyčejnou chůzi.

Několik poškozených osob se již obrátilo na Policii České republiky, která vše začne prošetřovat. Je ale otázkou, zda to bude přestupkové či trestní stíhání.

Záleží totiž na tom, zda je na pneumatikách nějaká škoda, což tak pravděpodobně není, jelikož šlo o pouhé vypuštění. Ovšem v jiných městech došlo i k prořezání, což už by jistojistě na trestní stíhání bylo.

Zdroj: Novinky, Brno

Oblíbené