Spojte se s námi


Celebrity

8 celebrit, které měly problémy se zákonem aneb ze záře reflektorů rovnou rovnou do chládku

Veřejnost je zná z televizních obrazovek a koncertních pódií. Mají za sebou ale temnou minulost, která v některých případech skončila ve vězení. Které celebrity měly v minulosti minulost problémy se zákonem? Některá jména vás možná překvapí.

Publikováno

dne

Veřejnost je zná z televizních obrazovek a koncertních pódií. Mají za sebou ale temnou minulost, která v některých případech skončila ve vězení. Které celebrity měly v minulosti minulost problémy se zákonem? Některá jména vás možná překvapí.

Drogy, alkohol a přehršel slávy u některých známých jmen způsobila, že jim to všechno tak trochu stouplo do hlavy. Jiné celebrity se s kriminální minulostí potýkaly ještě před začátkem kariéry. Podívejte se na známé celebrity, které měly problémy se zákonem.

Lemmy Kilmister

Známý bouřlivák měl problémy se zákonem celý život. Bujaré večírky, drogy a alkohol ho ale dostaly maximálně na policejní stanici. Přesto měl ale frontman skupiny Motörhead namále.

Mohl za to jeho koníček a to sbírání válečných relikvií. V roce 2008 se v německých novinách objevila fotka Lemmyho s pokrývkou hlavy, která se nápadně podobala nacistické čepici. U Lemmyho to nebylo nic divného, článek ale vyšel příhodně těsně před velkým koncertem v Německu.

Lemmy Kilmister byl podle německého zákona žalován za propagaci nacismu. Sám zpěvák se hájil tím, že žádný totalitní režim nepropaguje. Odjakživa patří ke sběratelům předmětů zemí Osy a uniformy s válečnou tematikou nosí odnepaměti. Jak celá kauza dopadla? Vyšuměla do prázdna a zpěvák odešel nepotrestán.

Mark Wahlberg

Hvězda akčních filmů jako Skrytá identita, sex symbol z Hříšné noci a sympaťák a flákač z komedie Ted. Mark Wahlberg dnes dodržuje přísný denní program, do kterého patří vstávání v 3:30, dva workouty denně a přesné rozvržení času mezi rodinu, koníčky a práci.

Pohledný svalovec měl ale v době před svojí slávou problémy se zákonem. V roce 1988 dostal devadesátidenní trest za napadení muže jménem Johnny Trish a ublížení na zdraví. Wahlberg si odpykal polovinu trestu a po času požádal o vymazání z rejstříku. Kromě toho kontaktoval napadeného muže a žádal ho o odpuštění, čemuž poškozený vyhověl.

Lindsay Lohan

Buřička, herečka, hvězdička, influencerka a celebrita. Linday Lohan můžeme označit mnoha jmény. Kontroverze se s touto kdysi nadějnou herečkou táhne odnepaměti. Ve vězení si pobyla celkem pětkrát a její kratší pobyty se týkaly především drog a výtržností s nimi spojených.

Po filmu Mezi námi děvčaty považovala odborná veřejnost Linday Lohan za jednu z nejtalentovanějších mladých hereček. Sláva jí ale vlezla do hlavy, což se podepsalo na její životosprávě. Herečce šla na ruku především přeplněná vězení. Nebýt jich, namísto veřejných prací a podmínek by si v nich nejspíš pobyla častěji.

Hana Hegerová

Že vás toto jméno v našem seznamu překvapuje? Také nonšalantní královna šansonu měla v minulosti problémy se zákonem a dokonce si pobyla ve vězení.

Hegerové totiž v 80. letech přišel honorář určený pro Karla Gotta. Zpěvačka si ho ovšem ve vší tichosti ponechala a pořídila si za něj brilianty a luxusní kožich. Původní fámy tvrdily, že šlo o milion korun. Nakonec se ale prokázalo, že si zpěvačka nechala pouze 215 000 Kč. V té době šlo přibližně o 7 průměrných ročních platů.

Hana Hegerová se před soudem hájila tím, že se o finance nestarala. Soud ale nakonec uznal, že si čtvrt milionu na účtu musela všimnout. Za svůj prohřešek dostala trest 1 roku odnětí svobody a finanční pokuty. Šansoniérka ovšem požádala o amnestii a za mřížemi strávila 177 dnů.

O.J. Simpson

Pravděpodobně nejmedializovanější americký případ nesmí v žebříčku celebrit za mřížemi chybět. O.J. Simpson je známý sportovec a herec, který se objevil například v komediích ze série Bláznivá střela.

V roce 1994 byl obviněn z vraždy manželky a číšníka. Trestní proces ho nakonec zprostil viny, v civilním procesu ale platil mnohamilionové náhrady pozůstalým.

Problémy se zákonem O.J. Simpsona ale neopustily. V roce 2007 ho policie zatkla za další zločiny, mezi které patřily loupeže a únos. Bývalý sportovec vyfasoval 33 let vězení s možností propuštění po 9 letech. Ve vězení si nakonec odseděl 10 let a v roce 2017 ho propustili za dobré chování.

Winona Ryder

Další z amerických hereček, do které byste její kriminální minulosti nikdy neřekli. Herečka známá z filmu Beetlejuice a v poslední době jako Joyce Byrnes ze série Stranger Things se ale dlouhodobě potýká s kleptomanií.

Ta se naplno projevilo na začátku tisíciletí. V roce 2002 ji policie zatkla za pokus o krádež luxusního oblečení v hodnotě 6000 dolarů. O šest let déle se jí zachtělo drahého make-upu, který odmítala zaplatit.

V některých případech se Winona Ryder domluvila s ochrankou, jindy nad ní ale sklapla klec. První trest si odpykala za krádež ponožek Gucci, následující rok dostala pokutu a 480 hodin veřejných prací za odcizení luxusního oblečení – nakonec si ale odnesla pouze z ostudy kabát.

Jiří Schmitzer

Pro čtyřnásobného držitele Českého lva, činoherce, hudebníka a docenta Tečku se stala osudnou noc roku 1976. Herec se vracel z divadla a způsobil nehodu, při níž zahynul chodec. Ačkoliv se o viníkovi nehody vedou debaty, naměřený alkohol hrál v neprospěch Jiřího Schmitzera.

Trestný čin měl pro herce fatální následky. Jeho otec, Jiří Sovák, ho vydědil a do konce života se s ním nebavil. Od soudu si navíc Schmitzer odnesl 3 roky odnětí svobody nepodmíněně, ze kterých si odseděl rok a půl. Oficiální vyjádření ze strany Jiřího Schmitzera nikdy nepřišlo.

Danny Trejo

U herce s jednou z nejdrsnějších vizáží ve filmovém průmyslu nás kriminální minulost asi nepřekvapí. Jen málokdo ale ví, jak moc na dně Danny „Macheta“ Trejo byl.

Již odmala ho poutal silný vztah k drogám a kriminalitě. Za celý život si odseděl přes 11 let za mřížemi a hrozil mu dokonce trest smrti. Během vězeňské vzpoury hodil po dozorci dlažební kostku, což ho málem stálo život.

Člen losangelského gangu pod přezdívkou starosta seděl naposledy v roce 1972. Během svého pobytu vyhrál vězeňský turnaj v boxu a po propuštění navštěvoval odvykačku. To ho přivedlo k členovi štábu filmu Splašený vlak, který mu nastartoval filmovou kariéru.

Dnes patří Danny Trejo mezi nejuznávanější holywoodské herce. Jeho drsná vizáž a tetování po celém těle mu přihrály spoustu filmových rolí. Věříme ale, že na svoji minulost by nejraději zapomněl.

Může sláva za problémy se zákonem?

Celebrity a problémy se zákonem jdou ruku v ruce. Alkoholové večírky, slávy a bouřlivý život způsobují, že se některé slavné osobnosti cítí jako nedotknutelné. Jaké celebrity, které mají problémy se zákonem, byste do žebříčku zařadili vy?

Zdroj: Super.cz, Insider.com, Čsfd.cz, Ahaonline.cz

Oblíbené