Spojte se s námi


Novinky

Izrael hlásí nový lék proti koronaviru, má být účinný proti všem mutacím

Publikováno

dne

Velice nadějná zpráva! V Izraeli dost možná našli lék, který by mohl pomoci v boji s koronavirem. Dle všeho je účinný proti všem mutacím viru, který trápí populaci na celém světě.

Izrael pracuje na novém léku proti koronaviru. Jmenuje se Amor-18 a již jsou známy také první výsledky, dle nichž je 100% účinný.

Nový lék byl během testovací fáze podán 18 pacientům s mírným i těžkým průběhem, všichni se během několika dní zcela vyléčili.

Server Jerusalem post pak informuje o tom, že 19 pacientům bylo podáno placebo, šest z nich skončilo na JIP, dva zemřeli.

Medikament vyrábí společnost Amorphical. Výzkum vedli doktoři Kamal Abu Jabal a Nashat Abu Saleh z nemocnice ve městě Safed.

Neoficiálně pak byl nový lék podán dvěma pacientům na jednotce intenzivní péče, kteří byli ve vážném stavu. Oba se uzdravili.

„Od chvíle, kdy pacienti dostali ten lék, zotavili se během několika dnů a byli propuštěni domů. Mělo to 100% účinnost,“ vyjádřil se Abu Saleh.

Hlavní složku Amoru-18 tvoří amorfní uhličitan vápenatý (ACC). Lék se podává v tabletách, může se rovněž inhalovat. ACC má dle výrobce schopnost modulovat kyselost ph okolo každé buňky.

Tyto složky ovlivňují schopnost koronaviru pronikat do buněk a dál se množit.

„Z těch výsledků klinických testů jsme nadšeni. Přinesly reálnou naději nejen pro pacienty v Izraeli, ale i na celém světě. Je to zvláště povzbudivé v době, kdy začíná pátá vlna a nastupuje varianta omikron,“ říká generální ředitel společnosti Amorphical Yossi Ben.

Dodal také, že lék je protizánětlivý, bezpečný, účinný a snadno se podává. Má být účinný proti všem SARS virům..

V několika izraelských nemocnicích probíhá obsáhlejší testování. Zájem o Amor-18 z Brazílie, USA i některých evropských států.

Zdroj: Jerusalem Post, CNN Prima News

Oblíbené