Spojte se s námi


Celebrity

Zpěvák Mick Jagger oslavil 80. narozeniny. Připomeňme si jeho život a největší hity The Rolling Stones

Mick Jagger oslavil ve středu 26. července své 80. narozeniny, přičemž byl zasypán velkým množstvím přání od fanoušků a také ostatních zpěváků či herců, jež dlouhé roky jeho tvorba ovlivňovala. Pojďme si připomenout jeho život a největší hity The Rolling Stones.

Publikováno

dne

Mick Jagger oslavil ve středu 26. července své 80. narozeniny, přičemž byl zasypán velkým množstvím přání od fanoušků a také ostatních zpěváků či herců, jež dlouhé roky jeho tvorba ovlivňovala. Pojďme si připomenout jeho život a největší hity The Rolling Stones.

Celým jménem Michael Philip Jagger poprvé vykřikl na svět v roce 1943 v anglickém Dartfordu, když se narodil do rodiny učitele a kadeřnice. I přesto, že byl vychováván, aby kráčel ve šlépějích svého otce, tak na něm bylo již od útlého věku vidět, že má velký zájem o hudbu.

Dnes se již legendární rockový zpěvák, skladatel a producent nejvíce proslavil se skupinou The Rolling Stones, kterou založil společně s Brianem Jonesem, Keithem Richardsem, Billem Wymanem, Charlie Wattsem a Ianem Stewartem.

Kapela rychle získala popularitu na londýnské bluesové scéně a stala se klíčovým hráčem britské hudby během 60. a 70. let, kdy dosáhla obrovského úspěchu a vydala řadu hitových alb a singlů.

Charismatická přítomnost Micka Jaggera, jeho charakteristický hlas a energická vystoupení sehrály jednu z rozhodujících rolí jedné z nejvlivnějších rockových kapel všech dob. Mezi jejich rané ikonické písně patří například Satisfaction, Paint It Black a mnohé další.

Jaggerův osobní život byl stejně divoký, jako život v kapele. Mezi jeho partnerky postupně patřily: Chrissie Shrimptonová (1963–1966), Marianne Faitfull (1966–1970), Jerry Hall (1977–1999), Luciana Gimenez Morad (1999–2000), L’Wren Scott (2001–2014) a Melanie Hamrick (2014-).

Není proto divu, že charismatický zpěvák často plnil titulní stránky novin, a to nejen kvůli svým druhým polovičkám. Navzdory svému rockovému stylu života ovšem Jagger prokazoval také velké obchodní schopnosti, čímž výrazně přispěl k dlouhodobému úspěchu The Rolling Stones. Později také sklízel úspěch i během své vlastní dráhy.

Kapela The Rolling Stones ovšem i nadále zůstala klíčovým hráčem v hudebním průmyslu po celá desetiletí, prodávala miliony desek a hrála na vyprodaných koncertech po celém světě. Jaggerův šarm a energie na pódiu zůstávaly bezkonkurenční i s postupujícím věkem.

Jaggerův vliv na rock and roll a populární kulturu je nesmírný. Obdržel také řadu ocenění a uznání, včetně uvedení do Rock and Roll Hall of Fame.

Zdroj: Wikipedia, The Times, Youtube

Oblíbené