Spojte se s námi


Lifestyle

Znáte Barbie botox? Tento trend boří TikTok a vykouzlí vám labutí šíji na počkání

TikTok se stále častěji stává nechvalně proslulou platformou, která své uživatele často inspiruje k bizarním věcem. Tou poměrně čerstvou je Barbie botox, kterému propadá stále více žen.

Publikováno

dne

TikTok se stále častěji stává nechvalně proslulou platformou, která své uživatele často inspiruje k bizarním věcem. Tou poměrně čerstvou je Barbie botox, kterému propadá stále více žen.

O tom, jaké šílené nápady uživatelé TikToku kopírují, jsme se s vámi již podělili v článku s výčtem těch nejnebezpečnějších výzev. Virální trap tox se ale ve velkém šíří mezi dospělými ženami. Možná bylo jen otázkou času, než se trend panenky Barbie, který zachvátil díky filmu Grety Gerwig celý svět, vydá směrem estetické medicíny.

V čem spočívá Barbie botox?

Takzvaný Barbie botox spočívá v tom, že do oblasti krku a ramen se aplikuje botulotoxin. Díky tomu dojde k vyhlazení kůže v této oblasti a výsledek skutečně připomíná siluetu slavné panenky. Nepřináší ovšem jen estetický efekt, botox aplikovaný do trapézových svalů dokáže pacienta zbavit také nepříjemného napětí.

Místo posilovny do ordinací plastických chirurgů?

Jak vůbec trend zeštíhlování šíje vznikl? Řadě žen, které tráví čas v posilovně a formují svou postavu, se nelíbil trapézový sval, jenž častým posilováním může nabrat na objemu. Nechaly si tak do něj vpíchnout várku botoxu, který sval nejenom opticky zmenší, ale také uvolní.

Další off-label použití botoxu

Většina z nás má použití botoxu spojeno zejména s obličejem. Z televizních obrazovek známe spoustu hollywoodských hereček, které to s jeho množstvím v obličeji přehnaly, a téměř přišly o své mimické svaly.

Ovšem off-label použití botoxu, neboli jeho aplikaci mimo obličej a jiným způsobem, než byl přípravek registrován, je běžnější než byste čekali. Kam všude se dá botulotoxin aplikovat a jaké má účinky?

  • Botox se často aplikuje do oblasti podpaží, protože pomáhá zamezit nadměrnému pocení.
  • Své uplatnění má botox i v klasické chirurgii. Zabraňuje totiž prasknutí stehu po operaci a využívá se k zpevnění jizev.
  • Výhodou botulotoxinu je i to, že dokáže dočasně zabránit přenosů impulsů mezi nervy a svaly, což využívají lékaři při léčbě dětské mozkové obrny i předčasné ejakulaci.

Na TikToku se těší hashtag #barbiebotox ohromné popularitě a miliony žen sdílí se svými sledujícími fotky před a po a nemohou si vynachválit, nakolik se podobají oblíbené panence od Mattela.

Zda také zavítáte do ordinace plastického chirurga a necháte si opticky prodloužit a vyhladit krk, nebo se raději svěříte do rukou fyzioterapeuta, který vám pomůže snížit napětí v ramenou, a přidáte k tomu pravidelné používání tělových olejů a krémů, necháme na vás.

Zdroje: CNN, TikTok, Fashionmagazin.cz, Prozeny.cz, Redakce

Oblíbené