Spojte se s námi


Celebrity

Získala Sandra Bullock svého Oscara oprávněně? Jediné, na co teď myslí, je její zesnulý partner, ostatní jde stranou

Herečka Sandra Bullock několik dlouhých měsíců klamala veřejnost. Minulý rok se stáhla do ústraní a sama prozradila, že poslední film Ztracené město bude na nějakou chvíli jejím posledním počinem.

Publikováno

dne

Herečka Sandra Bullock několik dlouhých měsíců klamala veřejnost. Minulý rok se stáhla do ústraní a sama prozradila, že poslední film Ztracené město bude na nějakou chvíli jejím posledním počinem.

Ačkoliv si mnozí mysleli, že chce čas věnovat své rodině, na kterou kvůli našlapané kariéře neměla tolik prostoru, nakonec bylo všechno jinak.

Herečka se sice věnovala rodině, ale zároveň věděla, že zanedlouho jeden člen rodinu opustí. Její partner Bryan podlehl zákeřné nemoci ALS.

Nikdo neměl tušení, co se děje za zavřenými dveřmi

Bryan se živil jako fotograf a s nemocí bojoval dlouhé tři roky. Nakonec jí podlehl 5. srpna v kruhu těch nejbližších, které poprosil, aby o jeho nemoci nemluvili na veřejnosti. Bullock mu takové přání ráda splnila a věnovala se mu poslední měsíce jeho života velmi intenzivně.

Fanoušci ji měli možnost naposledy spatřit v březnu 2022, kdy přijela na premiéru již zmíněného snímku Ztracené město. Její herecký kolega Channing Tatum, který byl na červeném koberci s ní, měl podle informací webu Page Six o zdravotním stavu Bryana vědět.

Herečka se nikdy konkrétně nevyjádřila k tomu, proč se stahuje do ústraní. Uvedla, že chce žít přítomností. Kromě toho, že nyní smutní za svého partnera Bryana, ale čelí také skandálu kvůli snímku The Blind Slide. Hlavní postava filmu ale obvinila nejen herečku, ale také svou rodinu ze lži.

Co je to ALS?

ALS je amyotrofická laterální skleróza, je to velmi závažná a zákeřná nemoc, která postihuje motorické nervové buňky v mozku a míše. Mozek pak nedokáže ovládnout svaly a jejich pohyby. Ten se stává čím dál horším a hlavně neovladatelným. Svaly slábnou, atrofují, na nemoc neexistuje léčba.

V České republice každoročně přibude 200 nových nemocných právě s ALS. Vědci zjišťují možnosti léčby, a prozatím uvádějí, že je možnost dědičného onemocnění. Průběh onemocnění se liší člověk od člověka. U některých byste neřekli, že se jedná o ALS, u jiných je postup nemoci opravdu rychlý.

Průměrná délka přežití poté, co dostanete diagnózu ALS, jsou dva roky až pět let. V případě nemoci je nutné se o nemocnou osobu starat 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Proto se rodinní příslušníci stahují do ústraní, skončí v práci nebo nechodí ani ven. Chtějí s milovanou osobou trávit co nejvíce času.

Zdroj: Blesk, Alsa

Oblíbené