Spojte se s námi


Novinky

Zemřel kanadský sériový vrah Řezník Pickton. Má na svědomí desítky obětí, jejich ostatky házel prasatům

31. května 2024 zemřel ve věku 74 let odsouzený sériový vrah Robert Pickton. Ve vězení si odpykával doživotí a zemřel na následky napadení od spoluvězně. Kolik obětí měl Pickton na svědomí a jak se zbavoval mrtvých těl?

Publikováno

dne

31. května 2024 zemřel ve věku 74 let odsouzený sériový vrah Robert Pickton. Ve vězení si odpykával doživotí a zemřel na následky napadení od spoluvězně. Kolik obětí měl Pickton na svědomí a jak se zbavoval mrtvých těl?

Zabiják z prasečí farmy zemřel po útoku od spoluvězně

Příbuzní obětí, které měl během svého vraždícího řádění na svědomí kanadský sériový vrah Robert Pickton, se dočkali spravedlnosti. Řezník či Zabiják z prasečí farmy, jak se mu přezdívalo, totiž po útoku násadou od koštěte od svého spoluvězně podlehl v pátek 31. května 2024 svým zraněním a ve věku 74 let zemřel. Kolik obětí měl na svědomí a proč jeho příběh otřásl celou Kanadou?

Rodinný život na farmě a traumata od dětských let 

Pojďme začít od začátku. Robert Pickton se narodil 24. října 1949 v Britské Kolumbii do rodiny farmářů. Jeho rodiče byli majiteli prasečí farmy a společně se svým bratrem Davidem se o prasata starali již od dětství. Protože do školy docházeli přímo z chlívků, děti si z nich dělaly legraci a Robertovi dokonce přezdívaly Smradlavé prasátko.

Robertovým rodičům to ale vrásky nedělalo. Otec se rád napil a matka věnovala více péče a času prasatům. I přesto Robert svou matku miloval a byla pro něj na prvním místě.

Když Robert s odřenýma ušima absolvoval první třídu a následně v dalším ročníku propadl, byl poslán do zvláštní třídy. Ze školy definitivně odešel v 16 letech a začal pracovat jako řezník. Po pár letech se ale vrátil zpět na rodinnou farmu, kterou v sedmdesátých letech s bratrem po smrti rodičů zdědili. 

Techno párty, drogy a alkohol

Větší část pozemků prodali a některé z těch, které jim zůstali, využívali k pořádání techno párty. Protože na tyto akce dorazily i tisíce lidí, hluk se nesl do dalekého okolí a sousedé často volali na policii. Na farmu tak policejní hlídka dorazila několikrát a divoké mejdany, na kterých tekl alkohol proudem, nebyla na nich nouze o drogy a společnost hostům dělaly také prostitutky, rozpustila.

Mizející prostituky a laxní policie

Kdo ví, kolik žen by bylo zachráněno, kdyby došlo k odhalení dalších Robertových činností včas. Divoké mejdany totiž nebyly jeho jediným způsobem, jak upustit páru. Na svou farmu si často vozil převážně prostitutky, které ale již nikdy nikdo nespatřil živé. 

Protože za sexuálními pracovnicemi jezdil do těch nejchudších částí města, nikdo se po zmizelých ženách nepídil a Robert se tak mohl nerušeně věnovat těm nejodpornějším činnostem. Jak již jeho přezdívka napovídá, ženy nejen vraždil, ale následně také rozřezával, pitval a házel jejich ostatky prasatům. Děsivé je, že lidské ostatky byly nalezeny i ve vepřovém mase, které bratři prodávali. 

Policisté prohledávající Picktonovu farmu byli zděšeni

K dopadení Řezníka došlo až v roce 2002, kdy policie získala povolení k prohlídce farmy. Na farmu se ale původně vydali kvůli nelegálně držených zbraním. 

Když policisté dorazili na farmu, našli ale mnohem více, než jen zbraně. Při prohledávání farmy a jejího okolí totiž nalezly lidské hlavy, kusy těl a více jak 30 DNA pohřešovaných sexuálních pracovnic. 

Své oběti porážel Řezník podobně jako prasata. Potom, co je zastřelil nebo uškrtil, zavěsil jejich tělo na hák a stahoval je z kůže. Podle svých slov lidské maso i ochutnal, když ho připravoval prasatům.

Přestože byl Robert Pickton nakonec odsouzen za vraždu 6 žen, sám prohlašoval, že jich zabil 49, ale původně plánoval zabít alespoň 75.

Smutné je, že k odhalení Zabijáka z prasečí farmy, mohlo dojít již několikrát. Jedna z jeho obětí totiž měla štěstí a dokázala se mu ubránit. Protože se ale jednalo o drogově závislou prostitutku, policie její výpovědi nevěnovala velkou pozornost a označila ji za nedůvěryhodnou. Robert Pickton tak mohl dalších 7 let nerušeně vraždit.

Případ Roberta Picktona, muže s děsivýma očima a otřesnýma choutkama, patří k nejotřesnějším případům kanadské kriminalistiky. 

Zdroje: CNN.com, iDNES.cz, Denik.cz

Oblíbené