Spojte se s námi


Filmy a seriály

Žebříček deseti nejlépe hodnocených filmů

Přinášíme vám žebříček deseti nejlepších filmů, jak jej seřadili sami uživatelé filmového portálu ČSFD. V žebříčku jsou umístěné především americké filmy, najdeme tu zde ale i jeden z České republiky.

Publikováno

dne

Přinášíme vám žebříček deseti nejlepších filmů, jak jej seřadili sami uživatelé filmového portálu ČSFD. V žebříčku jsou umístěné především americké filmy, najdeme tu zde ale i jeden z České republiky.

1. místo – Vykoupení z věznice Shawshank (95,3 %)

Na prvním místě se umístila naprostá klasika Vykoupení z věznice Shawshank. Tato americká klasika o vězni Andym Dufresnovi posbírala od českých a slovenských uživatelů krásné hodnocení 95,3 %.

Tento dramatický film se odehrává ve vězeňském prostředí, kde je naděje zakázaným a hlavně nebezpečným slovem. To ale neplatí o hlavním hrdinovi Andym Dufresnovi, jenž popírá vraždu své ženy, za kterou byl odsouzen a který i přesto nikdy nepřestal věřit. I na něho se tak za jeho odvahu usměje štěstí.

2. místo – Forrest Gump (94,4 %)

Dojemný film o životě zaostalého chlapce Forresta Gumpa, který i přes svůj hendikep zažil nespočet dobrodružství a stal se uznávaným mužem. Tento svůj životní příběh se rozhodl odvyprávět na autobusové zastávce a vypráví ho tak poutavě, že se od něj nelze odtrhnout. Titul druhého nejlepšího filmu na ČSFD je toho důkazem.

3. místo – Zelená míle (92,9 %)

Zelená míle je dalším trhákem, ve kterém exceluje Tom Hanks. Příběh je vzpomínkou Paula Edgecomba na jeho působení v louisianské věznici v pozici hlavního dozorce. Zde je jistý John Coffey, jenž je odsouzen za vraždu, i když ji nespáchal. Tento John má také nadpřirozené léčebné schopnosti, které ve věznici nejednou využije. Poté už mu jen zbývá čekat na smrt.

4. místo – Přelet nad kukaččím hnízdem (92,5 %)

V tomto filmu zanechal výraznou stopu český režisér Miloš Forman, jenž dokonale zpracoval román Kena Keseyho. Převážná část filmu se odehrává v psychiatrické léčebně, kam byl umístěn i hlavní hrdina McMurphy, který se tak vyhnul vězení. Svou osobností dostane na svou stranu i ostatní pacienty, problémy dělá jen vedoucí sestra slečna Ratchedová. A tak se chystá vzpoura.

5. místo – Sedm (92,4 %)

Film vypráví o dvou policistech, kteří jsou na stopě sériového vraha, jehož oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. Tento brilantně zpracovaný kriminální příběh se dostává k poměrně nečekanému rozuzlení.

6. místo – Schindlerův seznam (92,3 %)

Schindlerův seznam zpracovává skutečnou historickou událost, kdy obchodník Oskar Schindler zachránil před vyhlazením v koncentračních táborech 1100 životů. Tomu také obětoval veškeré své jmění. Film s velmi velkou stopáží, pro který je však i těch 195 minut málo. Hrůzy holocaustu je třeba připomínat i v dnešní době.

7. místo – Kmotr (91,8 %)

Kmotr vypráví příběh z mafiánského prostředí, konkrétně z newyorské rodiny Corleonů. Jako ve většině mafiánských příběhů, i zde se setkáváme s obrovským rozmachem organizovaného zločinu a životě založeném na luxusu, hazardu, alkoholu, prostituci a zastrašování. Poutavý děj si prakticky ihned našel poměrně širokou diváckou základnu.

8. místo – Dvanáct rozhněvaných mužů (91,4 %)

Dvanáct porotců musí rozhodnout o vině či nevině muže obviněného z vraždy. I když vše zpočátku jednoznačně hovoří pro vinu obžalovaného, jeden porotce má pochyby. Rozhodnutí však musí být jednoznačné, takže už zbývá jen přesvědčit dvanáctého porotce. A nebo naopak…

9. místo – Nedotknutelní (91,3 %)

Opravdu dojemný francouzský film vypráví o neobyčejném přátelství bohatého Phillippa, jenž je odkázán na svůj vozík, a Drisse, který jej opatruje. I když snad neexistují povahově rozdílnější osoby, vznikne mezi oběma muži velmi silné pouto. Phillipp díky svému novému opatrovníkovi začne naplno žit svůj život, naopak Driss si jej konečně dá do pořádku. Toto spojení ale nemůže vydržet věčně.

10. místo – Pelíšky (91,2 %)

Česká klasika Pelíšky se umístila na 10. místě žebříčku. Jedna z nejúspěšnějších českých komedií vypráví o životě v šedesátých letech, tedy v dobách komunistického režimu. V jedné dvoupatrové vile žijí dvě rodiny které jsou si odlišné v názorech i přístupu k panujícímu režimu. A i díky tomu vznikne nejedna humorná situace, která z tohoto filmu udělá nestárnoucí klasiku.

Zdroj: ČSFD

Oblíbené