Spojte se s námi


Filmy a seriály

Závěr seriálu Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu) se blíží! Netfix zveřejnil datum premiéry poslední série v ČR

Publikováno

dne

Netflix čeká premiéra jednoho z jejich největších hitů. Poslední šestá série britského dramatu Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu) bude uvedena 10. června 2022. Netflix, který je mezinárodním distributorem, může seriál uvést až po odvysílání ve Spojeném království.

Premiéru šesté řady odvysílala britská stanice BBC One již v únoru a hned zaznamenala rekordní čísla sledovanosti. První díl si nenechalo ujít na 3,8 miliardy diváků. Zatím poslední pátá série byla v ČR odvysílaná v roce 2019.

Děj odehrávající se ve dvacátých letech dvacátého století, pojednávající o známých gansterech v Anglii, se stal velkým hitem všude po světě. Je inspirovaný skutečností a za tímto krimi seriálem stojí Steven Knight.

Hlavní roli Thomase Shelbyho od roku 2013 ztvárnil irský herec Cillian Murphy. Čeští diváci ho mohou znát např. z filmu Batman začíná, kde si zahrál protivníka hlavního hrdiny, nebo z filmu Anthropoid, který se natáčel v Praze a kde si zahrál Jozefa Gabčíka.

Tvůrci se v poslední sérii museli vypořádat s úmrtím herečky Helen McCrory , která hraje tetu Polly. Ta podlehla rakovině v dubnu 2021 a v té době ještě neměla dotočené své scény v poslední sérii. Nakonec ji tvůrci nechají zemřít a to rukou organizace IRA a Oswalda Mosleyho.

Recenze na poslední řadu Peaky Blinders jsou různorodé. Diváci často kritizují až téměř nulový vývoj postav Arthura a Michaela, kteří přitom měli v předchozích řadách zajímavý potenciál.

Naopak kladně hodnotí celkovou výpravu seriálu, která vás opět přesvědčivě vtáhne do doby, tentokrát 30. let. Svůj názor na zakončení oblíbeného seriálu si budete moci udělat již zanedlouho a to 10. června 2022, kdy Netflix odvysílá první díl poslední řady.

Zdroj: Netflix, Refresher

Oblíbené