Spojte se s námi


Lifestyle

Záletníci se chovají pořád stejně. Soukromý detektiv připravil 20 indicií, které pomohou rozeznat nevěru

Rozeznat nevěru může být pro neznalé často náročné. Soukromí detektivové se vyhledáváním záletníků živí. Mají v tom každodenní praxi. Podle nich jsou lidé v zahlazování stop nedbalí. Chcete znát pravdu nebo raději zůstanete v blažené nevědomosti?

Publikováno

dne

Rozeznat nevěru může být pro neznalé často náročné. Soukromí detektivové se vyhledáváním záletníků živí. Mají v tom každodenní praxi. Podle nich jsou lidé v zahlazování stop nedbalí. Chcete znát pravdu nebo raději zůstanete v blažené nevědomosti?

Znáte to. Někdy prostě máte takové nepříjemné tušení, že se něco děje. Už to s partnerem není jako dřív. Chová se jinak, dělá věci jinak. Asi každého napadne, jestli si nenašel někoho jiného.

Velkou nevýhodou nevěry je, že jde najít téměř ve všem. Mnoho partnerů se pak trápí třeba i zbytečně. Podezíráním a žárlením se naruší vzájemný vztah a důvěra. A klidně i úplně bezdůvodně. Vše se pak špatně znovu získává zpět.

Nevěrníci se vždy řídí stejnými vzorci chování

Tom Martin je špičkovým soukromým detektivem a bývalým federálním agentem. Deníku Independent sdělil 20 nejčastějších indicií, které mnou naznačovat, že vás váš protějšek podvádí. Své zkušenosti nasbíral ze čtyřicetileté praxe.

Podle Martina mají nevěrníci vždy stejné vzorce chování. Pokud váš partner splňuje jednu nebo dvě indicie ze seznamu, stále to ještě není důvodem k obavám. Jestliže si ale všimnete čtyř a více, má váš partner pravděpodobně poměr.

Jdeme na to…

1. Změna zvyků

2. Brzké odchody z domu a pozdní návraty

3. Časté služební cesty

4. Absence na dovolených nebo rodinných sešlostech

5. Nadměrné přesčasy

6. Nevysvětlitelné výdaje

7. Tajné účty (Facebook, e-mail, apod.)

8. Skryté účtenky

9. Mimořádná sebepéče

10. Vůně někoho jiného

11. Nákup dárků, které jste neviděli

12. Nevysvětlitelné předměty

13. Posiluje, začíná sportovat

14. Zmeškané hovory z neznámého čísla

15. Kódované nebo tajné textové zprávy

16. Méně sexu a zájmu o něj

17. Vyhýbavost nebo obranářství

18. Zjevné lži

19. Dráždivost nebo vznětlivost

20. Nenávist k nečekaným návštěvám (váš nečekaný příchod může pro nevěrníka přijít v nevhodnou dobu)

Nikdy však nezapomínejte na svou intuici, je často dobrým pomocníkem!

Dle Martina se momentálně hon na nevěrníky výrazně zjednodušil díky moderním technologiím. I když to není úplně čistou hrou, plno věcí si může partner zjistit v telefonu. Příznaky nevěry jsou stále stejné, jen už je jednodušší si to ověřit.

Pokud jste o partnerově nevěře přesvědčeni, nepanikařte a nedělejte žádné ukvapené závěry. Vždy je důležité dát druhé straně prostor pro vysvětlení a případnou obhajobu. Dlouhodobý vztah je náročnou disciplínou a každý někdy může udělat chybu.

Nádech, výdech, pojďme si o tom promluvit

Doporučuje se také nejprve vychladnout, než se pustíte k radikálnímu řešení jako je rozvod nebo rozchod. Klidná hlava bez emocí umí vymyslet mnohem více způsobů řešení. Pocit podvodu blízkou osobou bolí a bolet bude, ale dá se s tím pracovat. Nevěra nemusí znamenat konec.

Vztahové problémy jsou věcí obou z páru. Je tedy čas i na patřičnou sebereflexi. Napadá vás důvod, proč by to partner udělal? Snažil se s vámi o svých potřebách komunikovat, ale vy jste k tomu byl hluchý/hluchá?

Kolik jste partnerovi v posledních pár měsících věnovali svého přítomného času? Zajímali jste se o něj? Žijete jen vedle sebe nebo se snažíte být stále partneři? Nasloucháte mu/jí? Zajímá vás?

Zdroj: Independent, Psychology Today

Oblíbené