Spojte se s námi


Zajímavosti

Zahraniční fanoušci si organizaci hokejového MS nemohou vynachválit. Úžasná atmosféra, levné ceny i dobrá dostupnost. Tedy až na to horko

Dobré ceny piva, málo organizačních problémů nebo pohodlná doprava pražským metrem. Takto hodnotí zahraniční návštěvníci. V rámci srovnání s cenami u nás je to levné, shodli se například Finové, Dánové či Švýcaři.

Publikováno

dne

Dobré ceny piva, málo organizačních problémů nebo pohodlná doprava pražským metrem. Takto hodnotí zahraniční návštěvníci. V rámci srovnání s cenami u nás je to levné, shodli se například Finové, Dánové či Švýcaři.

Mistrovství světa v ledním hokeji skončilo. Ovládla ho Česká republika! V play-off nejprve ve čtvrtfinále porazila USA, v semifinále pak favorizované Švédsko a ve vyrovnaném finálovém střetnutí zdolala Švýcarsko.

Jak hodnotí cizinci MS ?

„Atmosféra je tu velmi dobrá. Je skvělé, že se tolik národností přátelí na hokejových hrách,“ řekl nám třeba Maarit z Finska. Dobře hodnotili také dopravu do pražské Libně. Někteří z nich si objednali soukromé dopravce, jako je Bolt nebo Uber, jiní zvolili metro. Na jeho přeplněnost si nestěžovali.

Pár lidí měli jednu připomínku a to k personálu v aréně. Podle nich vůbec netušili, kde co je a kam lidi nasměrovat. „První den jsme měli u hokejové arény dlouhou frontu, ale doufám, že dnes to bude lepší,“ dodal fanoušek z Norska.

S cenami jsou velmi spokojení

Cizinci si značně pochvalovali ceny. Například piva ve fanouškovské zóně, která se nacházela v těsné blízkosti arény, byla podle všech námi oslovených hokejových fanoušků přijatelná. Pivo zde stálo110 korun a záloha na pohár 100 korun. „Když se podíváte na ceny v Norsku …. Tady je to pro nás levnější, mnohem levnější,“ uvedl jeden z fanoušků.

„Ceny jsou v pohodě, opravdu, je to levné ve srovnání s těmi u nás,“ potvrzuje návštěvník ze Švýcarska a jeho přátelé s ním souhlasí. I pro Finy jsou tu ceny dobré, protože pivo je tu mnohem dražší. Také potraviny jsou tu za rozumné ceny.

Kanadští hokejisté chválí atmosféru

„Fanoušci tu stojí a skáčou, což je pro nás něco úplně jiného. Snažíme si to užívat, v Kanadě to často nezažíváme,“ těšil se Tavares.

„Fanoušci jsou neuvěřitelní a chodí na každý zápas, což je super,“ řekl útočník Dawson Mercer.

Radost českých fanoušků Cozense byla ohromující. Musím říct, že to byla zdaleka nejlepší atmosféra, před jakou jsem kdy hrál. Famózní fanoušci, je to skvělý zážitek hrát v Evropě, obzvlášť proti domácímu týmu!“

Podmínky v hale byly hrozné, stěžovali si Slováci

Hrát hokej v letních teplotách a vydýchaných halách? Nic příjemného. Pořadatelé s tím bojují na každém mistrovství. Ostrava s horkem ještě nikdy problém neměla. Spíše se očekávalo, že extrémní vedra budou trápit hokejisty v Praze.

Při vyprodané kapacitě zápasu, který se navíc prodlužuje, má velké množství fanoušků pochopitelně dopad na cirkulaci a kvalitu ovzduší,“ řekl Petr Handl, vedoucí arény. Při příchodu a odchodu diváků se navíc do arény dostává teplý vzduch zvenčí. Vzhledem k velmi krátké době mezi zápasy není čas arénu ještě více ochlazovat.

V kvalitě ledu není problém. Naopak, organizátoři za ni získali od IIHF pochvalu. Vedro v hale však překvapilo i trenéra Vladimíra Vůjtka. Když jsme hráli mistrovství světa v Ostravě před devíti lety, nebylo takové horko, ale možná bylo venku celkově chladněji,“ připomíná bývalý reprezentační kouč.

Slovenský obránce Šimon Nemec napadl pořadatele nejrazantněji. Strašné podmínky, někdo by se tím měl zabývat,“ zlobil se mladý obránce.

Nezůstal v tom sám. Podobným způsobem se vyslovil i švédský obránce Victor Hedman. V hale je velké horko,“ řekl hráč Tampy Bay pro sport.sk. „Nikdy jsem nic takového nezažil, a to hraji na Floridě. Je to nejteplejší hokejová aréna, v jaké jsem kdy hrál. Každý zápas ztratíte pět až sedm kilo.“

Zdroje: Novinky, Idnes, Deník, hokej.cz, redakce

Oblíbené