Spojte se s námi


Zajímavosti

Záhadná loď duchů, která plula bez posádky Atlantikem

Představte si tajemnou plachetnici, která se proslavila jako jedna z nejzáhadnějších lodí v historii námořní plavby. Tato loď nese jméno Mary Celeste a její příběh plný tajemství je opravdu fascinující.

Publikováno

dne

Představte si tajemnou plachetnici, která se proslavila jako jedna z nejzáhadnějších lodí v historii námořní plavby. Tato loď nese jméno Mary Celeste a její příběh plný tajemství je opravdu fascinující.

Mary Celeste byla postavena v roce 1861 v krásné oblasti Nového Skotska. Byla známá svými několika majiteli a různými jmény. Před tím, než se přejmenovala na Mary Celeste, byla loď známá pod názvem „Amazon“ a plula pod britskou vlajkou. Proslavila se však především díky jednomu záhadnému okamžiku v roce 1872.

Psal se rok 1872, když si kapitán Benjamin S. Briggs osvojil tuto loď, kterou poté přejmenoval na Mary Celeste. Statečný a zkušený námořník toužil po novém dobrodružství na moři, a tak se spolu s manželkou Sarah a malou dcerkou Sophií vydali z New Yorku s cílem dosáhnout italského Janova.

Uplynul měsíc, když se stalo něco naprosto neuvěřitelného. Jiná loď objevila Mary Celeste nedaleko Azorských ostrovů. Kapitán, jeho manželka, malá Sophia a celá osmičlenná posádka zmizeli beze stopy, jakoby se rozplynuli ve vzduchu.

Zůstává nám tak rozum stát z jediné nezodpovězené otázky, která vyvolala mnoho teorií a dohadů. Co se vlastně stalo s posádkou Mary Celeste?

Někteří lidé si mysleli, že piráti nebo nějaký neznámý tvor napadli loď. Tyto teorie však nebyly příliš přesvědčivé, jelikož nebyly známy žádné důkazy, které by podpořily tyto představy.

Další teorie hovořily o tom, že posádka opustila loď kvůli nějakým problémům nebo záchvatu blouznění. Ale proč by tak zkušení námořníci opustili loď a nevzali s sebou své cennosti a zásoby?

Do dnešního dne zůstává osud Mary Celeste nevyřešeným tajemstvím. Mnoho lidí fascinoval její příběh, a proto se na něj zaměřili spisovatelé, novináři a badatelé. Její příběh inspiroval mnoho knih, filmů a dokumentů.

Více než dlouhá léta od svého záhadného objevení se tato tajemná loď stala opravdovým plavidlem duchů, jejíž osud nepřestává fascinovat, a zůstává středem pozornosti námořních nadšenců po celém světě.

Zdroj: Britannica, The Guardian

Oblíbené